Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD chce powołać komisję śledczą ds. Amber Gold

dodano 2012-08-13 11:46 w kategorii: Ludzie

SLD chce powołać komisję śledczą ds. działania organów państwowych przy sprawie Amber Gold.

Leszek Miller powiedział, że taka komisja ma zbadać działanie organów państwowych, sądów i prokuratury w sprawie upadłego już parabanku Amber Gold. Nie ma przy tym zastępować działania prokuratury. Głównym pytaniem, na które ma odpowiedzieć komisja to czy istnieje błąd systemowy - powiedział na konferencji prasowej w Sejmie Przewodniczący SLD. 
 
Dziennikarze dopytywali też o sprawę Michała Tuska i jego powiązań z firmą Amber Gold. Chodzi o doniesienia tygodnika Wprost, jakby młody Tusk miał dostarczać poufne informacje do OTL Express. Moim rywalem politycznym jest Donald Tusk i jego partia, a nie Michał Tusk. Moja partia polityczna walczy z Platformą Obywatelską, a nie z rodziną Tuska - odpowiedział Miller.
 
Natomiast jeśli są jakieś niejasności co do postępowania to należy to zbadać. Nie będziemy czynić z tego orężu w walce politycznej. Chętnie byśmy się dowiedzieli czy ABW dostarczała stosowne informacje premierowi i czy były one przedmiotem oceny czy też nie - dodał Miller.
 
Wojciech Szewko, były podsekretarz stanu, ekspert ds. nauki i stosunków międzynarodowych dodał podczas konferencji, że  komisja śledcza może, zgodnie z konstytucją, zająć się nadzorem jednej władzy nad inną. Po to właśnie są zapisy o komisjach. Widać, że wymiar sprawiedliwości nie radzi sobie z tą konkretną sprawą  - dodał Szewko.
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Iwiński: Minister Waszczykowski bardzo szkodzi pozycji Polski za granicą

  4 godziny temu

  - Dyplomaci bardzo często, trzymają język za zębami, a jeżeli wypowiadają jakieś formuły, są one bardzo ostrożne – powiedział prof. Tadeusz Iwiński na antenie TVN24 BiŚ 28 marca 2017 r., komentując słowa szefa MSZ na temat rzekomo nielegalnego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Zostaniemy w ogonie, a nie w szpicy

  5 godzin temu

  - Polska stworzyła wokół siebie takie warunki, że część Unii Europejskiej zaczęła myśleć o Polsce, że ta chce z tej Unii wyjść – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Gość Poranka” na antenie TVP Info 28 marca 2017 r., komentując szczyt Unii Europejskiej w Rzymieczytaj więcej»

 • Makarewicz: PiS przeszacował skalę eurosceptycyzmu w Polsce

  dzisiaj o 07:35

  - Wprowadzaliśmy Polskę do Unii Europejskiej, jak kiedyś będzie, odpukać, taka potrzeba, to wprowadzimy ją jeszcze raz – powiedział Błażej Makarewicz, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w programie Scena Polityczna, Radia Polska Live, komentując eurosceptyczną politykę PiSczytaj więcej»

 • Liberadzki: Tak, Polska chce być w Unii Europejskiej

  wczoraj o 08:13

  - Deklaracja Rzymska to jest wzmocnienie pozycji Unii Europejskiej, ta deklaracja to jest podkreślenie woli pójścia Unii Europejskiej w kierunku przemian i reformy – powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Bez retuszu” na antenie TVP Info.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska jest w Unii, jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce

  przedwczoraj o 14:16

  Profesor Liberadzki w swoim wystąpieniu podkreślił, iż Unii Europejska po szczycie w Rzymie wyszła wzmocniona., a Polska przestała być państwem, przy którym stawia się znak zapytania, czy ten kraj jest w UE. – Jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce – oświadczył prof. Bogusław Liberadzki. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.

Zamknij