Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Majchrowski bez absolutorium. Zapoznaj się ze stanowiskiem krakowskiego SLD

dodano 2012-06-29 13:15 w kategorii: Ludzie

 

Stanowisko Zarządu Krakowskiego SLD w sprawie nie udzielenia absolutorium Prezydentowi Miasta Krakowa
 
 
Z ubolewaniem obserwujemy kolejny etap walki Platformy Obywatelskiej z Prezydentem Krakowa Profesorem Jackiem Majchrowskim. PO osiągnęło bardzo dobry wynik wyborczy, ma dominującą pozycję w Radzie Miasta Krakowa, jednak uporczywie uchyla się od wzięcia współodpowiedzialności za zarządzanie miastem i rozwiązywanie najważniejszych problemów mieszkańców Krakowa.
 
Najważniejsza dla PO jest walka z Prezydentem Miasta, uczynienie go winnym wszystkich porażek i potknięć, a w szczególności tych, które PO zechce mu przypisać. Zdaniem PO to Prezydent ponosi winę za złe wykonanie budżetu, który głosami tejże partii został przyjęty, ale przy dwukrotnej próbie jego skorygowania radni PO odmówili współpracy! 
 
A to przecież Rząd Platformy Obywatelskiej kształtuje politykę finansową, spycha na samorządy zadania publiczne obcinając nakłady finansowe. To rząd PO m.in. przekazuje subwencję oświatową, która wystarcza na co najwyżej 60 % finansowania gminnej oświaty. O resztę ma się martwić samorząd. Samorząd się martwi, ale PO nie ma na to ochoty!
 
Platforma Obywatelska prowadzi nieuczciwą grę z Prezydentem Miasta, radnymi innych ugrupowań, mieszkańcami Krakowa. Założyła Stowarzyszenie –Tak dla Krakowa, lecz Krakowianom mówi cały czas „nie”. Przyjdzie pora, że to Krakowianie rzetelnie ocenią działania Prezydenta Miasta, Rady Miasta i Radnych PO i nie udzielą absolutorium Platformie Obywatelskiej.
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Iwiński: Minister Waszczykowski bardzo szkodzi pozycji Polski za granicą

  4 godziny temu

  - Dyplomaci bardzo często, trzymają język za zębami, a jeżeli wypowiadają jakieś formuły, są one bardzo ostrożne – powiedział prof. Tadeusz Iwiński na antenie TVN24 BiŚ 28 marca 2017 r., komentując słowa szefa MSZ na temat rzekomo nielegalnego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Zostaniemy w ogonie, a nie w szpicy

  5 godzin temu

  - Polska stworzyła wokół siebie takie warunki, że część Unii Europejskiej zaczęła myśleć o Polsce, że ta chce z tej Unii wyjść – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Gość Poranka” na antenie TVP Info 28 marca 2017 r., komentując szczyt Unii Europejskiej w Rzymieczytaj więcej»

 • Makarewicz: PiS przeszacował skalę eurosceptycyzmu w Polsce

  dzisiaj o 07:35

  - Wprowadzaliśmy Polskę do Unii Europejskiej, jak kiedyś będzie, odpukać, taka potrzeba, to wprowadzimy ją jeszcze raz – powiedział Błażej Makarewicz, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w programie Scena Polityczna, Radia Polska Live, komentując eurosceptyczną politykę PiSczytaj więcej»

 • Liberadzki: Tak, Polska chce być w Unii Europejskiej

  wczoraj o 08:13

  - Deklaracja Rzymska to jest wzmocnienie pozycji Unii Europejskiej, ta deklaracja to jest podkreślenie woli pójścia Unii Europejskiej w kierunku przemian i reformy – powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Bez retuszu” na antenie TVP Info.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska jest w Unii, jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce

  przedwczoraj o 14:16

  Profesor Liberadzki w swoim wystąpieniu podkreślił, iż Unii Europejska po szczycie w Rzymie wyszła wzmocniona., a Polska przestała być państwem, przy którym stawia się znak zapytania, czy ten kraj jest w UE. – Jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce – oświadczył prof. Bogusław Liberadzki. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.

Zamknij