Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Wykład o Ludwiku Waryńskim w MAK.

dodano 2017-04-20 06:44 w kategorii: Ludzie

Muzeum Archeologiczne w Krakowie
zaprasza na wykład

„Z historii gmachu Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Proces krakowski Ludwika Waryńskiego i towarzyszy (1880r.)”
który wygłosi dr Elżbieta Woźniak

Krakowskie Muzeum Archeologiczne mieści się w budynku przy ul. Senackiej 3, zajmowanym niegdyś przez więzienie św. Michała i działający przy nim sąd (ul. Senacka 1). Mury gmachu pamiętają głośne sprawy, którymi żył Kraków w XIX i na początku XX wieku. Jednym ze słynnych procesów, upamiętnionych na fasadzie budynku tablicą z roku 1950, był proces znanego działacza politycznego Ludwika Waryńskiego, twórcy partii robotniczej „Proletariat” i jego towarzyszy. Wykład jest kontynuacją cyklu „Z historii gmachu Muzeum Archeologicznego w Krakowie”.

Wykład odbędzie się 27. kwietnia (czwartek) br., o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Muzeum Archeologicznego w Krakowie, przy ul. Poselskiej 3 (wejście od strony Plant). Wstęp wolny.

Fotografia: plakat Muzeum Archeologicznego w Krakowie http://www.ma.krakow.plKomentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  4 godziny temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  6 godzin temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.