Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Miller, Gawkowski i Szejna z gratulacjami u prezydenta Starachowic

dodano 2014-05-13 16:08 w kategorii: Kraj

Leszek Miller, szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej osobiście przyjechał we wtorek do Starachowic, aby pogratulować zwycięstwa w przedterminowych wyborach na prezydenta Sylwestrowi Kwietniowi - donosi portal echodnia.eu.
 
Były premier Leszek Miller przyjechał do Starachowic we wtorek przed południem. Wraz z nim dotarli Andrzej Szejna, szef wojewódzkich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Krzysztof Gawkowski, szef sztabu wyborczego Sojuszu do Parlamentu Europejskiego. Przywitał ich prezydent- elekt Sylwester Kwiecień - czytamy na echodnia.eu.
 
Ze Starachowic wyfruwa pierwsza jaskółka, która wieszczy wiosnę. Chciałbym przekazać gratulacje dla prezydenta, osoby szanowanej w Starachowicach. Gratuluję też mieszkańcom, że podjęli trafną decyzję, która przysporzy miastu nadziei. Mam nadzieję, że za sześć miesięcy starachowiczanie potwierdzą ten wybór podczas wyborów terminowych, prawdopodobnie w listopadzie, kiedy Sylwester Kwiecień będzie ubiegał się ponowną elekcję – powiedział Leszek Miller i dodał: Mam nadzieję, że osiągniemy równie dobry rezultat w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
 
Jestem wdzięczny mieszkańców i dziękuję za wszystkie głosy, które na mnie oddali. Chciałbym podziękować panu premierowi za udzielone wsparcie. Sprawiedliwości stało się zadość. Wiele słów nieprawdziwych padało pod moim adresem, pod adresem mojej formacji politycznej. Widać, że mieszkańcy miasta zaczynają stawiać na prawdę, a prawda jest po naszej stronie. Myślę, że ten wybór spowoduje, że jesienią powalczymy o Radę Miejską, o władzę w powiecie – powiedział Sylwester Kwiecień.
 
To bardzo ważne wybory z wielu powodów. Jednym z nich jest choćby starachowicki rynek na którym się znajdujemy. Rewitalizacja byłaby niemożliwa bez pieniędzy z Unii Europejskiej, dlatego w Parlamencie Europejskim potrzebujemy dobrych reprezentantów, takich jak Andrzej Szejna, człowiek młody, znający cztery języki - rekomendował nowy prezydent swojego parytujnego kolegę Andrzeja Szejnę. 
 
Dalsza część spotkania polityków Sojuszu Lewicy Demokratycznej z mieszkańcami Starachowic przypominała przedwyborczy festyn. Zebrani na rynku ludzie lewicy zaśpiewali Sylwestrowi Kwietniowi "Sto lat”. Leszek Miller dostał od Sylwestra Kwietnia pamiątkowy grawerton, a od Karoliny Bilskiej, zawodowej tancerki i wicemistrzyni świata w salsie, pod okiem której Andrzej Szejna trenuje do show "Świętokrzyskie gwiazdy tańczą” – czerwoną koszulkę - pisze echodnia.ue. Politycy SLD rozdawali na rynku róże.
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Iwiński: Minister Waszczykowski bardzo szkodzi pozycji Polski za granicą

  4 godziny temu

  - Dyplomaci bardzo często, trzymają język za zębami, a jeżeli wypowiadają jakieś formuły, są one bardzo ostrożne – powiedział prof. Tadeusz Iwiński na antenie TVN24 BiŚ 28 marca 2017 r., komentując słowa szefa MSZ na temat rzekomo nielegalnego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Zostaniemy w ogonie, a nie w szpicy

  5 godzin temu

  - Polska stworzyła wokół siebie takie warunki, że część Unii Europejskiej zaczęła myśleć o Polsce, że ta chce z tej Unii wyjść – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Gość Poranka” na antenie TVP Info 28 marca 2017 r., komentując szczyt Unii Europejskiej w Rzymieczytaj więcej»

 • Makarewicz: PiS przeszacował skalę eurosceptycyzmu w Polsce

  dzisiaj o 07:35

  - Wprowadzaliśmy Polskę do Unii Europejskiej, jak kiedyś będzie, odpukać, taka potrzeba, to wprowadzimy ją jeszcze raz – powiedział Błażej Makarewicz, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w programie Scena Polityczna, Radia Polska Live, komentując eurosceptyczną politykę PiSczytaj więcej»

 • Liberadzki: Tak, Polska chce być w Unii Europejskiej

  wczoraj o 08:13

  - Deklaracja Rzymska to jest wzmocnienie pozycji Unii Europejskiej, ta deklaracja to jest podkreślenie woli pójścia Unii Europejskiej w kierunku przemian i reformy – powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Bez retuszu” na antenie TVP Info.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska jest w Unii, jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce

  przedwczoraj o 14:16

  Profesor Liberadzki w swoim wystąpieniu podkreślił, iż Unii Europejska po szczycie w Rzymie wyszła wzmocniona., a Polska przestała być państwem, przy którym stawia się znak zapytania, czy ten kraj jest w UE. – Jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce – oświadczył prof. Bogusław Liberadzki. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.

Zamknij