Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Krzysztof Gawkowski w "Trójce": PAN ma mniejszy budżet niż IPN!

dodano 2012-09-12 05:42 w kategorii: Kraj

230 milionów złotych budżetu IPN można przeznaczyć na dużo ważniejsze cele - mówił Sekretarz Generalny SLD, Krzysztof Gawkowski na antenie radiowej "Trójki". Dodał, że obecnie środki finansowe idą na cele, które zupełnie mijają się z tym, co zapisane jest w ustawie o IPN. Jako przykład podana została publikacja, którą pracownicy Instytutu wręczyli członkom SLD podczas akcji w Warszawie. Czy Instytut powinien zajmować się wydawaniem publikacji o nazwie "Seks w czasach PRL"? - dopytywał Gawkowski w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Zaproszony do rozmowy Zbigniew Girzyński z PiS próbował atakować pomysł SLD dotyczący likwidacji IPN. Odniósł się także do tego Sekretarz Generalny. 
Mam zajęcia na uczelni ze studentami różnych grup. Niech pan mi uwierzy - zwrócił się do Girzyńskiego - że podczas zajęć m.in. z historii rozwoju państwa i prawa w kilkudziesięciu grupach nie znalazłem nikogo, kto uważałby, że Instytut był potrzebny. Po drugie, chciałem powiedzieć, że Państwowa Akademia Nauk ma dziś mniejszy budżet niż IPN - grzmiał w radiu młody polityk Sojuszu.
 
Dokumenty należy przenieść do zasobów archiwum państwowego, tak aby każdy obywatel miał do nich dostęp. Wszystkie dokumenty powinny zostać odtajnione. Te postulaty SLD wyraźnie poddenerwowały posła Girzyńskiego, który twierdził, że - Instytut Pamięci Narodowej wypełnia wielką lukę w badaniach nad historią PRL-u, historią ruchu komunistycznego, z którego SLD wyrasta, haniebną. Girzyński starymi sztuczkami o "korzeniach SLD" próbował uniknąć odpowiedzi na pytanie redaktora prowadzącego, czy konieczna jest choćby reforma IPN. 
 
To właśnie wy się boicie otwarcia tych archiwów, ponieważ tam się znajdują materiały, które by was kompromitowały. Środowisko PiS przez lata udowadniało, że macie w swoich szeregach wiele osób,które po prostu boją się materiałów, które by was kompromitowały - podsumował Gawkowski. 
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  4 godziny temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  6 godzin temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.