Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Joński do PiS: Wycofajcie z kandydatury na premiera „człowieka z tabletu”

dodano 2014-07-03 15:08 w kategorii: Kraj

Rzecznik prasowy SLD Dariusz Joński zaapelował do Prawa i Sprawiedliwości o wycofanie z kandydatury na premiera technicznego prof. Piotra Glińskiego. – Kolejny kabaret oddala nas od rozstrzygnięcia i wyjaśnienia afery podsłuchowej – powiedział Joński.
 
Zdaniem posła SLD wniosek o konstruktywne wotum nieufności PiS, którym Sejm zajmie się w przyszłym tygodniu nie ma żadnych szans. Głównie z uwagi na kandydaturę prof. Piotra Glińskiego na premiera technicznego. – Chcemy zaapelować dziś do PiS i Jarosława Kaczyńskiego: jeśli naprawdę chcecie, aby cała opozycja rozmawiała o możliwości poparcia waszego wniosku to wycofajcie tego „człowieka z tabletu” – zaapelował rzecznik prasowy SLD.
 
Dariusz Joński odniósł się także do krytyki działań Sojuszu wyrażonej przez rzecznika PiS Adama Hofmana. – Lewica w Polsce jest jak krążownik rakietowy, a szalup niech szukając Ci z AWS-u – PiS i PO. Jak się obserwuje działania PiS można odnieść wrażenie, że PiS pomaga PO, a głównym pomocnikiem jest właśnie prof. Gliński – powiedział poseł SLD i zaapelował do PiS, aby mniej atakowali inne partie z opozycji, a więcej mieli chęci do wyjaśnienia afery podsłuchowej.
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  4 godziny temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  6 godzin temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.