Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Stanowisko SLD w sprawie represji wobec nauczycielek biorących udział w „Czarnym Proteście”

dodano 2017-02-10 07:15 w kategorii: Ludzie

10 nauczycielek z zabrzańskiego Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 stało się ofiarami represji aparatu państwowego, ponieważ w 3 października 2016 r. w tzw. „Czarny Poniedziałek” przyszły do pracy ubrane na czarno. 10 lutego 2017 r. odbędzie się w tej sprawie komisja dyscyplinarna, która może ukarać nauczycielki z Zabrza karą nagany, zwolnieniem z pracy lub nawet całkowitym wydaleniem z zawodu.

Stało się tak pomimo zapewnień samej premier Beaty Szydło, która podczas swego grudniowego wystąpienia stwierdziła  – „Polska jest wolna i demokratyczna (...) Chcecie maszerować – maszerujcie, chcecie protestować – protestujcie”.

Kobiety w Polsce żądają szacunku oraz ochrony swoich praw. Dlatego zorganizowały i masowo wzięły udział w  „Czarnym Proteście”.

Przypominamy Art. 54. Konstytucji RP - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Wyrażamy oburzenie w związku z działaniami aparatu państwa., który ma wszelkie znamiona represji w stosunku do osób protestujących przeciwko polityce partii rządzącej.Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  4 godziny temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  6 godzin temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.