Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Trela: minister edukacji do dymisji

dodano 2016-09-17 18:30 w kategorii: Kraj

Są incydentalne zapowiedzi i szumne deklaracje, na zasadzie, że: "a nuż się uda". Tyle, że to jest eksperyment "na żywym organizmie", czyli na naszych dzieciach. Nikt sobie tego nie życzy i dlatego minister Zalewska powinna jak najszybciej odejść do historii. – powiedział Tomasz Trela,  wiceprzewodniczący SLD.

– Minister Zalewska "przebimbała" wakacje. Wczoraj, przedstawiając plany tej swojej "reformy" nie powiedziała nic więcej ponad to, co mówiła trzy miesiące temu. Co oznacza, że przez całe wakacje nie zrobiła w tym kierunku kompletnie nic – mówi w rozmowie z Onetem Tomasz Trela, wiceszef Sojuszu i wiceprezydent Łodzi odpowiedzialny za edukację.

– Po takich "osiągnięciach" i pokazie niekompetencji, najwyższy czas, by Jarosław Kaczyński rozprawił się z szefową MEN-u tak, jak rozprawił się z Dawidem Jackiewiczem. (zdymisjonowany min. skarbu – przyp. red.) Trela podkreśla, że choć zbliża się koniec września, minister edukacji nadal nie przedstawiła podstawy programowej dla klas pierwszych, czwartych i siódmych. – Dzieci, rodzice i nauczyciele wciąż nie wiedzą, czego będą się uczyć od 1 września 2017 roku. Panuje kompletny chaos i, to popularne w PiS-ie słowo – "rozedrganie". Do takiego stanu obecna szefowa resortu doprowadziła polską edukację – mówi Trela.

Czytaj cały atykuł: "Minister przebimbała wakacje". SLD chce dymisji szefowej MEN-u.Komentarze

Wydarzenia

 • Iwiński: Minister Waszczykowski bardzo szkodzi pozycji Polski za granicą

  4 godziny temu

  - Dyplomaci bardzo często, trzymają język za zębami, a jeżeli wypowiadają jakieś formuły, są one bardzo ostrożne – powiedział prof. Tadeusz Iwiński na antenie TVN24 BiŚ 28 marca 2017 r., komentując słowa szefa MSZ na temat rzekomo nielegalnego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Zostaniemy w ogonie, a nie w szpicy

  5 godzin temu

  - Polska stworzyła wokół siebie takie warunki, że część Unii Europejskiej zaczęła myśleć o Polsce, że ta chce z tej Unii wyjść – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Gość Poranka” na antenie TVP Info 28 marca 2017 r., komentując szczyt Unii Europejskiej w Rzymieczytaj więcej»

 • Makarewicz: PiS przeszacował skalę eurosceptycyzmu w Polsce

  dzisiaj o 07:35

  - Wprowadzaliśmy Polskę do Unii Europejskiej, jak kiedyś będzie, odpukać, taka potrzeba, to wprowadzimy ją jeszcze raz – powiedział Błażej Makarewicz, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w programie Scena Polityczna, Radia Polska Live, komentując eurosceptyczną politykę PiSczytaj więcej»

 • Liberadzki: Tak, Polska chce być w Unii Europejskiej

  wczoraj o 08:13

  - Deklaracja Rzymska to jest wzmocnienie pozycji Unii Europejskiej, ta deklaracja to jest podkreślenie woli pójścia Unii Europejskiej w kierunku przemian i reformy – powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Bez retuszu” na antenie TVP Info.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska jest w Unii, jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce

  przedwczoraj o 14:16

  Profesor Liberadzki w swoim wystąpieniu podkreślił, iż Unii Europejska po szczycie w Rzymie wyszła wzmocniona., a Polska przestała być państwem, przy którym stawia się znak zapytania, czy ten kraj jest w UE. – Jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce – oświadczył prof. Bogusław Liberadzki. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.

Zamknij