Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Łódź pomoże zwalnianym nauczycielom

dodano 2017-07-05 17:51 w kategorii: Informacje

Blisko stu nauczycieli z łódzkich gimnazjów straci pracę w wyniku reformy edukacji wprowadzonej przez rząd PiS. Zwolnienia są koniecznością pomimo obietnic minister edukacji, Anny Zalewskiej, że żaden nauczyciel nie straci pracy.

Dzięki SLD Urząd Miasta Łodzi zapewni pomoc nauczycielom, którzy tracą pracę w wyniku reformy Prawa i Sprawiedliwości.

"248 nauczycieli będzie musiało szukać dodatkowych godzin w innych szkołach; 11 nauczycieli przejdzie w stan nieczynny, a po pół roku będzie musiało znaleźć sobie nową pracę" - mówi Małgorzata Niewiadomska-Cudak, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Łodzi, przewodnicząca SLD w województwie łódzkim.

"Chcielibyśmy odwrócić mechanizm aktywizacji osób pozostających bez pracy. Najpierw zapytać, poznać szczegółowe preferencje i opinie zwalnianych pracowników systemu edukacji, a później zaproponować szczegółową pomoc" - wspomina Tomasz Trela, Pierwszy Wiceprezydent Miasta Łodzi, przewodniczący SLD w Łodzi.

Zwalniani nauczyciele mogą liczyć między innymi na subsydiowane zatrudnienie u pracodawcy lub fundusze na rozkręcenie własnej działalności gospodarczej, a to dopiero wstępne propozycje.Komentarze

Wydarzenia

 • Uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką

  godzinę temu

  24. września odbyły się uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką. Organizatorem był Sojusz Lewicy Demokratycznej, który co roku przypomina mieszkańcom regionu o tej bitwie. W uroczystościach wzięli udział m.in.: Przewodniczący SLD Włodek Czarzasty, Sekretarz Generalny SLD Marcin Kulasczytaj więcej»

 • Zemke: Propagandowy prestiż bez konkretów

  4 godziny temu

  - Przy okazji wizyty szefa MON w Pentagonie powinny paść deklaracje, które będą miały przełożenie na jakość polskiego wojska. Ich brak każe przypuszczać, że spotkanie ministra Macierewicza z sekretarzem obrony USA miało wymiar polityczno–propagandowy – mówi w rozmowie z Onetem Janusz Zemke, europoseczytaj więcej»

 • Liberadzki: AfD nie jest dobrą alternatywą

  4 godziny temu

  - Dwie partie wiodące powinny po tej wielkiej koalicji się rozejść i stworzyć zdrową alternatywę – powiedział prof. Bogusław Liberadzki komentując sondaże exit poll po wyborach Niemczech.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Nie podpiszę się pod hasłem "znienawidzić elektorat PiS-u”

  3 dni temu, 2017-09-22

  - Na pewno nie będę się podpisywał pod prymitywnym hasłem „znienawidzić elektorat PiS-u”, bo cokolwiek budowane na nienawiści, jest głupie i niestabilne – mówił w Radiu Dla Ciebie Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • Senyszyn: Donos do CBA ma odwrócić uwagę od istoty sprawy

  4 dni temu, 2017-09-21

  - PiS robi to na bezczelnego, a cała afera z donosem do Centralnego Biura Antykorupcyjnego ma za zadanie odwrócić uwagę od tych nieprawidłowości związanych z wydaniem 19 mln złotych na kampanię „Sprawiedliwe Sądy” - oceniła prof. Joanna Senyszyn komentując sprawdzanie przez CBA współpracowników premczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.