Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Wygrana w konkursie wiedzy o gminie Niechanowo przepustką do Parlamentu Europejskiego

dodano 2017-04-21 12:59 w kategorii: Ludzie

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan z inicjatywy Pana Tadeusza Tomaszewskiego, po raz 22 organizuje wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w „różanej gminie” XXII edycję konkursu wiedzy „Gmina Niechanowo – Historia i Współczesność”. Organizatorami konkursu są Urząd Gminy, Zespół Szkół, Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP, Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna w Niechanowie oraz Szkoła Podstawowa w Jarząbkowie. Celem konkursu jest upowszechnianie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o historii i dorobku społeczno – gospodarczym gminy, popularyzacja roli i znaczenia samorządu terytorialnego, Unii Europejskiej oraz kompetencji konstytucyjnych organów władzy państwowej. Konkurs zostanie przeprowadzony w czterech grupach wiekowych od klasy I szkoły podstawowej do III klasy gimnazjum. Młodzież, która zakwalifikuje się do finału gminnego w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzyma nagrody finansowe za zajęcie od I do III miejsca, a zwycięzca w kategorii gimnazjów otrzyma nagrodę ufundowaną przez Posłankę do Parlamentu Europejskiego Panią Krystynę Łybacką tj. wyjazd studyjny wraz z opiekunem do Parlamentu Europejskiego w Brukseli w dniach 25 – 29.06.2017. Na nagrody darczyńcy przeznaczyli kwotę 3.400 zł, a Urząd Gminy ufunduje także nagrody książkowe. Fundatorami nagród finansowych w bieżącej edycji konkursu są Eugeniusz Zamiar, Maria Graczyk, Tadeusz Tomaszewski, Elżbieta Rzepecka – Roszak, Stanisław Dolaciński, Zdzisław Sikora i Arkadiusz Gaca.Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  godzinę temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  3 godziny temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.