Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Przedstawicielki partii politycznych i organizacji kobiecych przeciwko przemocy w rodzinie

dodano 2017-04-21 14:06 w kategorii: Akcje

20 kwietnia 2017 r.  o godz. 12:00 przed Ratuszem w Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa, na której kobiety domagały się złożenia mandatu przez radnego Rady Miasta Bydgoszczy Rafała Piaseckiego, który oskarżony jest o przemoc domową. 
 
Kobiety poza złożeniem mandatu przez radnego, domagały przyjęcia jednoznacznej postawy przez polityków Prawa i Sprawiedliwości wobec swojego kolegi oraz apelowały o pomoc dla żony radnego.
 
W konferencji wzięły udział przedstawicielki partii politycznych i orgazniacji kobiecych. Petycja o złożenie mandatu została podpisana przez wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej SLD Izabelę Nowicką, swoje podpisy złożyły także Joanna Czerska-Thomas (.Nowoczesna), Monika Matowska (Platforma Obywatelska), Karolina Kozłowska (Partia Razem), Anna Wróblewska-Zawadzka (Dziewuchy Dziewuchom Bydgoszcz), Joanna Gajownik (Czarny Protest), Sara Winnicka (Fundacja Oblivion). 
 
Swoją obecnością wspólną sprawę wsparły również: Bożena Grubich z Forum Równych Szans i Praw Kobiet SLD oraz Bożena Szczukowska reprezentująca Demokratyczną Unię Kobiet.
 
Fundacja Oblivion udostępniła numer konta, na które można wpłacać pieniądze, które pomogą funkcjonować Pani Karolinie:
 
fundacja Oblivion
57 2030 0045 1110 0000 0410 9260
z dopiskiem: dla Karoliny
 
O godz. 17:00 radny Rafał Piasecki złożył mandat. Widać, że siła kobiecego protestu zadziałała. 


Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  godzinę temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  3 godziny temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.