Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Zjednoczona Lewica: Nie pozwolimy na obniżkę emerytur [SPOT WYBORCZY]

dodano 2015-09-18 22:26 w kategorii: Kraj

Nie pozwolimy, by jakakolwiek partia komukolwiek obniżyła emerytury – obiecuje w najnowszym spocie wyborczym Zjednoczona Lewica. To odpowiedź lewicowej koalicji na obietnice, które złożyła Platforma Obywatelska w minioną sobotę podczas swojej konwencji wyborczej. Premier Ewa Kopacz zapowiedziała m.in. likwidację składek na ZUS i NFZ, a także zastąpienie umów o pracę – kontraktami. - Premier Jerzy Buzek najpierw obiecywał dla przyszłych emerytów wakacje pod palmami, potem Janusz Lewandowski wprowadził OFE, by następnie wraz z PO zlikwidować OFE i wydłużyć wiek emerytalny do 67 roku życia. A po 8 latach rządów, pani premier chce zlikwidować składki ZUS – powiedział wiceprzewodniczący SLD Dariusz Joński podczas prezentacji spotu wyborczego na konferencji prasowej. Zaznaczył, że już teraz, aby państwo mogło wypłacać emerytury z budżetu państwa do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych dopłacanych jest kilkanaście miliardów złotych rocznie. – Likwidacja składek na ZUS spowoduje ograniczenie tych pieniędzy w FUS. To oznacza albo niższe emerytury albo ograniczenie emerytur albo poszukiwanie tych pieniędzy tam, gdzie ich nie ma – stwierdził Joński. Poseł zwrócił także uwagę na obietnice PO i PiS podniesienia najniższych emerytur. Przypomniał ż, że w 2014 r. KP SLD wniósł projekt ustawy, który zwiększa je o 200 zł – do 1080 zł. Tymczasem – jak zauważył Joński – rząd do tego projektu na początku lutego wydał opinię, w której sprzeciwił się takiej podwyżce argumentując „zawaleniem się budżetu państwa”. – A dziś jedna i druga partia w kampanii wyborczej mówi, że są na to pieniądze – mówił Dariusz Joński.


Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować

  2 godziny temu

  - Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. czytaj więcej»

 • Gawkowski: Komisja śledcza ds. Amber Gold polityczną hucpą

  2 godziny temu

  - PiS będzie robić wszystko, aby komisja śledcza w sprawie Amber Gold była coraz większym fajerwerkiem politycznym, aby wszystko co tam się dzieje było transmitowane, pokazywane i stanowiło paliwo dla sporu pomiędzy PiS a PO. - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Prosczytaj więcej»

 • Rozenek: Przystanek Woodstock powinien się odbyć

  3 godziny temu

  - Przystanek Woodstock to jest wielkie święto młodzieży i należy się młodym ludziom. Jurek Owsiak zapewnia, że będzie bezpiecznie i trudno mu nie wierzyć, to jest człowiek doświadczony i wiele takich imprez zorganizował – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD w programie #RZECZoPOLITYCE komentującczytaj więcej»

 • SLD Lewica Razem wystawi do sejmików byłych parlamentarzystów

  przedwczoraj o 16:13

  Sojusz wraz z partnerami politycznymi pójdzie do wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich i rad powiatów pod szyldem SLD Lewica Razem. Wszyscy byli parlamentarzyści Sojuszu mają startować do sejmików wojewódzkich – to najważniejsze decyzje organizacyjne Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,czytaj więcej»

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  2 dni temu, 2017-06-23

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.