Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Joński: Za jaką cenę sprzedało się PSL?

dodano 2014-07-10 16:51 w kategorii: Kraj

Rzecznik prasowy SLD Dariusz Joński zaapelował do PSL o zmianę decyzji w sprawie ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza i w piątkowym głosowaniu podniesienie ręki razem z opozycją za jego odwołaniem.
 
Joński przypomniał, że po ujawnieniu afery podsłuchowej prezes PSL Janusz Piechociński mówił o konsekwencjach, jakie powinny być wyciągnięte wobec ministrów, którzy stali się bohaterami taśm ujawnionych przez tygodnik „Wprost”.  Chciał wyjaśniać aferę do końca, dogłębnie. Mówił o potrzebie zachowania standardów w polityce. Im dalej jednak w czasie i trwania negocjacji z PO okazało się, że stanowisko PSL ewaluowało – wskazał rzecznik prasowy SLD i zauważył, że ludowcy przeprowadzają obecnie ciąg dalszy negocjacji cenowych i stanowisk w Sejmie z Platformą.  Otóż okazuje się, że bohaterowie taśm mają się dobrze, tylko miejsce negocjacji się zmieniło. „Deale” załatwiane są nie w "Sowie", ale w Sejmie – powiedział Joński.
 
Poseł SLD skierował do prezesa PSL Janusza Piechocińskiego publicznie pytania w tej sprawie. Za jaką cenę sprzedało się PSL? Czy to prawda, że w zamian za obronę ministra Sienkiewicza PSL dostanie stanowisko wiceszefa ABW? Czy to prawda, że w zamian za poparcie szefa MSW PO poprze ustawę o uboju rytualnym? – pytał Dariusz Joński. Jest szansa, żeby PSL nie utonęło razem z Platformą. To głosowanie razem z opozycją – mówił rzecznik prasowy SLD.


Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  4 godziny temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  6 godzin temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.