Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

List Tomasza Treli do biskupa Marczaka

dodano 2017-03-29 14:11 w kategorii: Powiatowe

Tomasz Trela, wiceprezydent łodzi zajmujący się m.in. edukacją, wysłał list do biskupa Marka Marczaka, administratora Archidiecezji Łódzkiej. Pismo dotyczy zajścia podczas rekolekcji: ksiądz spoliczkował jednego z uczniów.
 
List:
 
Ze zdumieniem i ogromnym zaniepokojeniem przyjąłem informację o akcie przemocy, jakiego dopuścił się wobec ucznia Gimnazjum nr 35 ks. Przemysław Szewczyk, prowadzący poniedziałkowe spotkanie rekolekcyjne w kościele pw. św. Alberta Chmielowskiego. Jak zapewne Ksiądz Biskup wie, ks. Szewczyk spoliczkował jednego z chłopców, chcąc w ten sposób uspokoić całą grupę. Jako wiceprezydent Łodzi odpowiedzialny za edukację nie mogę pozostać obojętnym wobec tego incydentu.
 
W łódzkich szkołach nigdy nie było i nie będzie przyzwolenia na jakąkolwiek przemoc - słowną czy fizyczną. Każdy nauczyciel oraz inny pracownik szkoły, który dopuści się podobnego czynu, musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami, ponieważ agresja zawsze rodzi agresję, a przemoc powoduje przemoc. Dzieci i młodzież w łódzkich szkołach mają być bezpieczne, a kadra pedagogiczna nie tylko uczyć, ale także wspierać uczniów jeśli zajdzie taka potrzeba.
 
Z ubolewaniem stwierdzam, że zachowanie ks. Szewczyka stawia pod znakiem zapytania jego przygotowanie pedagogiczne, dlatego oczekuję od Księdza Biskupa nie tyle wyjaśnienia sprawy, ale przede wszystkim zdecydowanej reakcji. Przeprosiny jakie ks. Szewczyk skierował pod adresem chłopca i jego rodziców uważam za niewystarczające. Ufam, że ksiądz Biskup potraktuje mój list z należytym zrozumieniem i podejmie stosowne kroki by podobne zdarzenia nigdy nie miały miejsca.
 

Źródło.Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  4 godziny temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  6 godzin temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.