Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Zjednoczona Lewica z programem dla młodych

dodano 2015-09-21 22:30 w kategorii: Kraj

Ograniczenie umów śmieciowych, bezpłatne żłobki i przedszkola publiczne, minimalne wynagrodzenie godzinowe na poziomie 15 zł na godzinę, a także wprowadzenie płatnych staży - to niektóre propozycje programowe Zjednoczonej Lewicy dla młodego pokolenia. Przedstawili je w poniedziałek w warszawskim kinie Kinoteka przedstawiciele lewicowej koalicji - wiceprzewodnicząca SLD Paulina Piechna-Więckiewicz, Piotr Szumlewicz z OPZZ oraz poseł TR Piotr Bauć. W tym samym miejscu zaprezentowano najnowszy spot wyborczy Zjednoczonej Lewicy na temat sytuacji młodych Polaków na rynku pracy. - Młodzi obywatele muszą wiedzieć, że państwo jest dla nich. Chcemy przywrócić im państwo, żeby wiedzieli, że stoi ono po ich stronie - mówiła na konferencji prasowej Paulina Piechna-Więckiewicz. - Młodzi obywatele muszą mieć pracę i mieszkania, w których będą żyć i na które będzie ich stać - dodawała. By poprawić sytuację młodego pokolenia na rynku pracy Zjednoczona Lewica proponuje m.in. podnieść minimalną płacę godzinową do 15 zł. Piotr Szumlewicz zauważył, że obecnie o podniesieniu tego wynagrodzenia mówi w kampanii wyborczej także PO i PiS, ale to lewica w Sejmie już w tej mijającej kadencji składała odpowiednie projekty ustaw w tej sprawie. Niestety wówczas bez poparcia rządzącej partii. - PO i PiS oszukują wyborców. (…) Jeżeli rzeczywiście chcą tych zmian, apelujemy do premier Ewy Kopacz i Jarosława Kaczyńskiego o doprowadzenie do uchwalenia tej ustawy na najbliższym posiedzeniu Sejmu - oświadczył Szumlewicz. Wśród propozycji programowych Zjednoczonej Lewicy jest także likwidacja bezpłatnych staży i wprowadzenie ich odpłatności. Zdaniem przedstawicieli lewicowej koalicji młodzi ludzie potrzebują również pomocy w zakładaniu rodziny. Dlatego ZL domaga się , aby wszystkie żłobki i przedszkola publiczne były bezpłatne. Lewica proponuje również budowę mieszkań komunalnych dla młodych, gdzie niskie czynsze pozwalałyby im się utrzymać, zwłaszcza w dużych miastach. Zjednoczona Lewica walczy także z umowami śmieciowymi, chce ograniczenia ich stosowania.


Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować

  2 godziny temu

  - Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. czytaj więcej»

 • Gawkowski: Komisja śledcza ds. Amber Gold polityczną hucpą

  2 godziny temu

  - PiS będzie robić wszystko, aby komisja śledcza w sprawie Amber Gold była coraz większym fajerwerkiem politycznym, aby wszystko co tam się dzieje było transmitowane, pokazywane i stanowiło paliwo dla sporu pomiędzy PiS a PO. - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Prosczytaj więcej»

 • Rozenek: Przystanek Woodstock powinien się odbyć

  3 godziny temu

  - Przystanek Woodstock to jest wielkie święto młodzieży i należy się młodym ludziom. Jurek Owsiak zapewnia, że będzie bezpiecznie i trudno mu nie wierzyć, to jest człowiek doświadczony i wiele takich imprez zorganizował – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD w programie #RZECZoPOLITYCE komentującczytaj więcej»

 • SLD Lewica Razem wystawi do sejmików byłych parlamentarzystów

  przedwczoraj o 16:13

  Sojusz wraz z partnerami politycznymi pójdzie do wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich i rad powiatów pod szyldem SLD Lewica Razem. Wszyscy byli parlamentarzyści Sojuszu mają startować do sejmików wojewódzkich – to najważniejsze decyzje organizacyjne Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,czytaj więcej»

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  2 dni temu, 2017-06-23

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.