Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Elsner: Chcemy wypełnić konstytucyjne zasady sprawiedliwości społecznej

dodano 2017-02-06 15:46 w kategorii: Informacje

- Obniżka podatków dla najmniej zarabiających do 15 % oraz podwyżkę podatków do 40% dla najlepiej zarabiających,  to jedna z wielu propozycji poddanych pod dyskusję członków i sympatyków Sojuszu, a zaprezentowanych podczas sobotniej Rady Krajowej partii – powiedział Wincenty Elsner, wiceprzewodniczący SLD, opisując program „Godne życie, sprawiedliwa i nowoczesna Polska”  zaprezentowany podczas Rady Krajowej 4 lutego 2017 r. – Budżet powinien być bogaty „bogactwem”  Polek i Polaków, a nie krwawicą tych, którzy zarabiają w Polsce najmniej – podkreślił Elnser. – Dlatego też będziemy proponować obniżenie kwoty wolnej od podatku do 24 tysięcy złotych, tak aby ci, którzy zarabiają płacę minimalną lub mniej, nie płacili podatku PIT – dodał.

Podczas briefingu wiceprzewodniczący SLD podkreślił, iż za pomocą programu „Godne życie, sprawiedliwa i nowoczesna Polska” , partia chce wypełnić artykuł 2 Konstytucji, który mówi o Polsce jako o państwie realizującym zasady sprawiedliwości społecznej.

- Proponujemy również wprowadzenie podatku od transakcji finansowych, a który został zablokowany przez ministra Rostowskiego odpowiedzialnego za finanse w rządzie PO, a który funkcjonuje w wielu krajach Unii Europejskiej – powiedział Wincety Elsner prezentująca kolejne propozycje programowe SLD. – Podatek bankowy wprowadzony przez PiS w obecnej kadencji, jest zupełnie czymś innym, jest podatkiem od aktywów, my postulujemy opodatkowanie transakcji  - dodał wiceprzewodniczący Sojuszu.

- „Srebrna rewolucja” to cały pakiet ułatwień i działań na rzecz seniorów – zachwalał nowe propozycje podczas spotkania z dziennikarzami Wincenty Elsner. – Najważniejszy element, to objęcie powszechną opieką geriatryczną wszystkich seniorów, która z racji znikomej ilości geriatrów praktycznie w Polsce nie istnieje – dodał. Wiceprzewodniczący SLD zaprezentował również projekt „Wdowiej emerytury”, będący częścią pakietu „Srebrnej rewolucji”, który zakłada, iż świadczeniobiorca zachowując 80% swojej emerytury, pobierałby również 50% uposażenia po zmarłym małżonku.

Na zakończenie briefingu Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD przypomniała petycji  o złożonej przez SLD 24 października 2016 r. do Komisji  Petycji w Sejmie, w sprawie liberalizacji przepisów ustawy aborcyjnej, wprowadzenia refundacji antykoncepcji i edukacji seksualnej w postaci projektu ustawy autorstwa Joanny Senyszyn. – Apelujemy do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, aby zajął się również tą petycją, ponieważ petycja dotycząca zaostrzenia przepisów dotyczących usuwania ciąży jest już procedowana – powiedziała Żukowska. – Cieszymy się, że po wielu miesiącach, bo dopiero od 5 lutego 2017 r., nasza petycja w końcu pojawiała się na stronach Sejmowych – ironizowała rzeczniczka Sojuszu. – Oczekujemy, że nasz projekt wreszcie zostanie rozpatrzony – dodała.Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  4 godziny temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  6 godzin temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.