Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Nowy sondaż europejski: SLD 17,3%!

dodano 2013-02-03 14:42 w kategorii: Kraj

Sojusz Lewicy Demokratycznej zwiększy ilość mandatów Parlamencie Europejskim wynika z najnowszego sondażu, który przeprowadziła Niezależna Grupa Sondażowa. Możemy liczyć na poparcie na poziomie 17,3%.

Według badania, na PO głosowałoby 28,3% wyborców. PiS uzyskuje 25,6% głosów. Na trzecim miejscu SLD z wynikiem 17,3%. Daje to partii Leszka Miller aż 9 mandatów w Europarlamencie.  
 
Połączone PSL-PJN Centrum dla Polaków (11,2%), Ruch Palikota (8,5%) oraz Solidarna Polska  (6,3%). 
 
Zatem w PE zasiadłoby 15 przedstawicieli PO, 14 PiS, 9 SLD, 6 PSL-PJN, 4 z RP oraz 3 z SP. Badanie zostało przeprowadzone przez NGS na losowej reprezentatywnej próbie 1069 mieszkańców Polski w dniach od 24 stycznia do 1 lutego. Błąd badania wynosi +/- 2,4 proc.


Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  4 godziny temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  6 godzin temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.