Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Zemke: W wojsku wiadomo komu należy oddać honory

dodano 2017-02-05 15:42 w kategorii: Informacje

- Jak widzę generała oddającego honory Bartłomiejowi Misiewiczowi , to aż się patrzeć na to nie chce. Przecież wiadomo w wojsku komu te honory należy oddać podczas oficjalnych uroczystości: prezydentowi, premierowi marszałkom Sejmu i Senatu, ministrowi a pod jego nieobecność zastępcy ministra  – powiedział Janusz Zemke, eurodeputowany SLD w programie "Tak czy Nie" na antenie Polsat News.

 – Na tej liście kończy się honorowanie cywili przez żołnierza w mundurze – podkreślił były wiceminister obrony narodowej. - Uważam, że pan Misiewicz zachowuje się w niewłaściwy sposób, oczekuję, że minister Antoni Macierewicz wyciągnie właściwe wnioski – dodał.

Janusz Zemke w programie „Tak czy Nie” 4 lutego 2017 r. stwierdził, iż nie jest rolą, rzecznika prasowego, czy też szefa gabinetu politycznego ministra obrony narodowej, wizytowanie jednostek wojskowych. Były wiceminister obrony narodowej podkreślił, iż szef gabinetu politycznego nie jest częścią kierownictwa Ministerstwa Obrony Narodowej.

Oglądaj cały program z udziałem "Tak czy Nie" z udziałem Janusza Zemke, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Iwiński: Minister Waszczykowski bardzo szkodzi pozycji Polski za granicą

  4 godziny temu

  - Dyplomaci bardzo często, trzymają język za zębami, a jeżeli wypowiadają jakieś formuły, są one bardzo ostrożne – powiedział prof. Tadeusz Iwiński na antenie TVN24 BiŚ 28 marca 2017 r., komentując słowa szefa MSZ na temat rzekomo nielegalnego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Zostaniemy w ogonie, a nie w szpicy

  5 godzin temu

  - Polska stworzyła wokół siebie takie warunki, że część Unii Europejskiej zaczęła myśleć o Polsce, że ta chce z tej Unii wyjść – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Gość Poranka” na antenie TVP Info 28 marca 2017 r., komentując szczyt Unii Europejskiej w Rzymieczytaj więcej»

 • Makarewicz: PiS przeszacował skalę eurosceptycyzmu w Polsce

  dzisiaj o 07:35

  - Wprowadzaliśmy Polskę do Unii Europejskiej, jak kiedyś będzie, odpukać, taka potrzeba, to wprowadzimy ją jeszcze raz – powiedział Błażej Makarewicz, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w programie Scena Polityczna, Radia Polska Live, komentując eurosceptyczną politykę PiSczytaj więcej»

 • Liberadzki: Tak, Polska chce być w Unii Europejskiej

  wczoraj o 08:13

  - Deklaracja Rzymska to jest wzmocnienie pozycji Unii Europejskiej, ta deklaracja to jest podkreślenie woli pójścia Unii Europejskiej w kierunku przemian i reformy – powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Bez retuszu” na antenie TVP Info.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska jest w Unii, jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce

  przedwczoraj o 14:16

  Profesor Liberadzki w swoim wystąpieniu podkreślił, iż Unii Europejska po szczycie w Rzymie wyszła wzmocniona., a Polska przestała być państwem, przy którym stawia się znak zapytania, czy ten kraj jest w UE. – Jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce – oświadczył prof. Bogusław Liberadzki. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.

Zamknij