Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD nie cofnie programu 500+

dodano 2017-04-19 17:35 w kategorii: Informacje

Taką deklarację złożył Marcin Kulasek, sekretarz generalny Sojuszu podczas seminarium „Związki zawodowe a socjaldemokracja. Pomiędzy sojuszem a niezrozumieniem”, które odbyło się 19 kwietnia 2017 r. w Warszawie.

- Dziękuję wszystkim za możliwość spotkania i możliwość dyskusji – rozpoczął swoje wystąpienie Kulasek. - SLD nigdy nie cofnie programu 500+, a jak będzie miała możliwość rządzenia bądź współrządzenia, programem 500+ obejmie również pierwsze dziecko – zadeklarował sekretarz generalny Sojuszu. Podczas seminarium organizowanego przez Fundację Friedricha Eberta Marcin Kulasek ocenił, iż świadczenie 500+ nie powinno być wydawane w formie pieniężnej lecz w postaci np. dopłat do przedszkoli.

- Warto się zastanowić nad emeryturą obywatelską, która byłaby powiązana z płaca minimalną – kontynuował swoje wystąpienie Kulasek. -  Aby wdrożyć jak najlepsze pomysły z zakresu polityki socjalnej SLD będzie współpracować w tej kwestii z ekspertami i związkami zawodowymi, które są dla partii naturalnym partnerem - podkreślił.

- Wiem na własnym przykładzie z jakimi problemami borykają się pracownicy ZUS-u, sam przez blisko 12 lat pracowałem w agencji rządowej – stwierdził sekretarz generalny SLD. -  Gdy wrócimy do parlamentu, a wszystko na to wskazuje, chcemy reprezentować głos związków zawodowych, którego w obecnie zdominowanym przez prawicę sejmie brakuje - dodał.

Marcin Kulasek podczas swojej wypowiedzi zadeklarował poparcie SLD dla podwyższenia wynagrodzeń pracowników ZUS-u do poziomu pracowników cywilnie agencji rządowych.

- SLD wspólnie z przyjaciółmi z Centrum Daszyńskiego oraz Fundacji Friedricha Eberta będziemy jeszcze nie raz będzie organizować i brać udział w podobnych spotkaniach i wsłuchiwać sie w głos społeczeństwa i rożnych grup zawodowych – zakończył sekretarz generalny Sojuszu. Komentarze

Wydarzenia

 • Uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką

  godzinę temu

  24. września odbyły się uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką. Organizatorem był Sojusz Lewicy Demokratycznej, który co roku przypomina mieszkańcom regionu o tej bitwie. W uroczystościach wzięli udział m.in.: Przewodniczący SLD Włodek Czarzasty, Sekretarz Generalny SLD Marcin Kulasczytaj więcej»

 • Zemke: Propagandowy prestiż bez konkretów

  4 godziny temu

  - Przy okazji wizyty szefa MON w Pentagonie powinny paść deklaracje, które będą miały przełożenie na jakość polskiego wojska. Ich brak każe przypuszczać, że spotkanie ministra Macierewicza z sekretarzem obrony USA miało wymiar polityczno–propagandowy – mówi w rozmowie z Onetem Janusz Zemke, europoseczytaj więcej»

 • Liberadzki: AfD nie jest dobrą alternatywą

  4 godziny temu

  - Dwie partie wiodące powinny po tej wielkiej koalicji się rozejść i stworzyć zdrową alternatywę – powiedział prof. Bogusław Liberadzki komentując sondaże exit poll po wyborach Niemczech.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Nie podpiszę się pod hasłem "znienawidzić elektorat PiS-u”

  3 dni temu, 2017-09-22

  - Na pewno nie będę się podpisywał pod prymitywnym hasłem „znienawidzić elektorat PiS-u”, bo cokolwiek budowane na nienawiści, jest głupie i niestabilne – mówił w Radiu Dla Ciebie Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • Senyszyn: Donos do CBA ma odwrócić uwagę od istoty sprawy

  4 dni temu, 2017-09-21

  - PiS robi to na bezczelnego, a cała afera z donosem do Centralnego Biura Antykorupcyjnego ma za zadanie odwrócić uwagę od tych nieprawidłowości związanych z wydaniem 19 mln złotych na kampanię „Sprawiedliwe Sądy” - oceniła prof. Joanna Senyszyn komentując sprawdzanie przez CBA współpracowników premczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.