Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Krzysztof Gawkowski: KE dała Polsce prztyczka

dodano 2016-01-09 12:22 w kategorii: Ludzie

Sekretarz generalny SLD nie widzi problemu w fakcie, że Komisja Europejska interesuje się sytuacją w Polsce. - Obecna władza powinna pamiętać, że podejmując decyzje trzeba mieć poparcie instytucji międzynarodowych, które przyglądają się, czy w Polsce nie jest łamane prawo - powiedział Krzysztof Gawkowski.
 
Skomentował w ten sposób spotkanie ministra ds. europejskich Konrada Szymańskiego z szefową przedstawicielstwa Komisji Europejskiej Marzenną Guz-Vetter. Odbyło się ono na wniosek polskiego MSZ, które domagało się informacji w sprawie listów wiceprzewodniczącego KE Fransa Timmermansa nt. ustawy o TK oraz unijnego komisarza do spraw gospodarki cyfrowej i społeczeństwa Guenthera Oettingera.
Gość magazynu "Z kraju i ze świata" przypomniał, że Komisja Europejska i Parlament Europejski przedstawiały twarde stanowiska jedynie ws. Ukrainy i Federacji Rosyjskiej, które nie należą do UE. – Jeśli chodzi o państwa członkowskie zwykle zajmują miękkie stanowiska. Podobnie było kilka lat temu w przypadku zmiany systemu prawno-politycznego na Węgrzech. Nie skutkowało to żadnymi sankcjami - tłumaczył Krzysztof Gawkowski.  Jego zdaniem opinie KE mogą mieć negatywny wpływ na europejskich polityków i opinię publiczną. Jeśli natomiast chodzi o sytuację gospodarczą Polski to nie będą one miały żadnego znaczenia. 
 
Zdaniem polityka SLD do dyskusji na ten temat powinni włączyć się prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło. - Bardziej słychać Jarosława Kaczyńskiego, który nie ponosząc politycznej odpowiedzialności podejmuje decyzje. Chce być naczelnikiem państwa - powiedział Gawkowski. 
 
W nagraniu audycji Gawkowski tłumaczył też, jak SLD odnajduje się w pozaparlamentarnej działalności oraz o wyborach szefa partii. 
 
ŹRÓDŁO i pełna treść wywiadu w wersji audio: TUTAJ


Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  4 godziny temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  6 godzin temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.