Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Miller: Wybory prezydenta Warszawy powinny odbyć się w normalnym terminie

dodano 2013-06-24 10:19 w kategorii: Ludzie

Wybory prezydenta Warszawy powinny odbyć się w normalnym terminie, czyli jesienią 2014 roku. Nie ma sensu angażować się w referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz jeśli nie da to żadnego efektu politycznego - ocenił przewodniczący  SLD, Leszek Miller. 
 
SLD będzie miał swojego kandydata, ale w normalnych wyborach, jesienią przyszłego roku. - powiedział szef Sojuszu gdy został zapytany o kandydata SLD na prezydenta Warszawy. 
 
Dodał także: Według naszych ocen, a także informacji wojewody mazowieckiego, przyspieszonych wyborów na urząd prezydenta Warszawy nie będzie. Lider SLD jest zdania, że nie ma sensu angażować się w referendum, w sprawie odwołania obecnych władz miasta, które nie da "żadnego efektu politycznego". - Koszt takiego referendum to około 5 mln zł. Jeżeli zostanie wprowadzony komisarz z PO, to władza PO w Warszawie zostanie tylko i wyłącznie wzmocniona, a nie osłabiona.
 
Szef Sojuszu powiedział również, że SLD jest gotów do wzięcia udziału w ewentualnych przyspieszonych wyborach parlamentarnych, jednak tylko wtedy gdyby okazało się, że jest to jedyna możliwość rozwiązywania narastającego kryzysu politycznego i społecznego.


Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  4 godziny temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  6 godzin temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.