Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Gawkowski: Nie ma zgody SLD na to, aby utrwalać IV RP. Joński: Idziemy po pana, panie Kamiński

dodano 2014-06-13 14:18 w kategorii: Informacje

SLD będzie przeciwko komisji śledczej rozliczającej finanse państwa Kwaśniewskich. Jest za to chęć rozliczenia IV RP – powiedział sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski.

Polityk w ten sposób skomentował wniosek PiS o komisję śledczą dot. majątku Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Gawkowski przypomniał jednocześnie, że prokuratura już kilka lat temu umorzyła sprawę dotyczącą rodziny Kwaśniewskich. Jednak jego zdaniem w sytuacji ostatnich wypowiedzi i sugestii byłego szefa CBA, były prezydent powinien wystąpić o odtajnienie wszystkich akt sprawy. – To pokaże, że Aleksander Kwaśniewski nie ma nic na sumieniu, że ma czyste ręce, a opinia publiczna będzie miała okazję przekonać się, że ta gra polityczną, którą proponuje Jarosław Kaczyński z Mariuszem Kamińskim to nic innego jak hucpa polityczna – powiedział Krzysztof Gawkowski na konferencji prasowej w Sejmie.

Sekretarz generalny SLD przypomniał także, że w najbliższych dniach Sojusz złoży do laski marszałkowskiej wniosek o powołanie komisji śledczej rozliczającej działalność CBA za czasów, kiedy rządził nim Mariusz Kamiński. - Jarosław Kaczyński ma marzenie, którym jest odbudowa IV RP, państwa, w którym CBA puka o 6 rano do drzwi niewinnych ludzi, państwa podsłuchów i aresztów wydobywczych. Wysyła na front tej wojny swojego największego gangstera politycznego Mariusza Kamińskiego i próbuje udowodnić, że czas, kiedy szefem CBA był Mariusz Kamiński to był czas dobry dla Polski i Polaków. Nie ma zgody SLD na to, aby utrwalać IV RP – zapowiedział Gawkowski.

- Idziemy po pana, panie Kamiński i zrobimy wszystko, aby pan odpowiedział przed sądem, a wcześniej przed komisją śledczą – dodawał rzecznik prasowy SLD Dariusz Joński. Polityk już teraz apeluje do innych partii – PO, PSL i Twojego Ruchu – o poparcie wniosku SLD o powołanie komisji śledczej rozliczającej działalność Mariusza Kamińskiego jako szefa CBA.Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  4 godziny temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  6 godzin temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.