Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Zemke ws. afery taśmowej: Służby zostały ośmieszone

dodano 2014-06-16 13:32 w kategorii: Informacje

Zdaniem eurodeputowanego SLD Janusza Zemke, który w radiowej Jedynce komentował tzw. aferę podsłuchową, służby, które odpowiadają za bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie nie zdały egzaminu.

Według byłego wiceministra obrony narodowej nagrania opublikowane przez tygodnik "Wprost" ujawniły wiele istotnych problemów na szczytach władzy. - Bezpieczeństwo to nie tylko bezpieczeństwo pojmowane przez pryzmat wojska, ale też bezpieczeństwo finansowe - wyjaśnił.

Jego zdaniem afera taśmowa ujawniła wyraźnie luki w ochronie urzędników. - Za zabezpieczenie kontrwywiadowcze najważniejszych osób w państwie odpowiada Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, nie CBA. Druga sprawa to jest BOR. Jest pytanie, jak BOR zabezpiecza najważniejsze osoby w państwie czy aby nacisk nie jest położony na fizyczne zabezpieczenie - dodał. - Bardzo bym się zdziwił, gdyby szefowie tych służb pozostali na swoich stanowiskach. Te służby zostały ośmieszone - wyjaśnił eurodeputowany SLD.

Janusz Zemke zaznaczył w radiowej Jedynce, że w rozmowie z Markiem Belką Bartłomiej Sienkiewicz mówił o poważnych problemach finansowych państwa i nie można tego lekceważyć. Dodał, że władze kłamią, ponieważ publicznie mówią, że polska gospodarka radzi sobie bardzo dobrze. - Oszukuje się społeczeństwo. To jest coś co mnie wyjątkowo razi - mówił Zemke.

Źródło: http://www.polskieradio.pl/7/473/Artykul/1153455,Afera-tasmowa-Zemke-szefowie-ABW-i-BOR-powinni-zostac-zdymisjonowaniKomentarze

Wydarzenia

 • Iwiński: Minister Waszczykowski bardzo szkodzi pozycji Polski za granicą

  4 godziny temu

  - Dyplomaci bardzo często, trzymają język za zębami, a jeżeli wypowiadają jakieś formuły, są one bardzo ostrożne – powiedział prof. Tadeusz Iwiński na antenie TVN24 BiŚ 28 marca 2017 r., komentując słowa szefa MSZ na temat rzekomo nielegalnego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Zostaniemy w ogonie, a nie w szpicy

  5 godzin temu

  - Polska stworzyła wokół siebie takie warunki, że część Unii Europejskiej zaczęła myśleć o Polsce, że ta chce z tej Unii wyjść – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Gość Poranka” na antenie TVP Info 28 marca 2017 r., komentując szczyt Unii Europejskiej w Rzymieczytaj więcej»

 • Makarewicz: PiS przeszacował skalę eurosceptycyzmu w Polsce

  dzisiaj o 07:35

  - Wprowadzaliśmy Polskę do Unii Europejskiej, jak kiedyś będzie, odpukać, taka potrzeba, to wprowadzimy ją jeszcze raz – powiedział Błażej Makarewicz, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w programie Scena Polityczna, Radia Polska Live, komentując eurosceptyczną politykę PiSczytaj więcej»

 • Liberadzki: Tak, Polska chce być w Unii Europejskiej

  wczoraj o 08:13

  - Deklaracja Rzymska to jest wzmocnienie pozycji Unii Europejskiej, ta deklaracja to jest podkreślenie woli pójścia Unii Europejskiej w kierunku przemian i reformy – powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Bez retuszu” na antenie TVP Info.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska jest w Unii, jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce

  przedwczoraj o 14:16

  Profesor Liberadzki w swoim wystąpieniu podkreślił, iż Unii Europejska po szczycie w Rzymie wyszła wzmocniona., a Polska przestała być państwem, przy którym stawia się znak zapytania, czy ten kraj jest w UE. – Jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce – oświadczył prof. Bogusław Liberadzki. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.

Zamknij