Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Amadou Sy: Racja stanu naszego miasta jest ważniejsza od ambicji politycznych

dodano 2017-03-14 10:49 w kategorii: Ludzie

- Wielokrotnie słyszałem opinie, że obecne komitety wyborcze powinny się porozumieć, by nie dopuścić do destabilizacji i zmarnowania dotychczasowego trendu rozwojowego naszego miasta - oświadczył Amadou Sy na specjalnej konferencji prasowej z udziałem przewodniczącego SLD w województwie Dariusza Wieczorka oraz byłego wieloletniego posła Stanisława Kopcia - Racja stanu naszego miasta jest ważniejsza od ambicji politycznych. Mając na względzie prośby wielu mieszkańców oraz kierując się rozsądkiem, postanowiłem wycofać moją kandydaturę na rzecz wsparcia kandydatury Rafała Zająca, dotychczasowego zastępcy prezydenta miasta.

Prezentujemy oświadczenie Amadou Sy:

Szanowni Państwo!
Prawie tydzień temu na pierwszej konferencji prasowej w obecności szefa SLD Włodzimierza Czarzastego, informowaliśmy mieszkańców - za pośrednictwem mediów, o rozpoczęciu mojej kampanii wyborczej.
Od tamtego czasu przystąpiliśmy do zbierania od mieszkańców wpisów udzielających poparcia dla mojej kandydatury. W trakcie spotkań miałem okazję rozmawiać z naszymi mieszkańcami. Zadawano mi wiele pytań dotyczących stanu obecnego i mojej wizji przyszłości naszego miasta. Generalnie ludzie mówili o tym, co ich zdaniem, jest ważne dla poprawy komfortu życia. Sprawy dotyczyły wielu dziedzin życia naszego samorządu lokalnego, w tym m.in. spraw społecznych, braku mieszkań, ładu przestrzennego i estetyki miasta, czystości i porządku publicznego, ochrony zdrowia, reformy szkolnictwa (zamiaru likwidacji gimnazjów), braku ścieżek rowerowych, parkingów, o tym, że ulice są ciemne nocą, o braku placów zabaw dla dzieci w pobliżu spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.
Oprócz tego, mówiono o obecnej sytuacji na poziomie krajowym i znacznej polaryzacji społeczeństwa polskiego. Nurtuje to wielu naszych mieszkańców. Z niektórych rozmów, które prowadziłem wynika, iż Stargardzianie boją się, aby spory i podziały istniejące na poziomie krajowym nie odzwierciedliły się w społecznościach samorządowych. Znacznej części naszych mieszkańców nie podoba się sposób uprawiania polityki na poziomie krajowym. Spora część Stargardzian boi się, zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach w Brukseli, ośmieszenie i izolowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej. Wielokrotnie słyszałem opinie, iż obecne komitety wyborcze powinny się porozumieć, aby nie dopuścić do destabilizacji i zmarnowania dotychczasowego trendu rozwojowego naszego miasta. Utożsamiam się z powyższymi obawami. W mojej opinii, racja stanu naszego miasta jest ważniejsza od ambicji politycznych.
Szanowni Państwo, mając na względzie prośby wielu mieszkańców oraz kierując się rozsądkiem, postanowiłem wycofać moją kandydaturę na rzecz wsparcia kandydatury Rafała Zająca, dotychczasowego Zastępcy Prezydenta Miasta. Władze SLD, z tych samych powodów, uznały moją decyzję za słuszną. Decyzję podjąłem mimo tego, iż na poparcie mojej kandydatury uzyskałem więcej niż wymaganej liczby wpisów. To dzięki wzmożonej aktywności mojego sztabu wyborczego i wielu mieszkańców Stargardu.
Z Rafałem Zającem, od wielu lat współpracowałem, jako radny Rady Miejskiej, a nasz klub „SLD i Lewica Razem”, za życia ś.p. Sławomira Pajora, czynnie brał udział w dążeniu do równoważonego rozwoju naszego miasta.
Kończąc pragnę podziękować wszystkim, którzy zaufali mi i popierali moją kandydaturę. Deklaruję gotowość reprezentowania ich w następnych wyborach samorządowych.

 

Przypomnijmy, że Amadou Sy kandydował w wyborach na prezydenta Stargardu w 2014 roku, uzyskując ponad 14% poparcia. Obecnie jest wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Stargardzie.Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  4 godziny temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  6 godzin temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.