loader

SONDA

Czy jesteś za zjednoczeniem lewicy?

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Leszek Miller: To ludzie ludziom zgotowali ten los...

dodano 2012-09-28 07:20 w kategorii: Kraj

- Pomyłka dotycząca zamiany zwłok nigdy nie powinna się zdarzyć, ale skoro się zdarzyła, to chcemy wiedzieć, jak to się stało i kto za nią odpowiada, choć nie doszukujemy się żadnej złej woli, ani tym bardziej umyślnego działania - powiedział Przewodniczący SLD, Leszek Miller podczas czwartkowej debaty w Sejmie w sprawie działań po katastrofie w Smoleńsku. 

Jego zdaniem debata na ten temat nie powinna się odbyć, ponieważ nie powinno dochodzić do tak dramatycznych pomyłek. Szef SLD przyznał również, że identyfikacja ciał w warunkach, które tam panowały była trudna, ale podkreślił, że funkcjonariusze państwa powinni stanąć na wysokości zadania i prawidłowo rozpoznać ofiary katastrofy nawet jeżeli warunki tam panujące były ekstremalne. 
  
Powodem wystąpienia Leszka Millera podczas sejmowej debaty była także pamięć o koleżankach i kolegach, którzy zginęli w katastrofie – Nasi przyjaciele – Jolanta Szymanek-Deresz, Izabela Jaruga-Nowacka i Jerzy Szmajdziński na zawsze będą w naszych sercach – powiedział Miller. Zaznaczył również, że nie polecieli oni do Katynia, aby złożyć ofiarę z własnego życia. Jego zdaniem chcieli cieszyć się życiem i widokiem własnych rodzin oraz przyjaciół. Przyznał, że ich marzenia zostały zburzone przez ludzką arogancję i ignorancję. To jedni ludzie zgotowali innym ludziom ten tragiczny los  - powiedział szef SLD. 
 
Dodał, że wszyscy czekają cierpliwie na wskazanie winnych, którzy przyczynili się do tej tragedii. Podczas wystąpienia zaznaczył również, że czas zakończyć w Polsce wojnę dotyczącą tragedii smoleńskiej - Nie można dopuszczać do oburzających pomówień i insynuacji, by nie poniżać w ten sposób pamięci zmarłych. Nie wolno czynić z katastrofy smoleńskiej politycznej religii, upatrując w niej mitu założycielskiego IV lub V RP. Nie można budować przyszłości na tych trumnach. W polskiej tradycji zmarłym nie zakłócamy spokoju. Polityczny bazar nie ma wstępu na cmentarz. Jest granica, której się nie przekracza - mówił Miller
 
Foto: Sejm.gov.pl - Rafał Zambrzycki


Komentarze

Wydarzenia

 • Łódź: Joński i Ostrowski z petycją do Zembali

  wczoraj o 13:03

  Minister Zdrowia Marian Zembala mówił wczoraj w Łodzi o przyszłości zadłużonego na 280 mln zł Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Przed przyjazdem ministra przed budynkiem instytutu odbyła się konferencja posłów SLD Dariusza Jońskiego i Artura Ostrowskiego.czytaj więcej»

 • Machalica: Trzymajmy kciuki za Greków

  wczoraj o 09:51

  W polskich mediach w dobrym tonie jest wypowiadania się o Grekach w tonie pogardliwym. Co rusz sugeruje się, że to lenie, nieroby, darmozjady, utrzymywane przez „Nas", Polaków. To pierwszy nurt komentarzy. Drugi polega na zrzucaniu całej winy za grecką tragedię na „populistów", którzy rzekomo rządzączytaj więcej»

 • Krzysztof Gawkowski: Polemika o lewicy i Leszku Millerze

  przedwczoraj o 15:13

  Janusz Rolicki, były redaktor naczelny „Trybuny”, ma do lewicy stosunek emocjonalny. Te emocje aż kipią z jego tekstu („Miller – z grabarza akuszer”, „Wyborcza”, 19 czerwca). Najlepszy dowód, że w pierwszym zdaniu pomylił przewodniczącego OPZZ Jana Guza z publicystą Eugeniuszem Guzem. czytaj więcej»

 • Miller: Mam nadzieję, że prezydent Duda pójdzie śladem Komorowskiego w sprawie RBN

  przedwczoraj o 09:32

  Wczoraj odbyło się ostatnie posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego zwołane przez Bronisława Komorowskiego, a jego głównym tematem było omówienie przygotowań do warszawskiego szczytu NATO. Swoimi spodtrzeżeniami dotyczącymi funkcjonowania RBN podzielił się także Leszek Miller. czytaj więcej»

 • Leszek Miller: Przekręt na JOW-y

  3 dni temu, 2015-07-01

  W Polsce, zwłaszcza w okresie przedwyborczym, scena polityczna regularnie zapełnia się komediantami, czarodziejami, uzdrowicielami, jak również producentami wkładek leczących wszystko. I - jak przed każdymi wyborami - niektórzy zyskują popularność, czy jak pan Kukiz obecnie - nawet chwilowy aplauz. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.