Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Joński do premier Kopacz: Czy ma pani plan zatrzymania procesu emigracji?

dodano 2015-01-07 14:45 w kategorii: Kraj

SLD domaga się od premier Ewy Kopacz przedstawienia planu działań dotyczących zahamowania emigracji coraz większej liczby Polaków, którzy nie widząc perspektyw w kraju szukają pracy za granicą. – Czy pani premier w ogóle ma taki plan i kiedy go wdroży – pyta publicznie rzecznik prasowy SLD Dariusz Joński.
 
Podczas konferencji prasowej w Sejmie, Joński przypomniał powołując się na dane GUS, że obecnie do pracy za granicą do tej pory wyjechało ponad 2,3 mln Polaków. – A mamy w tej chwili do czynienia z drugą falą emigracji, która ma być jeszcze większa niż dotychczas – zauważył poseł SLD i wskazywał na badania, z których wynika, że kolejne setki tysięcy Polaków deklaruje chęć wyjechania do pracy za granicę. – Wiemy, że poprzedni rząd, Donalda Tuska nic prawie nie zrobił w tej w kwestii nic nie zrobił, chociaż zapowiadał, że jeśli wygra to Polacy będą wracać do kraju. Nic takiego się nie stało. Dlatego pytamy, czy pani premier Ewa Kopacz ma gotowy plan i kiedy go wdroży – powiedział Dariusz Joński.


Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować

  2 godziny temu

  - Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. czytaj więcej»

 • Gawkowski: Komisja śledcza ds. Amber Gold polityczną hucpą

  2 godziny temu

  - PiS będzie robić wszystko, aby komisja śledcza w sprawie Amber Gold była coraz większym fajerwerkiem politycznym, aby wszystko co tam się dzieje było transmitowane, pokazywane i stanowiło paliwo dla sporu pomiędzy PiS a PO. - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Prosczytaj więcej»

 • Rozenek: Przystanek Woodstock powinien się odbyć

  3 godziny temu

  - Przystanek Woodstock to jest wielkie święto młodzieży i należy się młodym ludziom. Jurek Owsiak zapewnia, że będzie bezpiecznie i trudno mu nie wierzyć, to jest człowiek doświadczony i wiele takich imprez zorganizował – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD w programie #RZECZoPOLITYCE komentującczytaj więcej»

 • SLD Lewica Razem wystawi do sejmików byłych parlamentarzystów

  przedwczoraj o 16:13

  Sojusz wraz z partnerami politycznymi pójdzie do wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich i rad powiatów pod szyldem SLD Lewica Razem. Wszyscy byli parlamentarzyści Sojuszu mają startować do sejmików wojewódzkich – to najważniejsze decyzje organizacyjne Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,czytaj więcej»

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  2 dni temu, 2017-06-23

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.