Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Zjednoczona Lewica z programem dla młodych

dodano 2015-09-21 22:30 w kategorii: Kraj

Ograniczenie umów śmieciowych, bezpłatne żłobki i przedszkola publiczne, minimalne wynagrodzenie godzinowe na poziomie 15 zł na godzinę, a także wprowadzenie płatnych staży - to niektóre propozycje programowe Zjednoczonej Lewicy dla młodego pokolenia. Przedstawili je w poniedziałek w warszawskim kinie Kinoteka przedstawiciele lewicowej koalicji - wiceprzewodnicząca SLD Paulina Piechna-Więckiewicz, Piotr Szumlewicz z OPZZ oraz poseł TR Piotr Bauć. W tym samym miejscu zaprezentowano najnowszy spot wyborczy Zjednoczonej Lewicy na temat sytuacji młodych Polaków na rynku pracy. - Młodzi obywatele muszą wiedzieć, że państwo jest dla nich. Chcemy przywrócić im państwo, żeby wiedzieli, że stoi ono po ich stronie - mówiła na konferencji prasowej Paulina Piechna-Więckiewicz. - Młodzi obywatele muszą mieć pracę i mieszkania, w których będą żyć i na które będzie ich stać - dodawała. By poprawić sytuację młodego pokolenia na rynku pracy Zjednoczona Lewica proponuje m.in. podnieść minimalną płacę godzinową do 15 zł. Piotr Szumlewicz zauważył, że obecnie o podniesieniu tego wynagrodzenia mówi w kampanii wyborczej także PO i PiS, ale to lewica w Sejmie już w tej mijającej kadencji składała odpowiednie projekty ustaw w tej sprawie. Niestety wówczas bez poparcia rządzącej partii. - PO i PiS oszukują wyborców. (…) Jeżeli rzeczywiście chcą tych zmian, apelujemy do premier Ewy Kopacz i Jarosława Kaczyńskiego o doprowadzenie do uchwalenia tej ustawy na najbliższym posiedzeniu Sejmu - oświadczył Szumlewicz. Wśród propozycji programowych Zjednoczonej Lewicy jest także likwidacja bezpłatnych staży i wprowadzenie ich odpłatności. Zdaniem przedstawicieli lewicowej koalicji młodzi ludzie potrzebują również pomocy w zakładaniu rodziny. Dlatego ZL domaga się , aby wszystkie żłobki i przedszkola publiczne były bezpłatne. Lewica proponuje również budowę mieszkań komunalnych dla młodych, gdzie niskie czynsze pozwalałyby im się utrzymać, zwłaszcza w dużych miastach. Zjednoczona Lewica walczy także z umowami śmieciowymi, chce ograniczenia ich stosowania.


Komentarze

Wydarzenia

 • Iwiński: Minister Waszczykowski bardzo szkodzi pozycji Polski za granicą

  4 godziny temu

  - Dyplomaci bardzo często, trzymają język za zębami, a jeżeli wypowiadają jakieś formuły, są one bardzo ostrożne – powiedział prof. Tadeusz Iwiński na antenie TVN24 BiŚ 28 marca 2017 r., komentując słowa szefa MSZ na temat rzekomo nielegalnego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Zostaniemy w ogonie, a nie w szpicy

  5 godzin temu

  - Polska stworzyła wokół siebie takie warunki, że część Unii Europejskiej zaczęła myśleć o Polsce, że ta chce z tej Unii wyjść – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Gość Poranka” na antenie TVP Info 28 marca 2017 r., komentując szczyt Unii Europejskiej w Rzymieczytaj więcej»

 • Makarewicz: PiS przeszacował skalę eurosceptycyzmu w Polsce

  dzisiaj o 07:35

  - Wprowadzaliśmy Polskę do Unii Europejskiej, jak kiedyś będzie, odpukać, taka potrzeba, to wprowadzimy ją jeszcze raz – powiedział Błażej Makarewicz, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w programie Scena Polityczna, Radia Polska Live, komentując eurosceptyczną politykę PiSczytaj więcej»

 • Liberadzki: Tak, Polska chce być w Unii Europejskiej

  wczoraj o 08:13

  - Deklaracja Rzymska to jest wzmocnienie pozycji Unii Europejskiej, ta deklaracja to jest podkreślenie woli pójścia Unii Europejskiej w kierunku przemian i reformy – powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Bez retuszu” na antenie TVP Info.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska jest w Unii, jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce

  przedwczoraj o 14:16

  Profesor Liberadzki w swoim wystąpieniu podkreślił, iż Unii Europejska po szczycie w Rzymie wyszła wzmocniona., a Polska przestała być państwem, przy którym stawia się znak zapytania, czy ten kraj jest w UE. – Jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce – oświadczył prof. Bogusław Liberadzki. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.

Zamknij