Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Liberadzki: Za pół roku możemy obudzić się w innej rzeczywistości

dodano 2017-04-21 07:07 w kategorii: Informacje

W trzech kluczowych krajach Unii Europejskiej wybory. Za pół roku możemy obudzić się w innej rzeczywistości, gdyż tylko kandydaci na kanclerza Niemiec są jej zdeklarowanymi zwolennikami. Wrześniowe wybory niczego tu nie zmienią.

Jeśli jednak w maju prezydentem Francji zostanie pani Le Pen, Francja opuści Unię – bez Francji UE nie ma.

Jeśli w czerwcu, w Wielkiej Brytanii pani May się wzmocni, Brexit się ziści w najbardziej radykalnej formie... Ale Szkocja i Irlandia Północna są za UE, a Szkoci znów mówią o niepodległości... Pani May może być ostatnim brytyjskim premierem w Unii Europejskiej i... w Zjednoczonym Królestwie, którego bez Szkocji nie ma!

Prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu EuropejskiegoKomentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  4 godziny temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  6 godzin temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.