Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Poseł Piotr Chmielowski chce wstąpić do KP SLD

dodano 2013-09-05 16:29 w kategorii: Kraj

Dziś na konferencji prasowej były poseł Ruchu Palikota zadeklarował chęć przystąpienia do KP SLD ponieważ chce pracować "w nowym, dobrym teamie, który da mu nową siłę, nowe wyzwania i z którym mógłby w przyszłości osiągnąć sukces" – mówił  Chmielowski.  Jest - zarówno w Sejmie, jak i w regionie rybnickim, skąd kandydował - jednym z najaktywniejszych posłów. "Bardzo szeroko działam w wielu różnych akcjach i projektach, które są z jednej strony ponadpartyjne, z drugiej - silnie lewicowe" – zapewniał Chmielowski. 
 
Jego działalność jednak nie znalazła uznania w oczach dawnych partyjnych kolegów. "Nie do zniesienia jest sytuacja, w której szeregowy poseł odnosi sukcesy i zamiast dostać chociażby pochwałę, dostaje połajanki. To spotkało mnie wtedy, kiedy zostałem "posłem roku” komisji zdrowia. Wtedy wprost nazwano to „gwiazdorzeniem" - powiedział Chmielowski. "Brak dialogu, sekowanie, strofowanie" - opisywał sposób traktowania go w klubie RP. Skrytykował też sposób działania Ruchu Palikota. "Nie można pracować dalej w tego typu środowisku, nie można uczestniczyć wyłącznie w happeningach, nie można się wyłącznie zajmować marihuaną, czy różnego rodzaju antyklerykalnymi wyskokami. Można oczywiście walczyć o świeckie państwo, ale nie tymi metodami" - ocenił poseł Chmielowski 
 
Poseł Joński zapowiedział, że decyzja o przyjęciu nowego posła do klubu SLD ma zapaść w przyszłym tygodniu na posiedzeniu klubu. Poseł Piotr Chmielowski ma 48 lat jest absolwentem Politechniki Śląskiej Wydziału Mechaniczno-Technologicznego mandat poselski uzyskał w okręgu rybnickim otrzymując 9925 głosów.


Komentarze

Wydarzenia

 • Iwiński: Minister Waszczykowski bardzo szkodzi pozycji Polski za granicą

  4 godziny temu

  - Dyplomaci bardzo często, trzymają język za zębami, a jeżeli wypowiadają jakieś formuły, są one bardzo ostrożne – powiedział prof. Tadeusz Iwiński na antenie TVN24 BiŚ 28 marca 2017 r., komentując słowa szefa MSZ na temat rzekomo nielegalnego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Zostaniemy w ogonie, a nie w szpicy

  5 godzin temu

  - Polska stworzyła wokół siebie takie warunki, że część Unii Europejskiej zaczęła myśleć o Polsce, że ta chce z tej Unii wyjść – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Gość Poranka” na antenie TVP Info 28 marca 2017 r., komentując szczyt Unii Europejskiej w Rzymieczytaj więcej»

 • Makarewicz: PiS przeszacował skalę eurosceptycyzmu w Polsce

  dzisiaj o 07:35

  - Wprowadzaliśmy Polskę do Unii Europejskiej, jak kiedyś będzie, odpukać, taka potrzeba, to wprowadzimy ją jeszcze raz – powiedział Błażej Makarewicz, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w programie Scena Polityczna, Radia Polska Live, komentując eurosceptyczną politykę PiSczytaj więcej»

 • Liberadzki: Tak, Polska chce być w Unii Europejskiej

  wczoraj o 08:13

  - Deklaracja Rzymska to jest wzmocnienie pozycji Unii Europejskiej, ta deklaracja to jest podkreślenie woli pójścia Unii Europejskiej w kierunku przemian i reformy – powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Bez retuszu” na antenie TVP Info.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska jest w Unii, jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce

  przedwczoraj o 14:16

  Profesor Liberadzki w swoim wystąpieniu podkreślił, iż Unii Europejska po szczycie w Rzymie wyszła wzmocniona., a Polska przestała być państwem, przy którym stawia się znak zapytania, czy ten kraj jest w UE. – Jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce – oświadczył prof. Bogusław Liberadzki. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.

Zamknij