Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Spotkanie przy grobie Jerzego Szmajdzińskiego

dodano 2017-04-10 09:14 w kategorii: Informacje

W  siódmą rocznicę katastrofy smoleńskiej, spotkaliśmy się przy grobie Jerzego Szmajdzińskiego.

Krótkie wspomnienie o Naszym Drogim Przyjacielu wygłosił b. premier Leszek Miller. - Jego twarz będziemy nosić w sercu, a nie wykorzystywać do bieżącej walki politycznej, jak robią to ci, którzy mówią, że ofiary katastrofy TU-154 w Smoleńsku "poległy", a nie zginęły - zaznaczył. - To nie mgła. To ludzie ludziom zgotowali ten los - powiedział b. premier, odnosząc się do tez o rzekomym zamachu.

W uroczystości udział wzięli min.: Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty, b. premier Leszek Miller, eurodeputowany Janusz Zemke, wiceprzewodniczący SLD Sebastian Wierzbicki, Wojciech Olejniczak, prof. Tadeusz Iwiński, prof. Jerzy Jaskiernia, Ryszard  Kalisz, wiceprzewodnicząca SLD na Mazowszu SLD Anna-Maria Żukowska, Andrzej Golimont, członek zarządu SLD w Warszawie Zbigniew Żaba, wiceprzewodniczący FMS Mazowsze Artur Jaskulski, przewodniczący Stowarzyszenia "Pokolenia" Marek Klimczak, rzecznik prasowy SLD Warszawa Jerzy Nowak.

Jerzy Szmajdziński. Sprawował mandat poselski na Sejm PRL IX Kadencji. Od roku 1991 stale obecny w Sejmie RP – był m.in. przewodniczącym Klubu Parlamentarnego SLD (dwukrotnie) oraz przewodniczącym Komisji Obrony Narodowej. W 2007 roku został wicemarszałkiem Sejmu VI kadencji. Był posłem z okręgu legnicko-jeleniogórskiego. W październiku 2001 roku objął stanowisko ministra obrony narodowej w rządzie Leszka Millera, pełnił je także w rządzie Marka Belki. W czerwcu 2008 został wiceprzewodniczącym SLD. W grudniu 2009 roku został ogłoszony kandydatem SLD w wyborach prezydenckich. Wcześniej był między innymi sekretarzem generalnym SdRP. Wiele lat swojego życia poświęcił na działalność w ruchu młodzieżowym. Od 1992 roku przewodniczący stowarzyszenia „Pokolenia”.Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  godzinę temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  3 godziny temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.