Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Joński do premier Kopacz: Czy ma pani plan zatrzymania procesu emigracji?

dodano 2015-01-07 14:45 w kategorii: Kraj

SLD domaga się od premier Ewy Kopacz przedstawienia planu działań dotyczących zahamowania emigracji coraz większej liczby Polaków, którzy nie widząc perspektyw w kraju szukają pracy za granicą. – Czy pani premier w ogóle ma taki plan i kiedy go wdroży – pyta publicznie rzecznik prasowy SLD Dariusz Joński.
 
Podczas konferencji prasowej w Sejmie, Joński przypomniał powołując się na dane GUS, że obecnie do pracy za granicą do tej pory wyjechało ponad 2,3 mln Polaków. – A mamy w tej chwili do czynienia z drugą falą emigracji, która ma być jeszcze większa niż dotychczas – zauważył poseł SLD i wskazywał na badania, z których wynika, że kolejne setki tysięcy Polaków deklaruje chęć wyjechania do pracy za granicę. – Wiemy, że poprzedni rząd, Donalda Tuska nic prawie nie zrobił w tej w kwestii nic nie zrobił, chociaż zapowiadał, że jeśli wygra to Polacy będą wracać do kraju. Nic takiego się nie stało. Dlatego pytamy, czy pani premier Ewa Kopacz ma gotowy plan i kiedy go wdroży – powiedział Dariusz Joński.


Komentarze

Wydarzenia

 • Iwiński: Minister Waszczykowski bardzo szkodzi pozycji Polski za granicą

  4 godziny temu

  - Dyplomaci bardzo często, trzymają język za zębami, a jeżeli wypowiadają jakieś formuły, są one bardzo ostrożne – powiedział prof. Tadeusz Iwiński na antenie TVN24 BiŚ 28 marca 2017 r., komentując słowa szefa MSZ na temat rzekomo nielegalnego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Zostaniemy w ogonie, a nie w szpicy

  5 godzin temu

  - Polska stworzyła wokół siebie takie warunki, że część Unii Europejskiej zaczęła myśleć o Polsce, że ta chce z tej Unii wyjść – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Gość Poranka” na antenie TVP Info 28 marca 2017 r., komentując szczyt Unii Europejskiej w Rzymieczytaj więcej»

 • Makarewicz: PiS przeszacował skalę eurosceptycyzmu w Polsce

  dzisiaj o 07:35

  - Wprowadzaliśmy Polskę do Unii Europejskiej, jak kiedyś będzie, odpukać, taka potrzeba, to wprowadzimy ją jeszcze raz – powiedział Błażej Makarewicz, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w programie Scena Polityczna, Radia Polska Live, komentując eurosceptyczną politykę PiSczytaj więcej»

 • Liberadzki: Tak, Polska chce być w Unii Europejskiej

  wczoraj o 08:13

  - Deklaracja Rzymska to jest wzmocnienie pozycji Unii Europejskiej, ta deklaracja to jest podkreślenie woli pójścia Unii Europejskiej w kierunku przemian i reformy – powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Bez retuszu” na antenie TVP Info.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska jest w Unii, jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce

  przedwczoraj o 14:16

  Profesor Liberadzki w swoim wystąpieniu podkreślił, iż Unii Europejska po szczycie w Rzymie wyszła wzmocniona., a Polska przestała być państwem, przy którym stawia się znak zapytania, czy ten kraj jest w UE. – Jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce – oświadczył prof. Bogusław Liberadzki. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.

Zamknij