Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Joński: Ten budżet jest budżetem wyborczym

dodano 2014-09-04 15:11 w kategorii: Kraj

Donald Tusk wyjeżdża do Brukseli, ale na odchodne proponuje nam budżet z blisko 50 miliardowym deficytem – w ten sposób Dariusz Joński odniósł się do rządowej propozycji budżetu na 2015 rok. Zaapelował także o to, aby nowy rząd przedstawił własną wizję budżetu.
 
Wzrost PKB na poziomie 3,4% jest nierealny – stwierdził poseł. Zwrócił także uwagę na fakt, że już  założenia tegorocznego budżetu były zbyt optymistyczne. Na ten rok wskaźnik wzrostu planowany był na poziomie 3,3%, a mówi się, że zostanie zrealizowany być może na poziomie 3%.
 
Ten budżet jest budżetem wyborczym i nie uwzględnia absolutnie tego kryzysu, który jest w Europie, jak również kryzysu na wschodzie – dodał Joński. Z kolei dr Wojciech Szewko pytał o luki w nowym budżecie. Na samym embargo na polskie owoce i produkty rolne, szacuje się, że Polska straci ok. 8 mld złotych, to jest 0,5% PKB. Czym w takim razie rząd chce zlikwidować tą dziurę? – pytał Szewko. Być może rząd uznaje, że pomogą środki europejskie, ale do tej pory nie powstały podręczniki do wydatkowania tych środków. Mamy już blisko rok od wejścia w życie nowego budżetu i nikt jeszcze nie wie jak te środki wydawać - dodał.


Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować

  2 godziny temu

  - Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. czytaj więcej»

 • Gawkowski: Komisja śledcza ds. Amber Gold polityczną hucpą

  2 godziny temu

  - PiS będzie robić wszystko, aby komisja śledcza w sprawie Amber Gold była coraz większym fajerwerkiem politycznym, aby wszystko co tam się dzieje było transmitowane, pokazywane i stanowiło paliwo dla sporu pomiędzy PiS a PO. - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Prosczytaj więcej»

 • Rozenek: Przystanek Woodstock powinien się odbyć

  3 godziny temu

  - Przystanek Woodstock to jest wielkie święto młodzieży i należy się młodym ludziom. Jurek Owsiak zapewnia, że będzie bezpiecznie i trudno mu nie wierzyć, to jest człowiek doświadczony i wiele takich imprez zorganizował – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD w programie #RZECZoPOLITYCE komentującczytaj więcej»

 • SLD Lewica Razem wystawi do sejmików byłych parlamentarzystów

  przedwczoraj o 16:13

  Sojusz wraz z partnerami politycznymi pójdzie do wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich i rad powiatów pod szyldem SLD Lewica Razem. Wszyscy byli parlamentarzyści Sojuszu mają startować do sejmików wojewódzkich – to najważniejsze decyzje organizacyjne Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,czytaj więcej»

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  2 dni temu, 2017-06-23

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.