Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Zemke ws. afery taśmowej: Służby zostały ośmieszone

dodano 2014-06-16 13:32 w kategorii: Informacje

Zdaniem eurodeputowanego SLD Janusza Zemke, który w radiowej Jedynce komentował tzw. aferę podsłuchową, służby, które odpowiadają za bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie nie zdały egzaminu.

Według byłego wiceministra obrony narodowej nagrania opublikowane przez tygodnik "Wprost" ujawniły wiele istotnych problemów na szczytach władzy. - Bezpieczeństwo to nie tylko bezpieczeństwo pojmowane przez pryzmat wojska, ale też bezpieczeństwo finansowe - wyjaśnił.

Jego zdaniem afera taśmowa ujawniła wyraźnie luki w ochronie urzędników. - Za zabezpieczenie kontrwywiadowcze najważniejszych osób w państwie odpowiada Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, nie CBA. Druga sprawa to jest BOR. Jest pytanie, jak BOR zabezpiecza najważniejsze osoby w państwie czy aby nacisk nie jest położony na fizyczne zabezpieczenie - dodał. - Bardzo bym się zdziwił, gdyby szefowie tych służb pozostali na swoich stanowiskach. Te służby zostały ośmieszone - wyjaśnił eurodeputowany SLD.

Janusz Zemke zaznaczył w radiowej Jedynce, że w rozmowie z Markiem Belką Bartłomiej Sienkiewicz mówił o poważnych problemach finansowych państwa i nie można tego lekceważyć. Dodał, że władze kłamią, ponieważ publicznie mówią, że polska gospodarka radzi sobie bardzo dobrze. - Oszukuje się społeczeństwo. To jest coś co mnie wyjątkowo razi - mówił Zemke.

Źródło: http://www.polskieradio.pl/7/473/Artykul/1153455,Afera-tasmowa-Zemke-szefowie-ABW-i-BOR-powinni-zostac-zdymisjonowaniKomentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować

  2 godziny temu

  - Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. czytaj więcej»

 • Gawkowski: Komisja śledcza ds. Amber Gold polityczną hucpą

  2 godziny temu

  - PiS będzie robić wszystko, aby komisja śledcza w sprawie Amber Gold była coraz większym fajerwerkiem politycznym, aby wszystko co tam się dzieje było transmitowane, pokazywane i stanowiło paliwo dla sporu pomiędzy PiS a PO. - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Prosczytaj więcej»

 • Rozenek: Przystanek Woodstock powinien się odbyć

  3 godziny temu

  - Przystanek Woodstock to jest wielkie święto młodzieży i należy się młodym ludziom. Jurek Owsiak zapewnia, że będzie bezpiecznie i trudno mu nie wierzyć, to jest człowiek doświadczony i wiele takich imprez zorganizował – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD w programie #RZECZoPOLITYCE komentującczytaj więcej»

 • SLD Lewica Razem wystawi do sejmików byłych parlamentarzystów

  przedwczoraj o 16:13

  Sojusz wraz z partnerami politycznymi pójdzie do wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich i rad powiatów pod szyldem SLD Lewica Razem. Wszyscy byli parlamentarzyści Sojuszu mają startować do sejmików wojewódzkich – to najważniejsze decyzje organizacyjne Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,czytaj więcej»

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  2 dni temu, 2017-06-23

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.