Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Nie dla ulicy Julka Nowickiego w Toruniu!

dodano ponad tydzień temu, 2017-06-14 w kategorii: Powiatowe

Szef SLD w Toruniu Marek Jopp otrzymał pismo od Przewodniczącego Rady Miasta Torunia z informacją, że miejskie komisje nie zaakceptowały na patrona dekomunizowanej ulicy Armii Ludowej - Julka Nowickiego.
 
Toruński SLD z wielkim oburzeniem przyjął wiadomość o decyzji Instytutu Pamięci Narodowej, którego zdaniem Armia Ludowa jest złym patronem dla jednej z toruńskich ulic. Naszym zdaniem decyzja zmuszająca Radę Miasta Torunia, do zmiany patrona tej ulicy, pomimo negatywnych opinii jej mieszkańców i wbrew prawdzie historycznej to skandal! 
 
Ustawa dekomunizująca ulice z 1 kwietnia 2016 r., z którą się nie zgadzamy, jest jednak prawem. Zaproponowaliśmy więc, by ulica ta nosiła imię Julka Nowickiego. Młodego, dwudziestoczteroletniego chłopaka, który tragicznie zginął od policyjnej kuli, podczas demonstracji bezrobotnych. Naszym zdaniem postać Nowickiego symbolizuje wydarzenia, które rozegrały się na toruńskich ulicach w 1936 roku, zasługuje na pamięć przyszłych pokoleń. Sojusz Lewicy Demokratycznej nadal będzie zabiegał, by godnie upamiętnić Jego cześć.
 
 
Słowo Pomorskie, 16 czerwca 1936 r.
 
Zachęcamy do lektury całego pisma:
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  godzinę temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  3 godziny temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.