Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Liberadzki: W kwestii transportu musimy zacząć stosować metody wspólnotowe

dodano 2017-05-18 08:48 w kategorii: Informacje

- Rozmawiamy o najważniejszej, pod każdym względem gałęzi transportu w Europie, o szczególnym znaczeniu dla małych i średnich przedsiębiorstw – powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego podczas debaty na temat transportu w UE 17 kwietnia 2017 r.

 - Pod adresem Komisji są wyrażane duże pretensje . Po pierwsze, bezczynności kiedy wprowadzano „milelock” i tzw. „prawo Macrona”. Po drugie, że Komisja podchodzi w sposób obojętny w stosunku do przedsiębiorstw tzw. „nowej Europy”, które odnoszą sukces na rynku europejskim - podkreślił Liberadzki.

- Jest nieukrywane odczucie, że przewoźnicy z Europy, tej „nowej”, nie mieli prawa osiągnąć sukcesu i teraz muszą być ukarani a Komisja się na to godzi – dodał i zwrócił się bezpośrednio do KE -  Chciałbym bardzo prosić, aby Komisja zaczęła być Komisją, abyśmy zaczęli stosować metody wspólnotowe. Zacznijcie po prostu odpowiadać za transport drogowy w Europie, w przeciwnym razie mamy wielkie sytuacje konfliktowe – przestrzegł prof. Liberadzki.    Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  4 godziny temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  6 godzin temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.