Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Miller: PiS, jeśli zechce, zrobi miazgę z prezydenckich projektów

dodano 2017-08-07 21:56 w kategorii: Informacje

- Uważam, że prezydent i tak ma za dużo kompetencji i za dużo władzy. Więc im mniej z tego korzysta, tym lepiej - powiedział Leszek Miller​ w programie Fakty po Faktach​.
 
W jego ocenie Polska powinna pójść w kierunku systemu kanclerskiego, w którym prezydent byłby wybierany przez Zgromadzenie Narodowe.
 
Odnosząc się do zawetowania przez Andrzeja Dudę dwóch ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, były premier zauważył, że "nie wiadomo, czy prezydent powstrzymał reformę sądownictwa" zaproponowaną przez PiS. - Przecież nowe ustawy w tych sprawach mogą zostać wysłane do pana prezydenta dokładnie w tym samym brzmieniu - zauważył Miller. Powiedział, że ma wątpliwości, czy Duda zawetowałby łudząco podobne do siebie ustawy.
 
- Na marginesie uważam, że prezydent popełnił błąd, zapowiadając własną inicjatywę (ustawodawczą - red.) w tej sprawie, bo przecież PiS, jeśli zechce, a przypuszczam, że zechce, to zrobi miazgę z tych projektów. I one wyjdą z Sejmu w takim kształcie, w którym określi to Prawo i Sprawiedliwość, a nie prezydent Duda - ocenił były premier.
 
Oglądaj cały program Fakty po Faktach z udziałem Leszka Millera, kliknij tu.


Komentarze

Wydarzenia

 • Uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką

  godzinę temu

  24. września odbyły się uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką. Organizatorem był Sojusz Lewicy Demokratycznej, który co roku przypomina mieszkańcom regionu o tej bitwie. W uroczystościach wzięli udział m.in.: Przewodniczący SLD Włodek Czarzasty, Sekretarz Generalny SLD Marcin Kulasczytaj więcej»

 • Zemke: Propagandowy prestiż bez konkretów

  4 godziny temu

  - Przy okazji wizyty szefa MON w Pentagonie powinny paść deklaracje, które będą miały przełożenie na jakość polskiego wojska. Ich brak każe przypuszczać, że spotkanie ministra Macierewicza z sekretarzem obrony USA miało wymiar polityczno–propagandowy – mówi w rozmowie z Onetem Janusz Zemke, europoseczytaj więcej»

 • Liberadzki: AfD nie jest dobrą alternatywą

  4 godziny temu

  - Dwie partie wiodące powinny po tej wielkiej koalicji się rozejść i stworzyć zdrową alternatywę – powiedział prof. Bogusław Liberadzki komentując sondaże exit poll po wyborach Niemczech.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Nie podpiszę się pod hasłem "znienawidzić elektorat PiS-u”

  3 dni temu, 2017-09-22

  - Na pewno nie będę się podpisywał pod prymitywnym hasłem „znienawidzić elektorat PiS-u”, bo cokolwiek budowane na nienawiści, jest głupie i niestabilne – mówił w Radiu Dla Ciebie Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • Senyszyn: Donos do CBA ma odwrócić uwagę od istoty sprawy

  4 dni temu, 2017-09-21

  - PiS robi to na bezczelnego, a cała afera z donosem do Centralnego Biura Antykorupcyjnego ma za zadanie odwrócić uwagę od tych nieprawidłowości związanych z wydaniem 19 mln złotych na kampanię „Sprawiedliwe Sądy” - oceniła prof. Joanna Senyszyn komentując sprawdzanie przez CBA współpracowników premczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.