Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Joński: Ten budżet jest budżetem wyborczym

dodano 2014-09-04 15:11 w kategorii: Kraj

Donald Tusk wyjeżdża do Brukseli, ale na odchodne proponuje nam budżet z blisko 50 miliardowym deficytem – w ten sposób Dariusz Joński odniósł się do rządowej propozycji budżetu na 2015 rok. Zaapelował także o to, aby nowy rząd przedstawił własną wizję budżetu.
 
Wzrost PKB na poziomie 3,4% jest nierealny – stwierdził poseł. Zwrócił także uwagę na fakt, że już  założenia tegorocznego budżetu były zbyt optymistyczne. Na ten rok wskaźnik wzrostu planowany był na poziomie 3,3%, a mówi się, że zostanie zrealizowany być może na poziomie 3%.
 
Ten budżet jest budżetem wyborczym i nie uwzględnia absolutnie tego kryzysu, który jest w Europie, jak również kryzysu na wschodzie – dodał Joński. Z kolei dr Wojciech Szewko pytał o luki w nowym budżecie. Na samym embargo na polskie owoce i produkty rolne, szacuje się, że Polska straci ok. 8 mld złotych, to jest 0,5% PKB. Czym w takim razie rząd chce zlikwidować tą dziurę? – pytał Szewko. Być może rząd uznaje, że pomogą środki europejskie, ale do tej pory nie powstały podręczniki do wydatkowania tych środków. Mamy już blisko rok od wejścia w życie nowego budżetu i nikt jeszcze nie wie jak te środki wydawać - dodał.


Komentarze

Wydarzenia

 • Iwiński: Minister Waszczykowski bardzo szkodzi pozycji Polski za granicą

  4 godziny temu

  - Dyplomaci bardzo często, trzymają język za zębami, a jeżeli wypowiadają jakieś formuły, są one bardzo ostrożne – powiedział prof. Tadeusz Iwiński na antenie TVN24 BiŚ 28 marca 2017 r., komentując słowa szefa MSZ na temat rzekomo nielegalnego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Zostaniemy w ogonie, a nie w szpicy

  5 godzin temu

  - Polska stworzyła wokół siebie takie warunki, że część Unii Europejskiej zaczęła myśleć o Polsce, że ta chce z tej Unii wyjść – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Gość Poranka” na antenie TVP Info 28 marca 2017 r., komentując szczyt Unii Europejskiej w Rzymieczytaj więcej»

 • Makarewicz: PiS przeszacował skalę eurosceptycyzmu w Polsce

  dzisiaj o 07:35

  - Wprowadzaliśmy Polskę do Unii Europejskiej, jak kiedyś będzie, odpukać, taka potrzeba, to wprowadzimy ją jeszcze raz – powiedział Błażej Makarewicz, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w programie Scena Polityczna, Radia Polska Live, komentując eurosceptyczną politykę PiSczytaj więcej»

 • Liberadzki: Tak, Polska chce być w Unii Europejskiej

  wczoraj o 08:13

  - Deklaracja Rzymska to jest wzmocnienie pozycji Unii Europejskiej, ta deklaracja to jest podkreślenie woli pójścia Unii Europejskiej w kierunku przemian i reformy – powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Bez retuszu” na antenie TVP Info.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska jest w Unii, jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce

  przedwczoraj o 14:16

  Profesor Liberadzki w swoim wystąpieniu podkreślił, iż Unii Europejska po szczycie w Rzymie wyszła wzmocniona., a Polska przestała być państwem, przy którym stawia się znak zapytania, czy ten kraj jest w UE. – Jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce – oświadczył prof. Bogusław Liberadzki. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.

Zamknij