Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Poseł Piotr Chmielowski chce wstąpić do KP SLD

dodano 2013-09-05 16:29 w kategorii: Kraj

Dziś na konferencji prasowej były poseł Ruchu Palikota zadeklarował chęć przystąpienia do KP SLD ponieważ chce pracować "w nowym, dobrym teamie, który da mu nową siłę, nowe wyzwania i z którym mógłby w przyszłości osiągnąć sukces" – mówił  Chmielowski.  Jest - zarówno w Sejmie, jak i w regionie rybnickim, skąd kandydował - jednym z najaktywniejszych posłów. "Bardzo szeroko działam w wielu różnych akcjach i projektach, które są z jednej strony ponadpartyjne, z drugiej - silnie lewicowe" – zapewniał Chmielowski. 
 
Jego działalność jednak nie znalazła uznania w oczach dawnych partyjnych kolegów. "Nie do zniesienia jest sytuacja, w której szeregowy poseł odnosi sukcesy i zamiast dostać chociażby pochwałę, dostaje połajanki. To spotkało mnie wtedy, kiedy zostałem "posłem roku” komisji zdrowia. Wtedy wprost nazwano to „gwiazdorzeniem" - powiedział Chmielowski. "Brak dialogu, sekowanie, strofowanie" - opisywał sposób traktowania go w klubie RP. Skrytykował też sposób działania Ruchu Palikota. "Nie można pracować dalej w tego typu środowisku, nie można uczestniczyć wyłącznie w happeningach, nie można się wyłącznie zajmować marihuaną, czy różnego rodzaju antyklerykalnymi wyskokami. Można oczywiście walczyć o świeckie państwo, ale nie tymi metodami" - ocenił poseł Chmielowski 
 
Poseł Joński zapowiedział, że decyzja o przyjęciu nowego posła do klubu SLD ma zapaść w przyszłym tygodniu na posiedzeniu klubu. Poseł Piotr Chmielowski ma 48 lat jest absolwentem Politechniki Śląskiej Wydziału Mechaniczno-Technologicznego mandat poselski uzyskał w okręgu rybnickim otrzymując 9925 głosów.


Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować

  2 godziny temu

  - Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. czytaj więcej»

 • Gawkowski: Komisja śledcza ds. Amber Gold polityczną hucpą

  2 godziny temu

  - PiS będzie robić wszystko, aby komisja śledcza w sprawie Amber Gold była coraz większym fajerwerkiem politycznym, aby wszystko co tam się dzieje było transmitowane, pokazywane i stanowiło paliwo dla sporu pomiędzy PiS a PO. - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Prosczytaj więcej»

 • Rozenek: Przystanek Woodstock powinien się odbyć

  3 godziny temu

  - Przystanek Woodstock to jest wielkie święto młodzieży i należy się młodym ludziom. Jurek Owsiak zapewnia, że będzie bezpiecznie i trudno mu nie wierzyć, to jest człowiek doświadczony i wiele takich imprez zorganizował – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD w programie #RZECZoPOLITYCE komentującczytaj więcej»

 • SLD Lewica Razem wystawi do sejmików byłych parlamentarzystów

  przedwczoraj o 16:13

  Sojusz wraz z partnerami politycznymi pójdzie do wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich i rad powiatów pod szyldem SLD Lewica Razem. Wszyscy byli parlamentarzyści Sojuszu mają startować do sejmików wojewódzkich – to najważniejsze decyzje organizacyjne Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,czytaj więcej»

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  2 dni temu, 2017-06-23

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.