Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

STOP wycince Polski

dodano ponad tydzień temu, 2017-03-19 w kategorii: Informacje

W dniu 19 marca 2017 r. w Zielonej Górze odbyła się manifestacja pod hasłem "Stop wycince Polski". Stawili się przedstawiciele KOD, SLD, PO, PSL i Nowoczesnej. Wspólnie protestowali przeciwko niszczeniu demokracji w Polsce, przez PiS. Ponad 200 osób przemaszerowało zielonogórskim deptakiem sprzeciwiając się niszczeniu Trybunału Konstytucyjnego, prokuratury i sądownictwa, służb specjalnych, mediów publicznych, Wojska Polskiego, oświaty, służby zdrowia i samorządności w Polsce. Na manifestacji głos zabrało dwóch przedstawicieli SLD : Bogusław Wontor i Tomasz Nesterowicz. Apelowali o powstrzymanie dyktatury PiS, który niszczy demokratyczne struktury państwa, prywatność obywateli i finanse publiczne, zadłużając państwo na 30 mld. zł. Swoją polityką nienawiści doprowadzili do podziału Polaków na lepszych i gorszych, a w polityce zagranicznej zaprzepaścili dotychczasowy autorytet Polski w NATO i w Unii Europejskiej. Najbliższe wybory samorządowe i parlamentarne muszą położyć kres temu wszystkiemu, co widzimy w polityce obecnego rządu RP.

 Komentarze

Wydarzenia

 • Iwiński: Minister Waszczykowski bardzo szkodzi pozycji Polski za granicą

  4 godziny temu

  - Dyplomaci bardzo często, trzymają język za zębami, a jeżeli wypowiadają jakieś formuły, są one bardzo ostrożne – powiedział prof. Tadeusz Iwiński na antenie TVN24 BiŚ 28 marca 2017 r., komentując słowa szefa MSZ na temat rzekomo nielegalnego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Zostaniemy w ogonie, a nie w szpicy

  5 godzin temu

  - Polska stworzyła wokół siebie takie warunki, że część Unii Europejskiej zaczęła myśleć o Polsce, że ta chce z tej Unii wyjść – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Gość Poranka” na antenie TVP Info 28 marca 2017 r., komentując szczyt Unii Europejskiej w Rzymieczytaj więcej»

 • Makarewicz: PiS przeszacował skalę eurosceptycyzmu w Polsce

  dzisiaj o 07:35

  - Wprowadzaliśmy Polskę do Unii Europejskiej, jak kiedyś będzie, odpukać, taka potrzeba, to wprowadzimy ją jeszcze raz – powiedział Błażej Makarewicz, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w programie Scena Polityczna, Radia Polska Live, komentując eurosceptyczną politykę PiSczytaj więcej»

 • Liberadzki: Tak, Polska chce być w Unii Europejskiej

  wczoraj o 08:13

  - Deklaracja Rzymska to jest wzmocnienie pozycji Unii Europejskiej, ta deklaracja to jest podkreślenie woli pójścia Unii Europejskiej w kierunku przemian i reformy – powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Bez retuszu” na antenie TVP Info.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska jest w Unii, jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce

  przedwczoraj o 14:16

  Profesor Liberadzki w swoim wystąpieniu podkreślił, iż Unii Europejska po szczycie w Rzymie wyszła wzmocniona., a Polska przestała być państwem, przy którym stawia się znak zapytania, czy ten kraj jest w UE. – Jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce – oświadczył prof. Bogusław Liberadzki. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.

Zamknij