Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD: emerytury częściowe będą głodowe

dodano 2012-04-23 16:55 w kategorii: Ludzie

 

Od 300 do 500 zł będą miesięcznie dostawać ci, co zdecydują się przejść na wcześniejszą emeryturę – wynika z wyliczeń ekspertów. - Osoby, które dzisiaj zarabiają w granicach 1500 złotych brutto będą mogły liczyć na emerytury częściowe w wysokości około 300 złotych. A osoby, które dzisiaj zarabiają około 2 tys. złotych brutto, będą mogły liczyć na emerytury częściowe w wysokości około 400 złotych. Osoby zarabiające około 3 tys. będą miały emerytury częściowe około 500-złotowe – wyliczał na konferencji rzecznik SLD Dariusz  Joński.
 
Koalicja PO-PSL o wysokości przyszłych świadczeń jednak milczy. Dlatego Sojusz rusza z akcją informacyjną wśród Polaków na temat wysokości ich emerytur. - SLD rozpoczyna kampanię informacyjną, jak PO i PSL oszukały polskie społeczeństwo - oświadczył Joński. SLD chce w ramach kampanii wyjść na ulice polskich miast i rozmawiać z ich mieszkańcami. - Skoro PSL i PO wydaje bibułę: plakaty i ulotki, to my również rozpoczynamy kampanię informacyjną. Nie będziemy wydawać żadnych ulotek i plakatów . Będziemy po prostu informowali mieszkańców - dodał poseł. W kwietniu SLD planuje złożyć też własny wniosek o referendum ws. reformy emerytalnej. We wniosku znajdą się dwa pytania: czy Polacy są za wydłużeniem wieku emerytalnego do 67 lat, tak jak chce rząd; czy obywatele podzielają pogląd, że drugim kryterium umożliwiającym przejście na emeryturę jest staż pracy, faktycznie przepracowane lata, dla kobiet - 35, dla mężczyzn - 40 lat. Sojusz zebrał już około 400 tys. podpisów pod swym wnioskiem.


Komentarze

Wydarzenia

 • Iwiński: Minister Waszczykowski bardzo szkodzi pozycji Polski za granicą

  4 godziny temu

  - Dyplomaci bardzo często, trzymają język za zębami, a jeżeli wypowiadają jakieś formuły, są one bardzo ostrożne – powiedział prof. Tadeusz Iwiński na antenie TVN24 BiŚ 28 marca 2017 r., komentując słowa szefa MSZ na temat rzekomo nielegalnego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Zostaniemy w ogonie, a nie w szpicy

  5 godzin temu

  - Polska stworzyła wokół siebie takie warunki, że część Unii Europejskiej zaczęła myśleć o Polsce, że ta chce z tej Unii wyjść – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Gość Poranka” na antenie TVP Info 28 marca 2017 r., komentując szczyt Unii Europejskiej w Rzymieczytaj więcej»

 • Makarewicz: PiS przeszacował skalę eurosceptycyzmu w Polsce

  dzisiaj o 07:35

  - Wprowadzaliśmy Polskę do Unii Europejskiej, jak kiedyś będzie, odpukać, taka potrzeba, to wprowadzimy ją jeszcze raz – powiedział Błażej Makarewicz, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w programie Scena Polityczna, Radia Polska Live, komentując eurosceptyczną politykę PiSczytaj więcej»

 • Liberadzki: Tak, Polska chce być w Unii Europejskiej

  wczoraj o 08:13

  - Deklaracja Rzymska to jest wzmocnienie pozycji Unii Europejskiej, ta deklaracja to jest podkreślenie woli pójścia Unii Europejskiej w kierunku przemian i reformy – powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Bez retuszu” na antenie TVP Info.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska jest w Unii, jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce

  przedwczoraj o 14:16

  Profesor Liberadzki w swoim wystąpieniu podkreślił, iż Unii Europejska po szczycie w Rzymie wyszła wzmocniona., a Polska przestała być państwem, przy którym stawia się znak zapytania, czy ten kraj jest w UE. – Jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce – oświadczył prof. Bogusław Liberadzki. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.

Zamknij