Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Kolejny sondaż i kolejny wzrost poparcia dla SLD

dodano 2012-05-27 13:35 w kategorii: Akcje

 

Zmienia się sytuacja w sondażach wyborczych. Wyraźny wzrost poparcia od kilku tygodni notuje Sojusz Lewicy Demokratycznej. W najnowszym badaniu opinii publicznej zyskuje 3,2%.
 
Sondaż przeprowadzony w maju przez IBOP PPSP wskazuje co prawda na najlepszy wynik Platformy Obywatelskiej, jednak to Sojusz zanotował największy wzrost poparcia, sięgający 3,2%. Mamy już 15,6%, a PO wybiera już tylko 31.3% Polaków. Traci też PiS, który wskazuje coraz mniej respondentów (obecnie 25%). 
 
Wyraźnie widać, że tendencja do rozchodzenia się poparcia SLD i Ruchu Palikota jest trwała i to na korzyść partii Leszka Millera. Palikot traci kolejne 1,9%, a jego ogólne poparcie spadło do 7,5%. Do Sejmu "załapałby się" także PSL, jednak ze słabym wynikiem 5,4%. Poniżej progu wyborczego pozostałe partie:  Solidarna Polska (3,5 proc.), Kongres Nowej Prawicy (1,9 proc.) i PJN (0,6 proc.). 7% ankietowanych nie potrafiło wskazać na kogo chce głosować.
 
Badanie przeprowadzono między 23-26 maja 2012r. Czy będzie to wiosna wzrostów dla SLD? Walczymy dalej!


Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  4 godziny temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  6 godzin temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.