Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD: prezes Sądu Najwyższego powinien wycofaćwniosek do TK ws. ogrodów działkowych

dodano 2012-06-22 16:20 w kategorii: Ludzie

Posłowie SLD zwrócili się w piątek do pierwszego prezesa Sądu Najwyższego z prośbą o wycofanie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych . Trybunał ma zająć się wnioskiem 28 czerwca. 

 
Na piątkowej konferencji poseł SLD Tomasz Kamiński przypomniał, że ustawa o ogrodach działkowych uchwalona została w 2005 roku, czyli za rządów Sojuszu. Jak podkreślił, dawała ona wiele praw działkowcom, m.in. prawo do bezpłatnego użytkowania gruntów i prawo do dziedziczenia. 
Jednak w 2010 r. pierwszy prezes Sądu Najwyższego zaskarżył ustawę do Trybunału Konstytucyjnego.
 
- Uznanie tej ustawy za niekonstytucyjną spowoduje, że działkowcy stracą wszystkie swoje prawa, będą zmuszani do opłat dzierżawczych - ostrzega Kamiński. Dlatego SLD chce by prezes sądu Stanisław Dąbrowski wniosek swojego poprzednika wycofał. - Ogródki działkowe to 44 tys. hektarów dobrze zlokalizowanych terenów, które niektórzy chcieliby przeznaczyć na tereny inwestycyjne - zaznaczył Kamiński. A rzecznik SLD Dariusz Joński dodał: - Jest to kolejny zamach na działkowców. SLD będzie zawsze stało po stronie działkowców.
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Iwiński: Minister Waszczykowski bardzo szkodzi pozycji Polski za granicą

  4 godziny temu

  - Dyplomaci bardzo często, trzymają język za zębami, a jeżeli wypowiadają jakieś formuły, są one bardzo ostrożne – powiedział prof. Tadeusz Iwiński na antenie TVN24 BiŚ 28 marca 2017 r., komentując słowa szefa MSZ na temat rzekomo nielegalnego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Zostaniemy w ogonie, a nie w szpicy

  5 godzin temu

  - Polska stworzyła wokół siebie takie warunki, że część Unii Europejskiej zaczęła myśleć o Polsce, że ta chce z tej Unii wyjść – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Gość Poranka” na antenie TVP Info 28 marca 2017 r., komentując szczyt Unii Europejskiej w Rzymieczytaj więcej»

 • Makarewicz: PiS przeszacował skalę eurosceptycyzmu w Polsce

  dzisiaj o 07:35

  - Wprowadzaliśmy Polskę do Unii Europejskiej, jak kiedyś będzie, odpukać, taka potrzeba, to wprowadzimy ją jeszcze raz – powiedział Błażej Makarewicz, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w programie Scena Polityczna, Radia Polska Live, komentując eurosceptyczną politykę PiSczytaj więcej»

 • Liberadzki: Tak, Polska chce być w Unii Europejskiej

  wczoraj o 08:13

  - Deklaracja Rzymska to jest wzmocnienie pozycji Unii Europejskiej, ta deklaracja to jest podkreślenie woli pójścia Unii Europejskiej w kierunku przemian i reformy – powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Bez retuszu” na antenie TVP Info.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska jest w Unii, jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce

  przedwczoraj o 14:16

  Profesor Liberadzki w swoim wystąpieniu podkreślił, iż Unii Europejska po szczycie w Rzymie wyszła wzmocniona., a Polska przestała być państwem, przy którym stawia się znak zapytania, czy ten kraj jest w UE. – Jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce – oświadczył prof. Bogusław Liberadzki. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.

Zamknij