Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD: prezes Sądu Najwyższego powinien wycofaćwniosek do TK ws. ogrodów działkowych

dodano 2012-06-22 16:20 w kategorii: Ludzie

Posłowie SLD zwrócili się w piątek do pierwszego prezesa Sądu Najwyższego z prośbą o wycofanie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych . Trybunał ma zająć się wnioskiem 28 czerwca. 

 
Na piątkowej konferencji poseł SLD Tomasz Kamiński przypomniał, że ustawa o ogrodach działkowych uchwalona została w 2005 roku, czyli za rządów Sojuszu. Jak podkreślił, dawała ona wiele praw działkowcom, m.in. prawo do bezpłatnego użytkowania gruntów i prawo do dziedziczenia. 
Jednak w 2010 r. pierwszy prezes Sądu Najwyższego zaskarżył ustawę do Trybunału Konstytucyjnego.
 
- Uznanie tej ustawy za niekonstytucyjną spowoduje, że działkowcy stracą wszystkie swoje prawa, będą zmuszani do opłat dzierżawczych - ostrzega Kamiński. Dlatego SLD chce by prezes sądu Stanisław Dąbrowski wniosek swojego poprzednika wycofał. - Ogródki działkowe to 44 tys. hektarów dobrze zlokalizowanych terenów, które niektórzy chcieliby przeznaczyć na tereny inwestycyjne - zaznaczył Kamiński. A rzecznik SLD Dariusz Joński dodał: - Jest to kolejny zamach na działkowców. SLD będzie zawsze stało po stronie działkowców.
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować

  2 godziny temu

  - Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. czytaj więcej»

 • Gawkowski: Komisja śledcza ds. Amber Gold polityczną hucpą

  2 godziny temu

  - PiS będzie robić wszystko, aby komisja śledcza w sprawie Amber Gold była coraz większym fajerwerkiem politycznym, aby wszystko co tam się dzieje było transmitowane, pokazywane i stanowiło paliwo dla sporu pomiędzy PiS a PO. - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Prosczytaj więcej»

 • Rozenek: Przystanek Woodstock powinien się odbyć

  3 godziny temu

  - Przystanek Woodstock to jest wielkie święto młodzieży i należy się młodym ludziom. Jurek Owsiak zapewnia, że będzie bezpiecznie i trudno mu nie wierzyć, to jest człowiek doświadczony i wiele takich imprez zorganizował – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD w programie #RZECZoPOLITYCE komentującczytaj więcej»

 • SLD Lewica Razem wystawi do sejmików byłych parlamentarzystów

  przedwczoraj o 16:13

  Sojusz wraz z partnerami politycznymi pójdzie do wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich i rad powiatów pod szyldem SLD Lewica Razem. Wszyscy byli parlamentarzyści Sojuszu mają startować do sejmików wojewódzkich – to najważniejsze decyzje organizacyjne Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,czytaj więcej»

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  2 dni temu, 2017-06-23

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.