Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Trela: minister edukacji do dymisji

dodano 2016-09-17 18:30 w kategorii: Kraj

Są incydentalne zapowiedzi i szumne deklaracje, na zasadzie, że: "a nuż się uda". Tyle, że to jest eksperyment "na żywym organizmie", czyli na naszych dzieciach. Nikt sobie tego nie życzy i dlatego minister Zalewska powinna jak najszybciej odejść do historii. – powiedział Tomasz Trela,  wiceprzewodniczący SLD.

– Minister Zalewska "przebimbała" wakacje. Wczoraj, przedstawiając plany tej swojej "reformy" nie powiedziała nic więcej ponad to, co mówiła trzy miesiące temu. Co oznacza, że przez całe wakacje nie zrobiła w tym kierunku kompletnie nic – mówi w rozmowie z Onetem Tomasz Trela, wiceszef Sojuszu i wiceprezydent Łodzi odpowiedzialny za edukację.

– Po takich "osiągnięciach" i pokazie niekompetencji, najwyższy czas, by Jarosław Kaczyński rozprawił się z szefową MEN-u tak, jak rozprawił się z Dawidem Jackiewiczem. (zdymisjonowany min. skarbu – przyp. red.) Trela podkreśla, że choć zbliża się koniec września, minister edukacji nadal nie przedstawiła podstawy programowej dla klas pierwszych, czwartych i siódmych. – Dzieci, rodzice i nauczyciele wciąż nie wiedzą, czego będą się uczyć od 1 września 2017 roku. Panuje kompletny chaos i, to popularne w PiS-ie słowo – "rozedrganie". Do takiego stanu obecna szefowa resortu doprowadziła polską edukację – mówi Trela.

Czytaj cały atykuł: "Minister przebimbała wakacje". SLD chce dymisji szefowej MEN-u.Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować

  2 godziny temu

  - Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. czytaj więcej»

 • Gawkowski: Komisja śledcza ds. Amber Gold polityczną hucpą

  2 godziny temu

  - PiS będzie robić wszystko, aby komisja śledcza w sprawie Amber Gold była coraz większym fajerwerkiem politycznym, aby wszystko co tam się dzieje było transmitowane, pokazywane i stanowiło paliwo dla sporu pomiędzy PiS a PO. - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Prosczytaj więcej»

 • Rozenek: Przystanek Woodstock powinien się odbyć

  3 godziny temu

  - Przystanek Woodstock to jest wielkie święto młodzieży i należy się młodym ludziom. Jurek Owsiak zapewnia, że będzie bezpiecznie i trudno mu nie wierzyć, to jest człowiek doświadczony i wiele takich imprez zorganizował – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD w programie #RZECZoPOLITYCE komentującczytaj więcej»

 • SLD Lewica Razem wystawi do sejmików byłych parlamentarzystów

  przedwczoraj o 16:13

  Sojusz wraz z partnerami politycznymi pójdzie do wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich i rad powiatów pod szyldem SLD Lewica Razem. Wszyscy byli parlamentarzyści Sojuszu mają startować do sejmików wojewódzkich – to najważniejsze decyzje organizacyjne Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,czytaj więcej»

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  2 dni temu, 2017-06-23

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.