Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Andrzej Szejna w Londynie o przyszłości Polek i Polaków na Wyspach

dodano 2017-02-24 13:54 w kategorii: Informacje

- Status naszych rodaków pracujących na Wyspach po Brexit-cie to główny temat naszych spotkań - powiedział Andrzej Szejna, wiceprzewodniczący SLD komentując rozmowy, które prowadził w Londynie z przedstawicielami zarówno brytyjskiej, jak i europejskiej socjaldemokracji. – Drugim ważnym tematem był oczywiście wpływ  Brexit-u w wymiarze politycznym, gospodarczym oraz społecznym na przyszłość Unii Europejskiej – stwierdził Szejna.

Ostatnie dni były bardzo intensywne dla wiceprzewodniczącego SLD, 23 lutego wziął udział min. w spotkaniu Gianniego Pittelli, przewodniczącego frakcji S&D w Parlamencie Europejskim z Jeremym Corbynem, przewodniczącym Partii Pracy na Wyspach Brytyjskich. 24 lutego Szejna wziął udział w rozmowach z burmistrzem Londynu Saddiq Khan-em.

- Prawa obywateli UE, którzy obecnie mieszkają i pracują w Wielkiej Brytanii muszą być zagwarantowana teraz – oświadczył lider Partii Pracy, odnosząc się do dyskusji o statusie min. Polek i Polaków, którzy obecnie pracują na Wyspach.

- Musimy współpracować z Partią Pracy w celu zapewnienia sprawiedliwego rozwiązania sprawy Brexit-u, zarówno  dla obywateli brytyjskich, jak i unijnych – powiedział przewodniczącego frakcji S&D w Parlamencie. - Sprawiedliwy Brexit oznacza, że ​​cztery podstawowe wolności wyrażone w traktatach będą poszanowane (swoboda przemieszczania się, swoboda przepływu towarów, swobodny przepływ usług, swobodny przepływ kapitału – red.) – podkreślił Pittella. -  Wyjście Wielkiej Brytanii z UE musi również oznaczać, że prawa obywateli UE mieszkających i pracujących na Wyspach, a także brytyjskich obywateli mieszkających i pracujących w UE będą wzajemnie gwarantowane – dodał.Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować

  2 godziny temu

  - Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. czytaj więcej»

 • Gawkowski: Komisja śledcza ds. Amber Gold polityczną hucpą

  2 godziny temu

  - PiS będzie robić wszystko, aby komisja śledcza w sprawie Amber Gold była coraz większym fajerwerkiem politycznym, aby wszystko co tam się dzieje było transmitowane, pokazywane i stanowiło paliwo dla sporu pomiędzy PiS a PO. - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Prosczytaj więcej»

 • Rozenek: Przystanek Woodstock powinien się odbyć

  3 godziny temu

  - Przystanek Woodstock to jest wielkie święto młodzieży i należy się młodym ludziom. Jurek Owsiak zapewnia, że będzie bezpiecznie i trudno mu nie wierzyć, to jest człowiek doświadczony i wiele takich imprez zorganizował – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD w programie #RZECZoPOLITYCE komentującczytaj więcej»

 • SLD Lewica Razem wystawi do sejmików byłych parlamentarzystów

  przedwczoraj o 16:13

  Sojusz wraz z partnerami politycznymi pójdzie do wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich i rad powiatów pod szyldem SLD Lewica Razem. Wszyscy byli parlamentarzyści Sojuszu mają startować do sejmików wojewódzkich – to najważniejsze decyzje organizacyjne Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,czytaj więcej»

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  2 dni temu, 2017-06-23

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.