Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Wsparcie dla osób bez pracy

dodano 2017-03-15 17:19 w kategorii: Powiatowe

Łącznie 78 mln zł pozyskał Powiatowy Urząd Pracy na różne formy aktywizacji osób bezrobotnych. Pieniądze trafią do pracodawców oraz osób poszukujących zatrudnienia i zostaną przeznaczone na staże, roboty publiczne, prace interwencyjne, doposażenie stanowisk pracy a także na podnoszenie kwalifikacji przez osoby poszukujące zatrudnienia.

- Miasto konsekwentnie realizuje politykę zmniejszania bezrobocia i to skutecznie. W 2014 roku wynosiło ono 11 procent, natomiast teraz jest na poziomie 7,9 procent - powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi. - Będziemy nadal wspierać w różnych formach zarówno pracodawców jak i osoby szukające zatrudnienia, ponieważ naszym celem jest pomoc w znalezieniu stałego zatrudnienia, programy pomocowe są pierwszym krokiem na tej drodze.

Pieniądze pozyskane przez Powiatowy Urząd Pracy trafią do osób młodych, ponieważ problem bezrobocia w tej grupie wiekowej dotyka nie tylko Łodzi, ale wszystkich krajów Unii Europejskiej. Ale obok młodzieży na wsparcie mogą liczyć pozostali bezrobotni, którzy chcą znaleźć zatrudnienie. Zdaniem Piotra Borsa, dyrektora Biura Promocji Zatrudnienia UMŁ nasze miasto jest liderem jeśli chodzi o liczbę ofert pracy, która w ubiegłym roku przekroczyła 30 tys. Dyrektor Bors podkreślił, że miasto będzie zabiegać o kolejne środki dedykowane osobom bezrobotnym.

Szczegółowe informacje na temat form pomocy i warunków jakie trzeba spełnić aby się o nią ubiegać można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Źródło.Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować

  2 godziny temu

  - Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. czytaj więcej»

 • Gawkowski: Komisja śledcza ds. Amber Gold polityczną hucpą

  2 godziny temu

  - PiS będzie robić wszystko, aby komisja śledcza w sprawie Amber Gold była coraz większym fajerwerkiem politycznym, aby wszystko co tam się dzieje było transmitowane, pokazywane i stanowiło paliwo dla sporu pomiędzy PiS a PO. - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Prosczytaj więcej»

 • Rozenek: Przystanek Woodstock powinien się odbyć

  3 godziny temu

  - Przystanek Woodstock to jest wielkie święto młodzieży i należy się młodym ludziom. Jurek Owsiak zapewnia, że będzie bezpiecznie i trudno mu nie wierzyć, to jest człowiek doświadczony i wiele takich imprez zorganizował – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD w programie #RZECZoPOLITYCE komentującczytaj więcej»

 • SLD Lewica Razem wystawi do sejmików byłych parlamentarzystów

  przedwczoraj o 16:13

  Sojusz wraz z partnerami politycznymi pójdzie do wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich i rad powiatów pod szyldem SLD Lewica Razem. Wszyscy byli parlamentarzyści Sojuszu mają startować do sejmików wojewódzkich – to najważniejsze decyzje organizacyjne Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,czytaj więcej»

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  2 dni temu, 2017-06-23

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.