Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Kalita: Poseł Bury wraz z prokuraturą powinni wyjaśnić całą sprawę

dodano 2015-08-31 17:43 w kategorii: Ludzie

Tomasz Kalita z SLD uważa, że w temacie Jana Burego doszliśmy do ściany. Przypomnijmy, że szefowi klubu PSL oraz prezesowi NIK Krzysztofowi Kwiatkowskiemu śledczy chcą postawić zarzuty, dotyczące ustawiania konkursów w centrali i delegaturach Najwyższej Izby Kontroli.
 
Bury ma konflikt ze służbami specjalnymi od dłuższego czasu. Utrzymywanie atmosfery tajemnicy w tej sprawie jest niestosowne. Apeluję, by obie strony konfliktu precyzyjnie określiły problem i wyjaśniły go publicznie. Bury powinien zrzec się immunitetu i udać się do śledczych - mówi Tomasz Kalita w komentarzu dla Gazety Prawnej.
 
Jestem zdziwiony, że Bury pozwala sobie na milczenie, także wobec ludowców. Milczenie to świadczyć może o tym, że Bury nie zdaje sobie sprawy w jak trudnej sytuacji politycznej się obecnie znajduje. Poza tym, ten konflikt ukazuje też, że PSL chce go bronić, nawet kosztem poparcia w wyborach - dodaje polityk SLD.


Komentarze

Wydarzenia

 • Iwiński: Minister Waszczykowski bardzo szkodzi pozycji Polski za granicą

  4 godziny temu

  - Dyplomaci bardzo często, trzymają język za zębami, a jeżeli wypowiadają jakieś formuły, są one bardzo ostrożne – powiedział prof. Tadeusz Iwiński na antenie TVN24 BiŚ 28 marca 2017 r., komentując słowa szefa MSZ na temat rzekomo nielegalnego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Zostaniemy w ogonie, a nie w szpicy

  5 godzin temu

  - Polska stworzyła wokół siebie takie warunki, że część Unii Europejskiej zaczęła myśleć o Polsce, że ta chce z tej Unii wyjść – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Gość Poranka” na antenie TVP Info 28 marca 2017 r., komentując szczyt Unii Europejskiej w Rzymieczytaj więcej»

 • Makarewicz: PiS przeszacował skalę eurosceptycyzmu w Polsce

  dzisiaj o 07:35

  - Wprowadzaliśmy Polskę do Unii Europejskiej, jak kiedyś będzie, odpukać, taka potrzeba, to wprowadzimy ją jeszcze raz – powiedział Błażej Makarewicz, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w programie Scena Polityczna, Radia Polska Live, komentując eurosceptyczną politykę PiSczytaj więcej»

 • Liberadzki: Tak, Polska chce być w Unii Europejskiej

  wczoraj o 08:13

  - Deklaracja Rzymska to jest wzmocnienie pozycji Unii Europejskiej, ta deklaracja to jest podkreślenie woli pójścia Unii Europejskiej w kierunku przemian i reformy – powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Bez retuszu” na antenie TVP Info.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska jest w Unii, jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce

  przedwczoraj o 14:16

  Profesor Liberadzki w swoim wystąpieniu podkreślił, iż Unii Europejska po szczycie w Rzymie wyszła wzmocniona., a Polska przestała być państwem, przy którym stawia się znak zapytania, czy ten kraj jest w UE. – Jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce – oświadczył prof. Bogusław Liberadzki. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.

Zamknij