Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Wsparcie dla osób bez pracy

dodano ponad tydzień temu, 2017-03-15 w kategorii: Powiatowe

Łącznie 78 mln zł pozyskał Powiatowy Urząd Pracy na różne formy aktywizacji osób bezrobotnych. Pieniądze trafią do pracodawców oraz osób poszukujących zatrudnienia i zostaną przeznaczone na staże, roboty publiczne, prace interwencyjne, doposażenie stanowisk pracy a także na podnoszenie kwalifikacji przez osoby poszukujące zatrudnienia.

- Miasto konsekwentnie realizuje politykę zmniejszania bezrobocia i to skutecznie. W 2014 roku wynosiło ono 11 procent, natomiast teraz jest na poziomie 7,9 procent - powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi. - Będziemy nadal wspierać w różnych formach zarówno pracodawców jak i osoby szukające zatrudnienia, ponieważ naszym celem jest pomoc w znalezieniu stałego zatrudnienia, programy pomocowe są pierwszym krokiem na tej drodze.

Pieniądze pozyskane przez Powiatowy Urząd Pracy trafią do osób młodych, ponieważ problem bezrobocia w tej grupie wiekowej dotyka nie tylko Łodzi, ale wszystkich krajów Unii Europejskiej. Ale obok młodzieży na wsparcie mogą liczyć pozostali bezrobotni, którzy chcą znaleźć zatrudnienie. Zdaniem Piotra Borsa, dyrektora Biura Promocji Zatrudnienia UMŁ nasze miasto jest liderem jeśli chodzi o liczbę ofert pracy, która w ubiegłym roku przekroczyła 30 tys. Dyrektor Bors podkreślił, że miasto będzie zabiegać o kolejne środki dedykowane osobom bezrobotnym.

Szczegółowe informacje na temat form pomocy i warunków jakie trzeba spełnić aby się o nią ubiegać można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy.

 

Źródło:

http://uml.lodz.pl/miasto/aktualnosci/?news=32192&rok=2017-03Komentarze

Wydarzenia

 • Iwiński: Minister Waszczykowski bardzo szkodzi pozycji Polski za granicą

  4 godziny temu

  - Dyplomaci bardzo często, trzymają język za zębami, a jeżeli wypowiadają jakieś formuły, są one bardzo ostrożne – powiedział prof. Tadeusz Iwiński na antenie TVN24 BiŚ 28 marca 2017 r., komentując słowa szefa MSZ na temat rzekomo nielegalnego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Zostaniemy w ogonie, a nie w szpicy

  5 godzin temu

  - Polska stworzyła wokół siebie takie warunki, że część Unii Europejskiej zaczęła myśleć o Polsce, że ta chce z tej Unii wyjść – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Gość Poranka” na antenie TVP Info 28 marca 2017 r., komentując szczyt Unii Europejskiej w Rzymieczytaj więcej»

 • Makarewicz: PiS przeszacował skalę eurosceptycyzmu w Polsce

  dzisiaj o 07:35

  - Wprowadzaliśmy Polskę do Unii Europejskiej, jak kiedyś będzie, odpukać, taka potrzeba, to wprowadzimy ją jeszcze raz – powiedział Błażej Makarewicz, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w programie Scena Polityczna, Radia Polska Live, komentując eurosceptyczną politykę PiSczytaj więcej»

 • Liberadzki: Tak, Polska chce być w Unii Europejskiej

  wczoraj o 08:13

  - Deklaracja Rzymska to jest wzmocnienie pozycji Unii Europejskiej, ta deklaracja to jest podkreślenie woli pójścia Unii Europejskiej w kierunku przemian i reformy – powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Bez retuszu” na antenie TVP Info.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska jest w Unii, jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce

  przedwczoraj o 14:16

  Profesor Liberadzki w swoim wystąpieniu podkreślił, iż Unii Europejska po szczycie w Rzymie wyszła wzmocniona., a Polska przestała być państwem, przy którym stawia się znak zapytania, czy ten kraj jest w UE. – Jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce – oświadczył prof. Bogusław Liberadzki. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.

Zamknij