Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD chce powołać komisję śledczą ds. Amber Gold

dodano 2012-08-13 11:46 w kategorii: Ludzie

SLD chce powołać komisję śledczą ds. działania organów państwowych przy sprawie Amber Gold.

Leszek Miller powiedział, że taka komisja ma zbadać działanie organów państwowych, sądów i prokuratury w sprawie upadłego już parabanku Amber Gold. Nie ma przy tym zastępować działania prokuratury. Głównym pytaniem, na które ma odpowiedzieć komisja to czy istnieje błąd systemowy - powiedział na konferencji prasowej w Sejmie Przewodniczący SLD. 
 
Dziennikarze dopytywali też o sprawę Michała Tuska i jego powiązań z firmą Amber Gold. Chodzi o doniesienia tygodnika Wprost, jakby młody Tusk miał dostarczać poufne informacje do OTL Express. Moim rywalem politycznym jest Donald Tusk i jego partia, a nie Michał Tusk. Moja partia polityczna walczy z Platformą Obywatelską, a nie z rodziną Tuska - odpowiedział Miller.
 
Natomiast jeśli są jakieś niejasności co do postępowania to należy to zbadać. Nie będziemy czynić z tego orężu w walce politycznej. Chętnie byśmy się dowiedzieli czy ABW dostarczała stosowne informacje premierowi i czy były one przedmiotem oceny czy też nie - dodał Miller.
 
Wojciech Szewko, były podsekretarz stanu, ekspert ds. nauki i stosunków międzynarodowych dodał podczas konferencji, że  komisja śledcza może, zgodnie z konstytucją, zająć się nadzorem jednej władzy nad inną. Po to właśnie są zapisy o komisjach. Widać, że wymiar sprawiedliwości nie radzi sobie z tą konkretną sprawą  - dodał Szewko.
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować

  2 godziny temu

  - Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. czytaj więcej»

 • Gawkowski: Komisja śledcza ds. Amber Gold polityczną hucpą

  2 godziny temu

  - PiS będzie robić wszystko, aby komisja śledcza w sprawie Amber Gold była coraz większym fajerwerkiem politycznym, aby wszystko co tam się dzieje było transmitowane, pokazywane i stanowiło paliwo dla sporu pomiędzy PiS a PO. - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Prosczytaj więcej»

 • Rozenek: Przystanek Woodstock powinien się odbyć

  3 godziny temu

  - Przystanek Woodstock to jest wielkie święto młodzieży i należy się młodym ludziom. Jurek Owsiak zapewnia, że będzie bezpiecznie i trudno mu nie wierzyć, to jest człowiek doświadczony i wiele takich imprez zorganizował – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD w programie #RZECZoPOLITYCE komentującczytaj więcej»

 • SLD Lewica Razem wystawi do sejmików byłych parlamentarzystów

  przedwczoraj o 16:13

  Sojusz wraz z partnerami politycznymi pójdzie do wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich i rad powiatów pod szyldem SLD Lewica Razem. Wszyscy byli parlamentarzyści Sojuszu mają startować do sejmików wojewódzkich – to najważniejsze decyzje organizacyjne Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,czytaj więcej»

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  2 dni temu, 2017-06-23

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.