Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Joński: SLD będzie walczyć o pełny rozdział państwa od kościoła

dodano 2014-07-30 13:12 w kategorii: Kraj

Sojusz Lewicy Demokratycznej będzie walczyć o rozdział kościoła od państwa we wszystkich sferach. Posłowie SLD zwrócą się dziś do minister Joanny Kluzik- Rostkowskiej z prośbą o opracowanie raportu na temat przestrzegania neutralności światopoglądowej w polskich szkołach.
 
Polski kościół chce zawłaszczyć kolejny obszar, tym razem polską edukację- mówi rzecznik prasowy SLD Dariusz Joński. W Internecie pojawiła się deklaracja wiary dla nauczycieli i studentów pedagogiki, podpisana już przez blisko 4 tysiące osób. Zakłada ona pierwszeństwo prawa bożego nad prawem ludzkim. Idziemy w kierunku Iranu. Chcielibyśmy, aby to prawo ziemskie decydowało. Będziemy robić wszystko, aby zapobiec wprowadzeniu deklaracji wiary dla nauczycieli- argumentuje Dariusz Joński. 
 
Lekcje etyki w polskich szkołach są fikcją, a uczniowie odczuwają presję ze strony nauczycieli i księży, aby regularnie uczestniczyć w ich zajęciach. Rodzice mają konstytucyjne prawo do wychowania dzieci w ramach swojej etyki i moralności. Dlatego raport o neutralności światopoglądowej w polskich szkołach jest niezbędny. 
SLD nie popiera opinii ministra Królikowskiego, który uważa, że zapis w konstytucji dotyczący rozdziału państwa od kościoła nie oznacza neutralności światopoglądowej- dodaje Paulina Piechna- Więckiewicz. Według niej cele zapisane w deklaracji niosą ryzyko reżimu religijnego. 


Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  4 godziny temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  6 godzin temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.