Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Stanowisko Sojuszu Lewicy Demokratycznej w sprawie umowy ACTA

dodano 2012-06-21 23:19 w kategorii: Informacje

 

STANOWISKO SOJUSZU LEWICY DEMOKRATYCZNEJ W SPRAWIE UMOWY ACTA
 
Sojusz Lewicy Demokratycznej z radością przyjmuje wynik dzisiejszego głosowania w Komisji Handlu Międzynarodowego Parlamentu Europejskiego w sprawie kontrowersyjnego porozumienia ACTA. Od ostatecznego odrzucenia umowy dzieli nas już tylko jeden krok - głosowanie na lipcowym posiedzeniu plenarnym w Strasburgu. 
 
Dziękujemy wszystkim tym, którzy głośno i otwarcie protestowali przeciw ACTA, i dali się słyszeć wyraźniej niż niektóre rządy i korporacje. Walka nie jest jednak zakończona. Dzisiejszy wynik (19 do 12 głosów) pokazał, że po prawej stronie Parlamentu Europejskiego nadal istnieje znaczący front zwolenników umowy. 
 
Apelujemy do członków Europejskiej Partii Ludowej o ponowne rozpatrzenie swojego stanowiska.  Apelujemy do polityków Platformy Obywatelskiej, aby przekonali swoje Koleżanki i Kolegów z europejskiej prawicy do odrzucenia tego prawnego bubla i skierowania go, tam gdzie jest jego miejsce – „do kosza”. Tym bardziej, że Donald Tusk obiecywał, po zmianie swojego stanowiska w tej sprawie, zaangażowanie w przekonanie europejskich liderów prawicy do tego. 
 
Sojusz Lewicy Demokratycznej i cała europejska lewica od początku stoi na czele frontu sprzeciwu wobec ACTA. Zrobimy wszystko, do samego końca, aby ta umowa nie weszła w życie.


Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować

  2 godziny temu

  - Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. czytaj więcej»

 • Gawkowski: Komisja śledcza ds. Amber Gold polityczną hucpą

  2 godziny temu

  - PiS będzie robić wszystko, aby komisja śledcza w sprawie Amber Gold była coraz większym fajerwerkiem politycznym, aby wszystko co tam się dzieje było transmitowane, pokazywane i stanowiło paliwo dla sporu pomiędzy PiS a PO. - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Prosczytaj więcej»

 • Rozenek: Przystanek Woodstock powinien się odbyć

  3 godziny temu

  - Przystanek Woodstock to jest wielkie święto młodzieży i należy się młodym ludziom. Jurek Owsiak zapewnia, że będzie bezpiecznie i trudno mu nie wierzyć, to jest człowiek doświadczony i wiele takich imprez zorganizował – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD w programie #RZECZoPOLITYCE komentującczytaj więcej»

 • SLD Lewica Razem wystawi do sejmików byłych parlamentarzystów

  przedwczoraj o 16:13

  Sojusz wraz z partnerami politycznymi pójdzie do wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich i rad powiatów pod szyldem SLD Lewica Razem. Wszyscy byli parlamentarzyści Sojuszu mają startować do sejmików wojewódzkich – to najważniejsze decyzje organizacyjne Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,czytaj więcej»

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  2 dni temu, 2017-06-23

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.