Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Tadeusz Iwiński na sesji Rady Europy w Strasburgu

dodano 2012-06-24 11:03 w kategorii: Ludzie

 

W dniach 25-27 czerwca b.r. poseł Tadeusz Iwiński weźmie udział – w ramach delegacji Sejmu i Senatu – w obradach sesji plenarnej Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu. Głównymi punktami obrad będą dwie tzw. wspólne debaty dotyczące kluczowych obecnie zagadnień: kryzysu gospodarczego oraz stanu demokracji w Europie ("Zagrożona demokracja-dzisiejsza rola obywateli i państwa").
 
Podstawą tych dyskusji będą poszczególne raporty na takie tematy, jak "Środki oszczędnościowe – zagrożenie dla demokracji i praw społecznych", "Młode pokolenie ofiarą – społeczne, gospodarcze i polityczne skutki kryzysu finansowego", "Wpływ kryzysu gospodarczego na samorząd lokalny i regionalny w Europie", "Wzrost ekstremizmu populistycznego w Europie jako zagrożenie dla demokracji" oraz "Wizerunek migrantów i uchodźców przedstawiany w trakcie kampanii wyborczych".
 
Odbędą się też wybory sędziów Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu (dokonuje tego Zgromadzenie w tajnym głosowaniu, za każdym razem spośród trojga kandydatów) – z  POLSKI, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czech, Holandii, Rosji, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Również wybory zastępcy sekretarza generalnego Rady. Gośćmi ZPRE będą premierzy Chorwacji i Albanii, którzy odpowiedzą  też na pytania deputowanych, a także przewodniczący Zgromadzenia Konstytucyjnego Tunezji.
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  4 godziny temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  6 godzin temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.