Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Poseł Cezary Olejniczak na Powiatowych Dożynkach w Łowickiem 2013

dodano 2013-09-16 12:37 w kategorii: Powiatowe

Tegoroczne Powiatowe Dożynki w Łowickiem odbyły się w niedzielę 15 września b.r. na obiekcie sportowym w Bielawach. Tradycyjnie, podczas dożynek, nie mogło zabraknąć konkursu wieńców dożynkowych. W ocenie jury najpiękniejszy wieniec dożynkowy Gminy Bielawy wykonały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Starego Waliszewa – rodzinnej miejscowości posła. Powiatowe Święto Plonów było okazją do wręczenia wyróżnień rolnikom i hodowcom, którzy dzięki swojej pracy i zaangażowaniu osiągnęli w tym roku wysokie wyniki produkcyjne. Część artystyczną obchodów powiatowych dożynek wypełniły występy zespołów ludowych i folklorystycznych. Wystąpiły m.in. Boczki Chełmońskie. 
 
Wyśmienita zabawa przy akompaniamencie muzyki zaproszonych kapel udzieliła się gościom, którzy wspólnie z muzykami tańczyli i śpiewali nawet po oficjalnym zakończeniu obchodów. W czasie części oficjalnej przez kilka minut padał deszcz. Jednak nie zepsuł on humoru świętującym rolnikom oraz wszystkim przybyłym na tą uroczystość uczestnikom. Goście odwiedzający tegoroczne łowickie dożynki powiatowe  mogli wziąć udział w wielu przygotowanych na tą okoliczność atrakcjach. 
 
Uroczystości dożynkowe były również okazją do zorganizowania dużego kiermaszu, na którym swoje wyroby prezentowali lokalne Koła Gospodyń Wiejskich, producenci, twórcy ludowi oraz przedsiębiorcy. Rodzinna wieś posła Olejniczaka  również zaprezentowała swoje stoisko.  Doskonała współpraca członków Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Waliszew i Okolic, którego Prezesem jest poseł Olejniczak,  Pań z Koła Gospodyń Wiejskich ze Starego Waliszewa,  do których należą zarówno mama jak i małżonka posła oraz Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starego Waliszewa, którym również prezesuje poseł okazała się strzałem w dziesiątkę. Przepyszne regionalne wypieki pań z Koła Gospodyń Wiejskich ze Starego Waliszewa, przemiła atmosfera panująca  na stoisku przyciągnęła mnóstwo smakoszy i degustatorów domowych wypieków. „Wszystkim rolnikom, hodowcom, gościom serdecznie dziękuje za przybycie, wspólną zabawę i miłą atmosferę. Swoją obecnością nadaliście temu świętu wyjątkowego charakteru.” mówił poseł Olejniczak w rozmowach z uczestnikami dożynek przy stoisku swojej rodzinnej miejscowości.


Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować

  2 godziny temu

  - Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. czytaj więcej»

 • Gawkowski: Komisja śledcza ds. Amber Gold polityczną hucpą

  2 godziny temu

  - PiS będzie robić wszystko, aby komisja śledcza w sprawie Amber Gold była coraz większym fajerwerkiem politycznym, aby wszystko co tam się dzieje było transmitowane, pokazywane i stanowiło paliwo dla sporu pomiędzy PiS a PO. - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Prosczytaj więcej»

 • Rozenek: Przystanek Woodstock powinien się odbyć

  3 godziny temu

  - Przystanek Woodstock to jest wielkie święto młodzieży i należy się młodym ludziom. Jurek Owsiak zapewnia, że będzie bezpiecznie i trudno mu nie wierzyć, to jest człowiek doświadczony i wiele takich imprez zorganizował – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD w programie #RZECZoPOLITYCE komentującczytaj więcej»

 • SLD Lewica Razem wystawi do sejmików byłych parlamentarzystów

  przedwczoraj o 16:13

  Sojusz wraz z partnerami politycznymi pójdzie do wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich i rad powiatów pod szyldem SLD Lewica Razem. Wszyscy byli parlamentarzyści Sojuszu mają startować do sejmików wojewódzkich – to najważniejsze decyzje organizacyjne Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,czytaj więcej»

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  2 dni temu, 2017-06-23

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.