Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Obywatelska inicjatywa uchwałodawcza w Zgierzu

dodano 2017-04-06 16:45 w kategorii: Akcje

Sojusz Lewicy Demokratycznej w Zgierzu podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek (06.04.2017 r.) przed Urzędem Miasta Zgierza, zaprezentował petycję oraz załączony do niej projekt uchwały, zakładający wprowadzenie obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej w Zgierzu.

"Składamy dziś petycję do Rady Miasta Zgierza, w której domagamy się wprowadzenia obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej w Zgierzu" - mówi Łukasz Kubiak, sekretarz powiatowy SLD, "Obywatelska inicjatywa uchwałodawcza, która została wprowadzona w wielu miastach w Polsce, m.in. w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim czy Pabianicach, da mieszkańcom Zgierza wpływ na podejmowane w mieście decyzje, na uchwalane prawo, nie tylko raz na cztery lata przy okazji wyborów" - dodaje i nadmienia, że SLD chce oddać głos mieszkańcom Zgierza.

Do petycji przedstawiciele SLD dołączyli projekt uchwały wprowadzającej obywatelską inicjatywę uchwałodawczą w Zgierzu, co jak twierdzą, ma ułatwić radnym podjęcie odpowiednich decyzji.

"Nasza uchwała przewiduje, że inicjatywę uchwałodawczą zyska grupa 200 osób. Zdecydowaliśmy się na taką liczbę, ponieważ w ostatnich wyborach samorządowych, obecni radni zdobyli od 131 do 388 głosów, co dało im nie tylko mandat radnego, ale także możliwość składania uchwał" - wspomina Rafał Mamiński przewodniczący SLD w Zgierzu i radny powiatowy Sojuszu.

Sojusz widzi potrzebę wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego "Bardzo ważny jest dla nas głos naszych mieszkańców, a Zgierzanie naprawdę interesują się tym, co dzieje się w naszym mieście i chcą mieć aktywny wpływ na otoczenie, w którym żyją" - mówi Anna Chrostek, przewodnicząca Zarządu Osiedla 650-lecia w Zgierzu, "Samorządowcy Sojuszu, również Ci na poziomie Rad Osiedli, zawsze wsłuchują się w głos mieszkańców i reagują na ich potrzeby i problemy" - dodaje.

Przedstawiciele Sojuszu zapowiadają, że jeśli Rada nie zdecyduje się na wprowadzenie obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej, podejmą inne kroki w celu jej uchwalenia, nie zamierzają się poddawać.Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  4 godziny temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  6 godzin temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.