Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Miller, Gawkowski i Szejna z gratulacjami u prezydenta Starachowic

dodano 2014-05-13 16:08 w kategorii: Kraj

Leszek Miller, szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej osobiście przyjechał we wtorek do Starachowic, aby pogratulować zwycięstwa w przedterminowych wyborach na prezydenta Sylwestrowi Kwietniowi - donosi portal echodnia.eu.
 
Były premier Leszek Miller przyjechał do Starachowic we wtorek przed południem. Wraz z nim dotarli Andrzej Szejna, szef wojewódzkich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Krzysztof Gawkowski, szef sztabu wyborczego Sojuszu do Parlamentu Europejskiego. Przywitał ich prezydent- elekt Sylwester Kwiecień - czytamy na echodnia.eu.
 
Ze Starachowic wyfruwa pierwsza jaskółka, która wieszczy wiosnę. Chciałbym przekazać gratulacje dla prezydenta, osoby szanowanej w Starachowicach. Gratuluję też mieszkańcom, że podjęli trafną decyzję, która przysporzy miastu nadziei. Mam nadzieję, że za sześć miesięcy starachowiczanie potwierdzą ten wybór podczas wyborów terminowych, prawdopodobnie w listopadzie, kiedy Sylwester Kwiecień będzie ubiegał się ponowną elekcję – powiedział Leszek Miller i dodał: Mam nadzieję, że osiągniemy równie dobry rezultat w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
 
Jestem wdzięczny mieszkańców i dziękuję za wszystkie głosy, które na mnie oddali. Chciałbym podziękować panu premierowi za udzielone wsparcie. Sprawiedliwości stało się zadość. Wiele słów nieprawdziwych padało pod moim adresem, pod adresem mojej formacji politycznej. Widać, że mieszkańcy miasta zaczynają stawiać na prawdę, a prawda jest po naszej stronie. Myślę, że ten wybór spowoduje, że jesienią powalczymy o Radę Miejską, o władzę w powiecie – powiedział Sylwester Kwiecień.
 
To bardzo ważne wybory z wielu powodów. Jednym z nich jest choćby starachowicki rynek na którym się znajdujemy. Rewitalizacja byłaby niemożliwa bez pieniędzy z Unii Europejskiej, dlatego w Parlamencie Europejskim potrzebujemy dobrych reprezentantów, takich jak Andrzej Szejna, człowiek młody, znający cztery języki - rekomendował nowy prezydent swojego parytujnego kolegę Andrzeja Szejnę. 
 
Dalsza część spotkania polityków Sojuszu Lewicy Demokratycznej z mieszkańcami Starachowic przypominała przedwyborczy festyn. Zebrani na rynku ludzie lewicy zaśpiewali Sylwestrowi Kwietniowi "Sto lat”. Leszek Miller dostał od Sylwestra Kwietnia pamiątkowy grawerton, a od Karoliny Bilskiej, zawodowej tancerki i wicemistrzyni świata w salsie, pod okiem której Andrzej Szejna trenuje do show "Świętokrzyskie gwiazdy tańczą” – czerwoną koszulkę - pisze echodnia.ue. Politycy SLD rozdawali na rynku róże.
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować

  2 godziny temu

  - Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. czytaj więcej»

 • Gawkowski: Komisja śledcza ds. Amber Gold polityczną hucpą

  2 godziny temu

  - PiS będzie robić wszystko, aby komisja śledcza w sprawie Amber Gold była coraz większym fajerwerkiem politycznym, aby wszystko co tam się dzieje było transmitowane, pokazywane i stanowiło paliwo dla sporu pomiędzy PiS a PO. - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Prosczytaj więcej»

 • Rozenek: Przystanek Woodstock powinien się odbyć

  3 godziny temu

  - Przystanek Woodstock to jest wielkie święto młodzieży i należy się młodym ludziom. Jurek Owsiak zapewnia, że będzie bezpiecznie i trudno mu nie wierzyć, to jest człowiek doświadczony i wiele takich imprez zorganizował – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD w programie #RZECZoPOLITYCE komentującczytaj więcej»

 • SLD Lewica Razem wystawi do sejmików byłych parlamentarzystów

  przedwczoraj o 16:13

  Sojusz wraz z partnerami politycznymi pójdzie do wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich i rad powiatów pod szyldem SLD Lewica Razem. Wszyscy byli parlamentarzyści Sojuszu mają startować do sejmików wojewódzkich – to najważniejsze decyzje organizacyjne Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,czytaj więcej»

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  2 dni temu, 2017-06-23

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.