Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Zemke: Obowiązek wyjaśnienia katastrofy ma strona ukraińska, a nie rosyjski MAK

dodano 2014-07-18 15:57 w kategorii: Kraj

Nie widzę żadnych podstaw, ani politycznych, ani prawnych, aby katastrofę malezyjskiego boeinga miał wyjaśniać rosyjski MAK. Musi ją wyjaśnić komisja powołana przez ukraińskie władze – powiedział „Gość poranka” w TVP INFO, Janusz Zemke z SLD. 
 
Według europosła tragedia ta może doprowadzić do rewizji polityki części europejskich państw wobec konfliktu Ukraina-Rosja – dodał były wiceminister obrony narodowej. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego miałby to wyjaśniać rosyjski MAK. Do katastrofy doszło na terytorium Ukrainy, w katastrofie nie zginął ani jeden obywatel Rosji. Nie widzę żadnych podstaw, ani politycznych, ani prawnych i faktycznych, aby miał to wyjaśniać rosyjski MAK. Musi to wyjaśnić komisja powołana przez ukraińskie władze z udziałem innych państw – wyjaśnił Zemke.
 
Na antenie TVP INFO polityk przyznał, że możliwa jest zmiana polityki państw Unii Europejskiej, które do tej pory zajmowały takie stanowisko, jakby ta wojna ich nie dotyczyła. Po tej tragedii wiele państw będzie musiało sobie powiedzieć, że to nie jest konflikt, który trwa tylko na granicy Ukrainy i Rosji. Nagle się okazało, że skutki tej wojny mogą uderzać w obywateli innych państw. Doprowadzi to do rewizji polityki części europejskich państw Ja myślę, że to, skąd została wystrzelona ta rakieta, to już jest wiadome, ponieważ zakładam, że nad tym terytorium jest kilka satelitów różnych państw i były w stanie uchwycić moment wystrzelenia – powiedział Zemke. 
 
W mediach rosyjskich dominuje narracja, że za tę tragedię odpowiadają Ukraińcy i taką tezę przedstawił również prezydent Rosji Władimir Putin. – Jest to sprawa na użytek wewnętrzny i jest wymiar wojny propagandowej, która toczy się w internecie, w dostępie do informacji – stwierdził europoseł SLD.
 
źródło: TVP INFO


Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować

  2 godziny temu

  - Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. czytaj więcej»

 • Gawkowski: Komisja śledcza ds. Amber Gold polityczną hucpą

  2 godziny temu

  - PiS będzie robić wszystko, aby komisja śledcza w sprawie Amber Gold była coraz większym fajerwerkiem politycznym, aby wszystko co tam się dzieje było transmitowane, pokazywane i stanowiło paliwo dla sporu pomiędzy PiS a PO. - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Prosczytaj więcej»

 • Rozenek: Przystanek Woodstock powinien się odbyć

  3 godziny temu

  - Przystanek Woodstock to jest wielkie święto młodzieży i należy się młodym ludziom. Jurek Owsiak zapewnia, że będzie bezpiecznie i trudno mu nie wierzyć, to jest człowiek doświadczony i wiele takich imprez zorganizował – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD w programie #RZECZoPOLITYCE komentującczytaj więcej»

 • SLD Lewica Razem wystawi do sejmików byłych parlamentarzystów

  przedwczoraj o 16:13

  Sojusz wraz z partnerami politycznymi pójdzie do wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich i rad powiatów pod szyldem SLD Lewica Razem. Wszyscy byli parlamentarzyści Sojuszu mają startować do sejmików wojewódzkich – to najważniejsze decyzje organizacyjne Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,czytaj więcej»

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  2 dni temu, 2017-06-23

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.