Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Leszek Miller: To ludzie ludziom zgotowali ten los...

dodano 2012-09-28 07:20 w kategorii: Kraj

- Pomyłka dotycząca zamiany zwłok nigdy nie powinna się zdarzyć, ale skoro się zdarzyła, to chcemy wiedzieć, jak to się stało i kto za nią odpowiada, choć nie doszukujemy się żadnej złej woli, ani tym bardziej umyślnego działania - powiedział Przewodniczący SLD, Leszek Miller podczas czwartkowej debaty w Sejmie w sprawie działań po katastrofie w Smoleńsku. 

Jego zdaniem debata na ten temat nie powinna się odbyć, ponieważ nie powinno dochodzić do tak dramatycznych pomyłek. Szef SLD przyznał również, że identyfikacja ciał w warunkach, które tam panowały była trudna, ale podkreślił, że funkcjonariusze państwa powinni stanąć na wysokości zadania i prawidłowo rozpoznać ofiary katastrofy nawet jeżeli warunki tam panujące były ekstremalne. 
  
Powodem wystąpienia Leszka Millera podczas sejmowej debaty była także pamięć o koleżankach i kolegach, którzy zginęli w katastrofie – Nasi przyjaciele – Jolanta Szymanek-Deresz, Izabela Jaruga-Nowacka i Jerzy Szmajdziński na zawsze będą w naszych sercach – powiedział Miller. Zaznaczył również, że nie polecieli oni do Katynia, aby złożyć ofiarę z własnego życia. Jego zdaniem chcieli cieszyć się życiem i widokiem własnych rodzin oraz przyjaciół. Przyznał, że ich marzenia zostały zburzone przez ludzką arogancję i ignorancję. To jedni ludzie zgotowali innym ludziom ten tragiczny los  - powiedział szef SLD. 
 
Dodał, że wszyscy czekają cierpliwie na wskazanie winnych, którzy przyczynili się do tej tragedii. Podczas wystąpienia zaznaczył również, że czas zakończyć w Polsce wojnę dotyczącą tragedii smoleńskiej - Nie można dopuszczać do oburzających pomówień i insynuacji, by nie poniżać w ten sposób pamięci zmarłych. Nie wolno czynić z katastrofy smoleńskiej politycznej religii, upatrując w niej mitu założycielskiego IV lub V RP. Nie można budować przyszłości na tych trumnach. W polskiej tradycji zmarłym nie zakłócamy spokoju. Polityczny bazar nie ma wstępu na cmentarz. Jest granica, której się nie przekracza - mówił Miller
 
Foto: Sejm.gov.pl - Rafał Zambrzycki


Komentarze

Wydarzenia

 • Najnowszy sondaż - najwięcej zyskuje Magdalena Ogórek!

  godzinę temu

  Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę Magdalena Ogórek zajęłaby w nich trzecie miejsca. Traci zarówno Komorowski jak i Duda. Zyskuje i to aż 3% tylko kandydatka SLD - wynika z najnowszego sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN.czytaj więcej»

 • Brutalni, wściekli, źli

  wczoraj o 11:11

  Pierwsza teoria tłumacząca postawę „Wyborczej” jest taka, że ze wszystkich sił i z całą determinacją wspiera ona polski rząd, który ubiega się o miano najlepszego sojusznika USA w Europie - pisze w swoim tekście w Trybunie Marek Barański. czytaj więcej»

 • Krzysztof Gawkowski: Chwila szczerości

  wczoraj o 10:37

  Temat rekompensat dla ofiar transformacji okazał się przysłowiowym kijem włożonym w mrowisko. Zgodnie z przewidywaniami autorów projektu, od razu głos zabrał chór zwolenników polskiej drogi do kapitalizmu, nazywanej przez prof. Kołodkę „szokiem bez terapii”.czytaj więcej»

 • Gazeta „TAK” od dziś dostępna w całej Polsce!

  przedwczoraj o 17:36

  Jeśli w tych wyborach nie rozpoczniemy zmiany, to już nie dogonimy uciekającego nam świata. A młodzi z pomysłami na lepsze biznesy nadal będą wyjeżdżać na Zachód - ostrzega w nowej gazecie „TAK” kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej na urząd Prezydenta RP, Magdalena Ogórek. czytaj więcej»

 • Pierwszy wywiad Magdaleny Ogórek dla TVP INFO

  2 dni temu, 2015-03-28

  Po pierwszym wywiadzie Magdaleny Ogórek ze wszystkich stron płyną bardzo pozytywne komentarze. Zarówno lewica jak i prawica mówi jednym głosem: To był bardzo dobry wywiad i nowe otwarcie kandydatki SLD! czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.