Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Majchrowski bez absolutorium. Zapoznaj się ze stanowiskiem krakowskiego SLD

dodano 2012-06-29 13:15 w kategorii: Ludzie

 

Stanowisko Zarządu Krakowskiego SLD w sprawie nie udzielenia absolutorium Prezydentowi Miasta Krakowa
 
 
Z ubolewaniem obserwujemy kolejny etap walki Platformy Obywatelskiej z Prezydentem Krakowa Profesorem Jackiem Majchrowskim. PO osiągnęło bardzo dobry wynik wyborczy, ma dominującą pozycję w Radzie Miasta Krakowa, jednak uporczywie uchyla się od wzięcia współodpowiedzialności za zarządzanie miastem i rozwiązywanie najważniejszych problemów mieszkańców Krakowa.
 
Najważniejsza dla PO jest walka z Prezydentem Miasta, uczynienie go winnym wszystkich porażek i potknięć, a w szczególności tych, które PO zechce mu przypisać. Zdaniem PO to Prezydent ponosi winę za złe wykonanie budżetu, który głosami tejże partii został przyjęty, ale przy dwukrotnej próbie jego skorygowania radni PO odmówili współpracy! 
 
A to przecież Rząd Platformy Obywatelskiej kształtuje politykę finansową, spycha na samorządy zadania publiczne obcinając nakłady finansowe. To rząd PO m.in. przekazuje subwencję oświatową, która wystarcza na co najwyżej 60 % finansowania gminnej oświaty. O resztę ma się martwić samorząd. Samorząd się martwi, ale PO nie ma na to ochoty!
 
Platforma Obywatelska prowadzi nieuczciwą grę z Prezydentem Miasta, radnymi innych ugrupowań, mieszkańcami Krakowa. Założyła Stowarzyszenie –Tak dla Krakowa, lecz Krakowianom mówi cały czas „nie”. Przyjdzie pora, że to Krakowianie rzetelnie ocenią działania Prezydenta Miasta, Rady Miasta i Radnych PO i nie udzielą absolutorium Platformie Obywatelskiej.
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować

  2 godziny temu

  - Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. czytaj więcej»

 • Gawkowski: Komisja śledcza ds. Amber Gold polityczną hucpą

  2 godziny temu

  - PiS będzie robić wszystko, aby komisja śledcza w sprawie Amber Gold była coraz większym fajerwerkiem politycznym, aby wszystko co tam się dzieje było transmitowane, pokazywane i stanowiło paliwo dla sporu pomiędzy PiS a PO. - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Prosczytaj więcej»

 • Rozenek: Przystanek Woodstock powinien się odbyć

  3 godziny temu

  - Przystanek Woodstock to jest wielkie święto młodzieży i należy się młodym ludziom. Jurek Owsiak zapewnia, że będzie bezpiecznie i trudno mu nie wierzyć, to jest człowiek doświadczony i wiele takich imprez zorganizował – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD w programie #RZECZoPOLITYCE komentującczytaj więcej»

 • SLD Lewica Razem wystawi do sejmików byłych parlamentarzystów

  przedwczoraj o 16:13

  Sojusz wraz z partnerami politycznymi pójdzie do wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich i rad powiatów pod szyldem SLD Lewica Razem. Wszyscy byli parlamentarzyści Sojuszu mają startować do sejmików wojewódzkich – to najważniejsze decyzje organizacyjne Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,czytaj więcej»

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  2 dni temu, 2017-06-23

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.