Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Andrzej Szejna w Londynie o przyszłości Polek i Polaków na Wyspach

dodano 2017-02-24 13:54 w kategorii: Informacje

- Status naszych rodaków pracujących na Wyspach po Brexit-cie to główny temat naszych spotkań - powiedział Andrzej Szejna, wiceprzewodniczący SLD komentując rozmowy, które prowadził w Londynie z przedstawicielami zarówno brytyjskiej, jak i europejskiej socjaldemokracji. – Drugim ważnym tematem był oczywiście wpływ  Brexit-u w wymiarze politycznym, gospodarczym oraz społecznym na przyszłość Unii Europejskiej – stwierdził Szejna.

Ostatnie dni były bardzo intensywne dla wiceprzewodniczącego SLD, 23 lutego wziął udział min. w spotkaniu Gianniego Pittelli, przewodniczącego frakcji S&D w Parlamencie Europejskim z Jeremym Corbynem, przewodniczącym Partii Pracy na Wyspach Brytyjskich. 24 lutego Szejna wziął udział w rozmowach z burmistrzem Londynu Saddiq Khan-em.

- Prawa obywateli UE, którzy obecnie mieszkają i pracują w Wielkiej Brytanii muszą być zagwarantowana teraz – oświadczył lider Partii Pracy, odnosząc się do dyskusji o statusie min. Polek i Polaków, którzy obecnie pracują na Wyspach.

- Musimy współpracować z Partią Pracy w celu zapewnienia sprawiedliwego rozwiązania sprawy Brexit-u, zarówno  dla obywateli brytyjskich, jak i unijnych – powiedział przewodniczącego frakcji S&D w Parlamencie. - Sprawiedliwy Brexit oznacza, że ​​cztery podstawowe wolności wyrażone w traktatach będą poszanowane (swoboda przemieszczania się, swoboda przepływu towarów, swobodny przepływ usług, swobodny przepływ kapitału – red.) – podkreślił Pittella. -  Wyjście Wielkiej Brytanii z UE musi również oznaczać, że prawa obywateli UE mieszkających i pracujących na Wyspach, a także brytyjskich obywateli mieszkających i pracujących w UE będą wzajemnie gwarantowane – dodał.Komentarze

Wydarzenia

 • Iwiński: Minister Waszczykowski bardzo szkodzi pozycji Polski za granicą

  4 godziny temu

  - Dyplomaci bardzo często, trzymają język za zębami, a jeżeli wypowiadają jakieś formuły, są one bardzo ostrożne – powiedział prof. Tadeusz Iwiński na antenie TVN24 BiŚ 28 marca 2017 r., komentując słowa szefa MSZ na temat rzekomo nielegalnego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Zostaniemy w ogonie, a nie w szpicy

  5 godzin temu

  - Polska stworzyła wokół siebie takie warunki, że część Unii Europejskiej zaczęła myśleć o Polsce, że ta chce z tej Unii wyjść – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Gość Poranka” na antenie TVP Info 28 marca 2017 r., komentując szczyt Unii Europejskiej w Rzymieczytaj więcej»

 • Makarewicz: PiS przeszacował skalę eurosceptycyzmu w Polsce

  dzisiaj o 07:35

  - Wprowadzaliśmy Polskę do Unii Europejskiej, jak kiedyś będzie, odpukać, taka potrzeba, to wprowadzimy ją jeszcze raz – powiedział Błażej Makarewicz, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w programie Scena Polityczna, Radia Polska Live, komentując eurosceptyczną politykę PiSczytaj więcej»

 • Liberadzki: Tak, Polska chce być w Unii Europejskiej

  wczoraj o 08:13

  - Deklaracja Rzymska to jest wzmocnienie pozycji Unii Europejskiej, ta deklaracja to jest podkreślenie woli pójścia Unii Europejskiej w kierunku przemian i reformy – powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Bez retuszu” na antenie TVP Info.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska jest w Unii, jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce

  przedwczoraj o 14:16

  Profesor Liberadzki w swoim wystąpieniu podkreślił, iż Unii Europejska po szczycie w Rzymie wyszła wzmocniona., a Polska przestała być państwem, przy którym stawia się znak zapytania, czy ten kraj jest w UE. – Jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce – oświadczył prof. Bogusław Liberadzki. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.

Zamknij