loader

SONDA

Czy jesteś za zjednoczeniem lewicy?

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Leszek Miller: To ludzie ludziom zgotowali ten los...

dodano 2012-09-28 07:20 w kategorii: Kraj

- Pomyłka dotycząca zamiany zwłok nigdy nie powinna się zdarzyć, ale skoro się zdarzyła, to chcemy wiedzieć, jak to się stało i kto za nią odpowiada, choć nie doszukujemy się żadnej złej woli, ani tym bardziej umyślnego działania - powiedział Przewodniczący SLD, Leszek Miller podczas czwartkowej debaty w Sejmie w sprawie działań po katastrofie w Smoleńsku. 

Jego zdaniem debata na ten temat nie powinna się odbyć, ponieważ nie powinno dochodzić do tak dramatycznych pomyłek. Szef SLD przyznał również, że identyfikacja ciał w warunkach, które tam panowały była trudna, ale podkreślił, że funkcjonariusze państwa powinni stanąć na wysokości zadania i prawidłowo rozpoznać ofiary katastrofy nawet jeżeli warunki tam panujące były ekstremalne. 
  
Powodem wystąpienia Leszka Millera podczas sejmowej debaty była także pamięć o koleżankach i kolegach, którzy zginęli w katastrofie – Nasi przyjaciele – Jolanta Szymanek-Deresz, Izabela Jaruga-Nowacka i Jerzy Szmajdziński na zawsze będą w naszych sercach – powiedział Miller. Zaznaczył również, że nie polecieli oni do Katynia, aby złożyć ofiarę z własnego życia. Jego zdaniem chcieli cieszyć się życiem i widokiem własnych rodzin oraz przyjaciół. Przyznał, że ich marzenia zostały zburzone przez ludzką arogancję i ignorancję. To jedni ludzie zgotowali innym ludziom ten tragiczny los  - powiedział szef SLD. 
 
Dodał, że wszyscy czekają cierpliwie na wskazanie winnych, którzy przyczynili się do tej tragedii. Podczas wystąpienia zaznaczył również, że czas zakończyć w Polsce wojnę dotyczącą tragedii smoleńskiej - Nie można dopuszczać do oburzających pomówień i insynuacji, by nie poniżać w ten sposób pamięci zmarłych. Nie wolno czynić z katastrofy smoleńskiej politycznej religii, upatrując w niej mitu założycielskiego IV lub V RP. Nie można budować przyszłości na tych trumnach. W polskiej tradycji zmarłym nie zakłócamy spokoju. Polityczny bazar nie ma wstępu na cmentarz. Jest granica, której się nie przekracza - mówił Miller
 
Foto: Sejm.gov.pl - Rafał Zambrzycki


Komentarze

Wydarzenia

 • Pierwszy #TweetupLewicy za nami! Byliśmy na żywo na Periscope

  dzisiaj o 08:14

  Tweetup czyli spotkanie użytkowników Twittera, którzy chcą podyskutować na żywo na dany temat pojawia się coraz częściej w kampaniach wyborczych. Pierwsze takie lewicowe spotkanie odbyło się wczoraj przy Placu Zabawiciela w Warszawie. Oprócz dyskusji o polityce internauci mogli śledzić przebieg spotczytaj więcej»

 • SLD: W Polsce młodsze pokolenie jest bez szans. Czas to zmienić!

  wczoraj o 16:09

  Walka z nierównościami społecznymi, niskimi zarobkami, głodowymi emeryturami – to część postulatów lewicy, do których posłowie przekonują Polaków, by dołączali do akcji „Masz dość? Chodź z nami”. Dziś czerwonymi busami politycy objeżdżają Pomorze Zachodnie.czytaj więcej»

 • Marek Barański: Ostatni UW-ol

  wczoraj o 15:42

  Andrzeja Celińskiego osobiście znam bardzo słabo, właściwie nie znam. Kręcił się koło SLD, więc otarliśmy się o siebie może raz, może dwa. Kiedyś udzielił wywiadu „Trybunie”, którą kierowałem. Wysłałem mu tekst do autoryzacji. Odesłał i powiedział: nie spodziewałem się, że pan to tak uczciwie zrobi.czytaj więcej»

 • Łódź: Trzy filary wyborczego programu SLD

  3 dni temu, 2015-07-25

  Reforma emerytalna i płaca minimalna, polityka prorodzinna oraz rozdział kościoła od państwa - to trzy główne elementy programu SLD na zbliżającą się kampanię wyborczą, które przedstawione zostały w Łodzi w ramach akcji "Masz dość! Chodź z nami!".czytaj więcej»

 • SLD ponownie w trasie. Busy dotarły dziś do Piotrkowa Trybunalskiego

  4 dni temu, 2015-07-24

  Politycy SLD rozpoczęli dziś kolejny etap akcji "Masz dość? Chodź z nami!". Cel? Rozliczenie się z wyborcami z ostatnich czterech lat kadencji Sejmu oraz budowanie bloku zjednoczonej lewicy w całej Polsce. Dziś na mapie przystanek Piotrków Trybunalski.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.

Zamknij