Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Nie dla ACTA. Sojusz może być dumny!

dodano 2012-07-05 10:38 w kategorii: Informacje

Od samego początku członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej wiedzieli, że porozumienie ACTA jest złe. Konkurencja polityczna tłumaczyła się na początku brakiem wiedzy. My tą wiedzę zawsze mieliśmy. 

W środę (4 licpa), zdecydowana większość europosłów, bo aż 478 opowiedziała się za odrzuceniem tego nieprzemyślanego porozumienia. Tym samym Parlament Europejski przychylił się do opinii Davida Martina (osoby odpowiedzialnej za prace nad ACTA), który zalecał jego odrzucenie. Tylko 39 europosłów było przeciw. Jednak aż 165 wstrzymało się od głosu. Wśród tych którzy zadecydowali o odrzuceniu kontrowersyjnej umowy byli socjaliści, komuniśi, Zieloni i liberałowie. Wszyscy europosłowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej stanęli po właściwej stronie.
 
Tym samym na fali społecznej krytyki ACTA przechodzi do przeszłości. Przynajmniej w Europie. 


Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować

  2 godziny temu

  - Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. czytaj więcej»

 • Gawkowski: Komisja śledcza ds. Amber Gold polityczną hucpą

  2 godziny temu

  - PiS będzie robić wszystko, aby komisja śledcza w sprawie Amber Gold była coraz większym fajerwerkiem politycznym, aby wszystko co tam się dzieje było transmitowane, pokazywane i stanowiło paliwo dla sporu pomiędzy PiS a PO. - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Prosczytaj więcej»

 • Rozenek: Przystanek Woodstock powinien się odbyć

  3 godziny temu

  - Przystanek Woodstock to jest wielkie święto młodzieży i należy się młodym ludziom. Jurek Owsiak zapewnia, że będzie bezpiecznie i trudno mu nie wierzyć, to jest człowiek doświadczony i wiele takich imprez zorganizował – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD w programie #RZECZoPOLITYCE komentującczytaj więcej»

 • SLD Lewica Razem wystawi do sejmików byłych parlamentarzystów

  przedwczoraj o 16:13

  Sojusz wraz z partnerami politycznymi pójdzie do wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich i rad powiatów pod szyldem SLD Lewica Razem. Wszyscy byli parlamentarzyści Sojuszu mają startować do sejmików wojewódzkich – to najważniejsze decyzje organizacyjne Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,czytaj więcej»

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  2 dni temu, 2017-06-23

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.