Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Leszek Miller: To ludzie ludziom zgotowali ten los...

dodano 2012-09-28 07:20 w kategorii: Kraj

- Pomyłka dotycząca zamiany zwłok nigdy nie powinna się zdarzyć, ale skoro się zdarzyła, to chcemy wiedzieć, jak to się stało i kto za nią odpowiada, choć nie doszukujemy się żadnej złej woli, ani tym bardziej umyślnego działania - powiedział Przewodniczący SLD, Leszek Miller podczas czwartkowej debaty w Sejmie w sprawie działań po katastrofie w Smoleńsku. 

Jego zdaniem debata na ten temat nie powinna się odbyć, ponieważ nie powinno dochodzić do tak dramatycznych pomyłek. Szef SLD przyznał również, że identyfikacja ciał w warunkach, które tam panowały była trudna, ale podkreślił, że funkcjonariusze państwa powinni stanąć na wysokości zadania i prawidłowo rozpoznać ofiary katastrofy nawet jeżeli warunki tam panujące były ekstremalne. 
  
Powodem wystąpienia Leszka Millera podczas sejmowej debaty była także pamięć o koleżankach i kolegach, którzy zginęli w katastrofie – Nasi przyjaciele – Jolanta Szymanek-Deresz, Izabela Jaruga-Nowacka i Jerzy Szmajdziński na zawsze będą w naszych sercach – powiedział Miller. Zaznaczył również, że nie polecieli oni do Katynia, aby złożyć ofiarę z własnego życia. Jego zdaniem chcieli cieszyć się życiem i widokiem własnych rodzin oraz przyjaciół. Przyznał, że ich marzenia zostały zburzone przez ludzką arogancję i ignorancję. To jedni ludzie zgotowali innym ludziom ten tragiczny los  - powiedział szef SLD. 
 
Dodał, że wszyscy czekają cierpliwie na wskazanie winnych, którzy przyczynili się do tej tragedii. Podczas wystąpienia zaznaczył również, że czas zakończyć w Polsce wojnę dotyczącą tragedii smoleńskiej - Nie można dopuszczać do oburzających pomówień i insynuacji, by nie poniżać w ten sposób pamięci zmarłych. Nie wolno czynić z katastrofy smoleńskiej politycznej religii, upatrując w niej mitu założycielskiego IV lub V RP. Nie można budować przyszłości na tych trumnach. W polskiej tradycji zmarłym nie zakłócamy spokoju. Polityczny bazar nie ma wstępu na cmentarz. Jest granica, której się nie przekracza - mówił Miller
 
Foto: Sejm.gov.pl - Rafał Zambrzycki


Komentarze

Wydarzenia

 • Apel do organizacji i środowisk lewicowych

  godzinę temu

  Kampania wyborcza na urząd Prezydenta RP w 2015 roku została zdominowana przez liberalną gospodarczo prawicę. OPZZ apeluje o pilne współdziałanie organizacji lewicowych przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. czytaj więcej»

 • SLD apelude do Dudy: Wycofać referendum w sprawie JOW!

  wczoraj o 16:13

  SLD apeluje do prezydenta – elekta Andrzeja Dudy, by ten, gdy zostanie zaprzysiężony wycofał referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych. W zamian Sojusz proponuje referendum w sprawie systemu emerytalnego. czytaj więcej»

 • SLD przypomina o swoim Pakiecie Socjalnym

  przedwczoraj o 14:32

  SLD rozpoczyna akcję informacyjną „Pakiet Socjalny SLD”. W jej ramach posłowie SLD przypomną wyborcom o inicjatywach Sojuszu dot. kwestii socjalnych, które zostały złożone w Sejmie w mijającej kadencji, a także wskażą na nowe problemy, które wymagają rozwiązania.czytaj więcej»

 • SLD do PO: Przyśpieszcie prace nad in vitro!

  przedwczoraj o 12:49

  Posłowie SLD – Marek Balt i Dariusz Joński - zaapelowali do premier Ewy Kopacz i polityków Platformy o jak najszybsze uchwalenie ustawy regulującej procedurę in vitro. – Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nowy prezydent tej ustawy może nie podpisać – zauważyli parlamentarzyści.czytaj więcej»

 • Leszek Miller: Zemsta frajerów

  przedwczoraj o 08:03

  Jeśli minister rolnictwa Marek Sawicki myślał, że mu się upiekło, to się pomylił. Jeśli Platforma myśli, że jej się też upiecze, to niech tak myśli. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.