Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Poseł Cezary Olejniczak na Powiatowych Dożynkach w Łowickiem 2013

dodano 2013-09-16 12:37 w kategorii: Powiatowe

Tegoroczne Powiatowe Dożynki w Łowickiem odbyły się w niedzielę 15 września b.r. na obiekcie sportowym w Bielawach. Tradycyjnie, podczas dożynek, nie mogło zabraknąć konkursu wieńców dożynkowych. W ocenie jury najpiękniejszy wieniec dożynkowy Gminy Bielawy wykonały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Starego Waliszewa – rodzinnej miejscowości posła. Powiatowe Święto Plonów było okazją do wręczenia wyróżnień rolnikom i hodowcom, którzy dzięki swojej pracy i zaangażowaniu osiągnęli w tym roku wysokie wyniki produkcyjne. Część artystyczną obchodów powiatowych dożynek wypełniły występy zespołów ludowych i folklorystycznych. Wystąpiły m.in. Boczki Chełmońskie. 
 
Wyśmienita zabawa przy akompaniamencie muzyki zaproszonych kapel udzieliła się gościom, którzy wspólnie z muzykami tańczyli i śpiewali nawet po oficjalnym zakończeniu obchodów. W czasie części oficjalnej przez kilka minut padał deszcz. Jednak nie zepsuł on humoru świętującym rolnikom oraz wszystkim przybyłym na tą uroczystość uczestnikom. Goście odwiedzający tegoroczne łowickie dożynki powiatowe  mogli wziąć udział w wielu przygotowanych na tą okoliczność atrakcjach. 
 
Uroczystości dożynkowe były również okazją do zorganizowania dużego kiermaszu, na którym swoje wyroby prezentowali lokalne Koła Gospodyń Wiejskich, producenci, twórcy ludowi oraz przedsiębiorcy. Rodzinna wieś posła Olejniczaka  również zaprezentowała swoje stoisko.  Doskonała współpraca członków Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Waliszew i Okolic, którego Prezesem jest poseł Olejniczak,  Pań z Koła Gospodyń Wiejskich ze Starego Waliszewa,  do których należą zarówno mama jak i małżonka posła oraz Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starego Waliszewa, którym również prezesuje poseł okazała się strzałem w dziesiątkę. Przepyszne regionalne wypieki pań z Koła Gospodyń Wiejskich ze Starego Waliszewa, przemiła atmosfera panująca  na stoisku przyciągnęła mnóstwo smakoszy i degustatorów domowych wypieków. „Wszystkim rolnikom, hodowcom, gościom serdecznie dziękuje za przybycie, wspólną zabawę i miłą atmosferę. Swoją obecnością nadaliście temu świętu wyjątkowego charakteru.” mówił poseł Olejniczak w rozmowach z uczestnikami dożynek przy stoisku swojej rodzinnej miejscowości.


Komentarze

Wydarzenia

 • Iwiński: Minister Waszczykowski bardzo szkodzi pozycji Polski za granicą

  4 godziny temu

  - Dyplomaci bardzo często, trzymają język za zębami, a jeżeli wypowiadają jakieś formuły, są one bardzo ostrożne – powiedział prof. Tadeusz Iwiński na antenie TVN24 BiŚ 28 marca 2017 r., komentując słowa szefa MSZ na temat rzekomo nielegalnego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Zostaniemy w ogonie, a nie w szpicy

  5 godzin temu

  - Polska stworzyła wokół siebie takie warunki, że część Unii Europejskiej zaczęła myśleć o Polsce, że ta chce z tej Unii wyjść – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Gość Poranka” na antenie TVP Info 28 marca 2017 r., komentując szczyt Unii Europejskiej w Rzymieczytaj więcej»

 • Makarewicz: PiS przeszacował skalę eurosceptycyzmu w Polsce

  dzisiaj o 07:35

  - Wprowadzaliśmy Polskę do Unii Europejskiej, jak kiedyś będzie, odpukać, taka potrzeba, to wprowadzimy ją jeszcze raz – powiedział Błażej Makarewicz, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w programie Scena Polityczna, Radia Polska Live, komentując eurosceptyczną politykę PiSczytaj więcej»

 • Liberadzki: Tak, Polska chce być w Unii Europejskiej

  wczoraj o 08:13

  - Deklaracja Rzymska to jest wzmocnienie pozycji Unii Europejskiej, ta deklaracja to jest podkreślenie woli pójścia Unii Europejskiej w kierunku przemian i reformy – powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Bez retuszu” na antenie TVP Info.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska jest w Unii, jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce

  przedwczoraj o 14:16

  Profesor Liberadzki w swoim wystąpieniu podkreślił, iż Unii Europejska po szczycie w Rzymie wyszła wzmocniona., a Polska przestała być państwem, przy którym stawia się znak zapytania, czy ten kraj jest w UE. – Jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce – oświadczył prof. Bogusław Liberadzki. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.

Zamknij