Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Stanowisko SLD w sprawie represji wobec nauczycielek biorących udział w „Czarnym Proteście”

dodano 2017-02-10 07:15 w kategorii: Ludzie

10 nauczycielek z zabrzańskiego Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 stało się ofiarami represji aparatu państwowego, ponieważ w 3 października 2016 r. w tzw. „Czarny Poniedziałek” przyszły do pracy ubrane na czarno. 10 lutego 2017 r. odbędzie się w tej sprawie komisja dyscyplinarna, która może ukarać nauczycielki z Zabrza karą nagany, zwolnieniem z pracy lub nawet całkowitym wydaleniem z zawodu.

Stało się tak pomimo zapewnień samej premier Beaty Szydło, która podczas swego grudniowego wystąpienia stwierdziła  – „Polska jest wolna i demokratyczna (...) Chcecie maszerować – maszerujcie, chcecie protestować – protestujcie”.

Kobiety w Polsce żądają szacunku oraz ochrony swoich praw. Dlatego zorganizowały i masowo wzięły udział w  „Czarnym Proteście”.

Przypominamy Art. 54. Konstytucji RP - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Wyrażamy oburzenie w związku z działaniami aparatu państwa., który ma wszelkie znamiona represji w stosunku do osób protestujących przeciwko polityce partii rządzącej.Komentarze

Wydarzenia

 • Uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką

  godzinę temu

  24. września odbyły się uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką. Organizatorem był Sojusz Lewicy Demokratycznej, który co roku przypomina mieszkańcom regionu o tej bitwie. W uroczystościach wzięli udział m.in.: Przewodniczący SLD Włodek Czarzasty, Sekretarz Generalny SLD Marcin Kulasczytaj więcej»

 • Zemke: Propagandowy prestiż bez konkretów

  4 godziny temu

  - Przy okazji wizyty szefa MON w Pentagonie powinny paść deklaracje, które będą miały przełożenie na jakość polskiego wojska. Ich brak każe przypuszczać, że spotkanie ministra Macierewicza z sekretarzem obrony USA miało wymiar polityczno–propagandowy – mówi w rozmowie z Onetem Janusz Zemke, europoseczytaj więcej»

 • Liberadzki: AfD nie jest dobrą alternatywą

  4 godziny temu

  - Dwie partie wiodące powinny po tej wielkiej koalicji się rozejść i stworzyć zdrową alternatywę – powiedział prof. Bogusław Liberadzki komentując sondaże exit poll po wyborach Niemczech.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Nie podpiszę się pod hasłem "znienawidzić elektorat PiS-u”

  3 dni temu, 2017-09-22

  - Na pewno nie będę się podpisywał pod prymitywnym hasłem „znienawidzić elektorat PiS-u”, bo cokolwiek budowane na nienawiści, jest głupie i niestabilne – mówił w Radiu Dla Ciebie Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • Senyszyn: Donos do CBA ma odwrócić uwagę od istoty sprawy

  4 dni temu, 2017-09-21

  - PiS robi to na bezczelnego, a cała afera z donosem do Centralnego Biura Antykorupcyjnego ma za zadanie odwrócić uwagę od tych nieprawidłowości związanych z wydaniem 19 mln złotych na kampanię „Sprawiedliwe Sądy” - oceniła prof. Joanna Senyszyn komentując sprawdzanie przez CBA współpracowników premczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.