Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Zjednoczona Lewica: Nie pozwolimy na obniżkę emerytur [SPOT WYBORCZY]

dodano 2015-09-18 22:26 w kategorii: Kraj

Nie pozwolimy, by jakakolwiek partia komukolwiek obniżyła emerytury – obiecuje w najnowszym spocie wyborczym Zjednoczona Lewica. To odpowiedź lewicowej koalicji na obietnice, które złożyła Platforma Obywatelska w minioną sobotę podczas swojej konwencji wyborczej. Premier Ewa Kopacz zapowiedziała m.in. likwidację składek na ZUS i NFZ, a także zastąpienie umów o pracę – kontraktami. - Premier Jerzy Buzek najpierw obiecywał dla przyszłych emerytów wakacje pod palmami, potem Janusz Lewandowski wprowadził OFE, by następnie wraz z PO zlikwidować OFE i wydłużyć wiek emerytalny do 67 roku życia. A po 8 latach rządów, pani premier chce zlikwidować składki ZUS – powiedział wiceprzewodniczący SLD Dariusz Joński podczas prezentacji spotu wyborczego na konferencji prasowej. Zaznaczył, że już teraz, aby państwo mogło wypłacać emerytury z budżetu państwa do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych dopłacanych jest kilkanaście miliardów złotych rocznie. – Likwidacja składek na ZUS spowoduje ograniczenie tych pieniędzy w FUS. To oznacza albo niższe emerytury albo ograniczenie emerytur albo poszukiwanie tych pieniędzy tam, gdzie ich nie ma – stwierdził Joński. Poseł zwrócił także uwagę na obietnice PO i PiS podniesienia najniższych emerytur. Przypomniał ż, że w 2014 r. KP SLD wniósł projekt ustawy, który zwiększa je o 200 zł – do 1080 zł. Tymczasem – jak zauważył Joński – rząd do tego projektu na początku lutego wydał opinię, w której sprzeciwił się takiej podwyżce argumentując „zawaleniem się budżetu państwa”. – A dziś jedna i druga partia w kampanii wyborczej mówi, że są na to pieniądze – mówił Dariusz Joński.


Komentarze

Wydarzenia

 • Iwiński: Minister Waszczykowski bardzo szkodzi pozycji Polski za granicą

  4 godziny temu

  - Dyplomaci bardzo często, trzymają język za zębami, a jeżeli wypowiadają jakieś formuły, są one bardzo ostrożne – powiedział prof. Tadeusz Iwiński na antenie TVN24 BiŚ 28 marca 2017 r., komentując słowa szefa MSZ na temat rzekomo nielegalnego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Zostaniemy w ogonie, a nie w szpicy

  5 godzin temu

  - Polska stworzyła wokół siebie takie warunki, że część Unii Europejskiej zaczęła myśleć o Polsce, że ta chce z tej Unii wyjść – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Gość Poranka” na antenie TVP Info 28 marca 2017 r., komentując szczyt Unii Europejskiej w Rzymieczytaj więcej»

 • Makarewicz: PiS przeszacował skalę eurosceptycyzmu w Polsce

  dzisiaj o 07:35

  - Wprowadzaliśmy Polskę do Unii Europejskiej, jak kiedyś będzie, odpukać, taka potrzeba, to wprowadzimy ją jeszcze raz – powiedział Błażej Makarewicz, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w programie Scena Polityczna, Radia Polska Live, komentując eurosceptyczną politykę PiSczytaj więcej»

 • Liberadzki: Tak, Polska chce być w Unii Europejskiej

  wczoraj o 08:13

  - Deklaracja Rzymska to jest wzmocnienie pozycji Unii Europejskiej, ta deklaracja to jest podkreślenie woli pójścia Unii Europejskiej w kierunku przemian i reformy – powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Bez retuszu” na antenie TVP Info.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska jest w Unii, jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce

  przedwczoraj o 14:16

  Profesor Liberadzki w swoim wystąpieniu podkreślił, iż Unii Europejska po szczycie w Rzymie wyszła wzmocniona., a Polska przestała być państwem, przy którym stawia się znak zapytania, czy ten kraj jest w UE. – Jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce – oświadczył prof. Bogusław Liberadzki. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.

Zamknij