Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Sojusz chce zwiększenia kwoty wolnej od podatku do 6,7 tys. zł

dodano 2015-03-13 11:16 w kategorii: Informacje

SLD przygotował projekt ustawy zakładający podniesienie kwoty wolnej od podatku. Zanim go złoży w Sejmie, posłowie SLD będą konsultować go z Polakami.

Przygotowany przez KP SLD projekt zakłada podniesienie kwoty wolnej od podatku do 6,7 tys. zł. Obecnie to jedynie 3092 zł. – Polska jest jedynym krajem europejskim, która opodatkowuje dochody, które znajduje się poniżej minimum biologicznej egzystencji – zauważył ekspert ekonomiczny SLD dr Wojciech Szewko i wskazał, że obecnie to miesięczne minimum wynosi 541 zł, czyli prawie 6,5 tys. zł rocznie.

Jego zdaniem kwota wolna od podatku powinna wynosić właśnie dokładnie sumę rocznego minimum biologicznej egzystencji. SLD dodatkowo proponuje także, aby ta kwota była zwiększana co roku o tyle, ile wynosi wskaźnik wzrostu gospodarczego zapisywanego rokrocznie przez rząd w ustawie budżetowej. Według dr Szewki budżet państwa nie poniesie także z powodu wprowadzenia tego rozwiązania żadnych strat. Ekspert powołał się na wyliczenia, z których wynika, że już w pierwszy roku funkcjonowania proponowanej ustawy wydatek budżetowy zostanie skompensowany poprzez podatki pośrednie, czyli przez akcyzę, VAT i CIT.

Zanim projekt trafi do laski marszałkowskiej SLD chce skonsultować go z Polakami. Konsultacje mają potrwać tydzień. – Jest wiele różnych propozycji w tej sprawie. W piątek przedstawimy wszystkie wnioski z tych konsultacji i zaprezentujemy końcowy projekt ustawy o kwocie wolnej od podatku, który wtedy też złożymy – zapowiedział rzecznik prasowy SLD Dariusz Joński.

Weź udział w konsultacjach społecznych dot. projektu ustawy zwiększającego kwotę wolną od podatku ->>>Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować

  2 godziny temu

  - Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. czytaj więcej»

 • Gawkowski: Komisja śledcza ds. Amber Gold polityczną hucpą

  2 godziny temu

  - PiS będzie robić wszystko, aby komisja śledcza w sprawie Amber Gold była coraz większym fajerwerkiem politycznym, aby wszystko co tam się dzieje było transmitowane, pokazywane i stanowiło paliwo dla sporu pomiędzy PiS a PO. - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Prosczytaj więcej»

 • Rozenek: Przystanek Woodstock powinien się odbyć

  3 godziny temu

  - Przystanek Woodstock to jest wielkie święto młodzieży i należy się młodym ludziom. Jurek Owsiak zapewnia, że będzie bezpiecznie i trudno mu nie wierzyć, to jest człowiek doświadczony i wiele takich imprez zorganizował – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD w programie #RZECZoPOLITYCE komentującczytaj więcej»

 • SLD Lewica Razem wystawi do sejmików byłych parlamentarzystów

  przedwczoraj o 16:13

  Sojusz wraz z partnerami politycznymi pójdzie do wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich i rad powiatów pod szyldem SLD Lewica Razem. Wszyscy byli parlamentarzyści Sojuszu mają startować do sejmików wojewódzkich – to najważniejsze decyzje organizacyjne Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,czytaj więcej»

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  2 dni temu, 2017-06-23

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.