Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Liberadzki: Za pół roku możemy obudzić się w innej rzeczywistości

dodano 2017-04-21 07:07 w kategorii: Informacje

W trzech kluczowych krajach Unii Europejskiej wybory. Za pół roku możemy obudzić się w innej rzeczywistości, gdyż tylko kandydaci na kanclerza Niemiec są jej zdeklarowanymi zwolennikami. Wrześniowe wybory niczego tu nie zmienią.

Jeśli jednak w maju prezydentem Francji zostanie pani Le Pen, Francja opuści Unię – bez Francji UE nie ma.

Jeśli w czerwcu, w Wielkiej Brytanii pani May się wzmocni, Brexit się ziści w najbardziej radykalnej formie... Ale Szkocja i Irlandia Północna są za UE, a Szkoci znów mówią o niepodległości... Pani May może być ostatnim brytyjskim premierem w Unii Europejskiej i... w Zjednoczonym Królestwie, którego bez Szkocji nie ma!

Prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu EuropejskiegoKomentarze

Wydarzenia

 • Uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką

  godzinę temu

  24. września odbyły się uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką. Organizatorem był Sojusz Lewicy Demokratycznej, który co roku przypomina mieszkańcom regionu o tej bitwie. W uroczystościach wzięli udział m.in.: Przewodniczący SLD Włodek Czarzasty, Sekretarz Generalny SLD Marcin Kulasczytaj więcej»

 • Zemke: Propagandowy prestiż bez konkretów

  4 godziny temu

  - Przy okazji wizyty szefa MON w Pentagonie powinny paść deklaracje, które będą miały przełożenie na jakość polskiego wojska. Ich brak każe przypuszczać, że spotkanie ministra Macierewicza z sekretarzem obrony USA miało wymiar polityczno–propagandowy – mówi w rozmowie z Onetem Janusz Zemke, europoseczytaj więcej»

 • Liberadzki: AfD nie jest dobrą alternatywą

  4 godziny temu

  - Dwie partie wiodące powinny po tej wielkiej koalicji się rozejść i stworzyć zdrową alternatywę – powiedział prof. Bogusław Liberadzki komentując sondaże exit poll po wyborach Niemczech.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Nie podpiszę się pod hasłem "znienawidzić elektorat PiS-u”

  3 dni temu, 2017-09-22

  - Na pewno nie będę się podpisywał pod prymitywnym hasłem „znienawidzić elektorat PiS-u”, bo cokolwiek budowane na nienawiści, jest głupie i niestabilne – mówił w Radiu Dla Ciebie Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • Senyszyn: Donos do CBA ma odwrócić uwagę od istoty sprawy

  4 dni temu, 2017-09-21

  - PiS robi to na bezczelnego, a cała afera z donosem do Centralnego Biura Antykorupcyjnego ma za zadanie odwrócić uwagę od tych nieprawidłowości związanych z wydaniem 19 mln złotych na kampanię „Sprawiedliwe Sądy” - oceniła prof. Joanna Senyszyn komentując sprawdzanie przez CBA współpracowników premczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.