Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Spotkanie T. Iwińskiego z premierem Gruzji w Strasburgu

dodano 2013-04-25 10:45 w kategorii: Informacje

Na trwającej w stolicy Alzacji sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy jednym z gości był premier Gruzji Bidzina Iwaniszwili, którego koalicja “Gruzińskie marzenie” (złożona z sześciu ugrupowań) zdecydowanie wygrała wybory parlamentarne w październiku 2012 r., pokonując rządzący od wielu lat Zjednoczony Ruch Narodowy prezydenta Michaiła Sakaszwilego. Przedstawił on aktualne problemy swego kraju i odpowiadał na pytania członków Zgromadzenia (w imieniu Grupy Socjalistycznej występował jej wiceprzewodniczący prof. Tadeusz Iwiński). Iwaniszwili bardzo krytycznie ocenił politykę swego konkurenta (pozostaje on głową państwa do października b.r.), określając ją jako autorytarną i wskazując na liczne przykłady rażącego naruszania praw człowieka. Podtrzymał stanowisko, iż Abchazja oraz Południowa Osetia są częściami składowymi Gruzji, lecz wskazywał, iż do status quo ante należy doprowadzić wyłącznie drogą pokojową. Opowiedział się też za normalizacją stosunków z Rosją (w tym celu powołał specjalnego pełnomocnika).

Z inicjatywy premiera doszło do dłuższego spotkania z posłem Iwińskim, w trakcie którego Bidzina Iwaniszwili zadeklarował gotowość przystąpienia kierowanej przez siebie głównej siły koalicji ”Gruzińskie marzenie”, czyli partii Demokratyczna Gruzja, do ruchu socjaldemokratycznego. Rozmowa dotyczyła więc m.in. kryteriów oraz mechanizmów członkostwa w Partii Europejskich Socjalistów i Międzynarodówce Socjalistycznej.


Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  4 godziny temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  6 godzin temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.